Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#31 Nový příspěvek od Zendass »

Na potkávačky předpodkládám stačí dát 2W žárovičku mezi bošák a světla samotný. S tím přívěsem to bude horší, páč nevím jak to ten crystal má.
No co, každej s tou elektrikou jednou začít musí :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6710
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#32 Nový příspěvek od Lukashil »

To by ti pak kontrolka fungovala ve stylu rozvit svetla, cili by svitila jen pri vypnutych svetlech a jeste by nebyla jistena pojistkou.
Ty si musis na nekterym budiku pujcit minus (mel by byt sedej) a od pojistky potkavacek z leve strany pojistky vzit proud

U kontrolky privesu by to mel byt tenky bily a zluty z prepinace na smerovky, doporucuji nejdriv vyzkouset, s vlekem blikat bude bez vleku ne.
A pozor funguje krizem, tzn kdyz blika pri odbocovani vlevo hlasi zda je v poradku prava zarovka a naopak.
Pokud by jsi nahodou na privesu mel ledkove svetla, musis z teto kontrolky vyndat zarovku, jinak bude vlek blikat na obe strany najednou.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1255
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#33 Nový příspěvek od kaja.h »

Je to stejný jako na traktoru, koukni do schématu, akorát je zapojena na dráty co jdou do zásuvky pro vlek. :)
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#34 Nový příspěvek od Zendass »

Díky kluci
Kontrolku světel teda určitě zvládnu.
S těma blinkrama jsem trochu zaváhal, uvidíme jak to půjde dál.
Tady se projevuje moje neznalost :)
Zetor 7711

pavel sk
Příspěvky: 12973
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Mam len schemu Krištala. Ale tam je iny prepinac smeroviek. Mozno by sa dalo aj od toho kus odrazit ako zapojit tu kontrolku vleku. Obrázek Na scheme je prepinac hore v strede, v pravo od neho je prerusovac a kontrolka pre traktor. Vlavo je ta kontrolka pre prives zapojena medzi kontakty B,C na prepinaci.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1255
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#36 Nový příspěvek od kaja.h »

Dáš kontrolku mezi svorky B a C na přepínači, jsou to ty vodiče, co vedou do zásuvky pro přívěs, L a P.
Ano je to stejný. :friends:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1255
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#37 Nový příspěvek od kaja.h »

Pavle děkuji za schema , jednou jsem to luštil u kámoše z kapoty, on jako neznalý se do toho pustil sám, a celý to zmršil. A pak ty řeči, vždyť je to jednoduchý.
Jede traktor, je to Zetor 3011

pavel sk
Příspěvky: 12973
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som tu schemu odfotil s kapoty kamaratovho Kristala 8045 v pomerne zachovalom stave 8) Pre istotu ci skôr neistotu elektroniky, som si ju prefotil a vytlacil aj na papier. Podla nej som robil elekroinstalaciu aj na toho nasho druheho majora, s len par zmenami, kedze je dost podobna zo schemou starsej rady UR1. Tu kontrolku pre vlek ani neviem preco som tam neinstaloval :zapomel: :pohlavek:

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#39 Nový příspěvek od Zendass »

Dneska jsme už skoro topili. Ale bohužel nám začala valit voda zpod víčka. Hádejte proč :D

Obrázek

Obrázek

Vyzkoušeli jsme experiment s vyrobeným T-kusem. Snad půjde bez problému :)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6710
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#40 Nový příspěvek od Lukashil »

Kluci uz zas, ja mu reknu barvy dratu a vy tu kluka co se boji dratu matete schemou z crystala.
Chlubite se svymi znalostmi, nebo se na nej chete povysovat?
Cemu by nemel na mem vysvetleni rozumet? :obchod:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#41 Nový příspěvek od Zendass »

Luki v klidu, snažím se tomu porozumět a víš jak to je.. když to toho skočíš po hlavě, jde to nejrychlejc :)

Určitě to nemyslí zle, jen mi to vysvětlujou na své znalostní úrovni, na které já ještě prostě jakožto samouk nejsem. Teď jsem ve stádiu že si zapojím akorát třeba světla, poopravuju elektriku tj. konektory, natáhnu novej kabel atd. Před asi rokem jsem neuměl ani to :D

Prostě to musím vyzkoušet a buď to vyjde nebo ne :)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1255
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#42 Nový příspěvek od kaja.h »

Nerozčiluj se, já myslím, že jsme mu to Všichni, opakuji všichni , vysvětlili docela dobře. :chytry:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6710
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#43 Nový příspěvek od Lukashil »

Kluci ja vase znalosti nezpochybnuji, moc si jich vazim, jen musite brat v potaz, akou recou jste terazki hovorili :friends:
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12973
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

A teraz vlastne v čom je problem??? Ak v tej scheme s Kristala kvoli dopojeniu kontrolky pre vlek. ktora zase neni ziaden zazrak co by musel byt nutne na traktore, tak sa ospravedlnujem. Ja sem nemusim chodit vôbec. Kvantum Zetorov kontrolky privesu a podobnych zbytocnych picovin a kurvítok s vyroby nemala a nechybali nikomu. Ta kontrolka ti nefunkcnu smerovku na vlecke pocas jazdy neopravy. Pred jazdov si na vleku furt kontrolujem funkcnost ked sa niekde vyberiem. To ze smerovky odydu na vlecke pocas jazdy je asi 1.1000 000. Skôr sa poserie nieco na traktore.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#45 Nový příspěvek od Zendass »

Já osobně takový vychytávky oceňuju. V práci to mám na F939, vlastně je to už skoro na každým novějším traktoru, a občas se mi stalo že se mi vyklepala patice, uklepala kostra atd atd a věděl jsem to okamžitě. Už to teda překopáváme na LEDky. Žárovkový jsou strašnej oser, i na své 7711 předělám světla na LED. Zadek už mám, předek přijde v úterý :)
Zetor 7711

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“