Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6429
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#166 Nový příspěvek od fikejz »

To upravené spodní víko pro externí rozvaděč jsi koupil kde a za kolik? Jestli to není tajný.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#167 Nový příspěvek od Zendass »

Mám dojem že to prodává taky hydrolider pod záložkou “hydraulika traktoru” -> přídavná hydraulika pro zetor
Zetor 7711

red.bill
Příspěvky: 2117
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#168 Nový příspěvek od red.bill »

Upravený víko se nechá sehnat na allegru. Občas to na mě vyskočí a chtějí za to myslím něco kolem 7k a asi 72 víko. Lepší sehnat šikovnýho soustružníka a upravit svoje.

K hgr to není jen o prsou a kolečkách. Origo má vložený kolo k čerpadlu mazání kuželový místo kuličkových ložisek a je myslím i silnější čep. Prsa se dají použít jakýkoliv, nálitek pro přepad z turba mají všechny, jen ty bez turba nejsou navrtaný.

Filtry na naftu pozor jsou 2 druhy, starší s vložkou Pj4(montovaný někde kolem revoluce, 72 z DE, 90 rok už ho má, hon se 72 rok 90-91 tam je taky) a pak menší s vložkou Oo2(původně vložka oleje u š1000-120 s obtokem), tenhle filtr byl u motoru 7303 s hgr(kupoval se někdy kolem 2006) Ta Pj4 nevím jestli se tam vleze, ono to tam je všechno dost namačkaný na sebe.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 360
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#169 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já h okupoval právě z toho hydrolider, toto

https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Inova ... 7211/22392

za tu cenu jsem neváhal a šel do toho, sice jsem se trochu bál co to bude za výkovek ale vypadá docela obstojně i všechny závity jsou stejné. Pak jsem dokonce viděl na youtube u JP forest že ho kupoval taky a ten už ho montoval na UKT 7245 a funguje mu na 1, takže už je i odzkoušené.
Zetor 7211 Tunis

fikejz
Příspěvky: 6429
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#170 Nový příspěvek od fikejz »

Našel jsem to na Hydrolideru https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Inova ... 7211/22392 za 3 746,00 Kč na polských stránkách (Pokrywa pompa Zetor 7211 z wyjściem na rozdzielacz) byl nejlevněji za 600Zł takže cca 3500Kč. Na Allegru ho mimo jiné taky prodává Hydrolider. Dík za nasměrování. 8)

sheppard byl rychlejší :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12971
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#171 Nový příspěvek od pavel sk »

To teda čumym čo za to chcu :shock: . Ja som to pred rokmi robil znamemu vlastne na pockanie. A pritom len ta samotna uprava vlastneho veka je vec za par drobnych (cena šrobení) a hodinu roboty pokial je veko uz demontovane s traktora. Pritom na to netreba ziadnu extra vybavenu strojnu dielnu. Stacia len zavitniky, vrtacka a bruska :-/

fikejz
Příspěvky: 6429
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#172 Nový příspěvek od fikejz »

Jsem myslel, že se tam něco frézuje a taky soustruží, alespoň co jsem tak letmo četl tady na stránkách tuším u Joja?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#173 Nový příspěvek od Zendass »

Za mě cena naprosto v pohodě… nový víko se 100% přesnou úpravou za 3700 nebo kolik je prakticky zadarmo. :)
Zetor 7711

pavel sk
Příspěvky: 12971
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#174 Nový příspěvek od pavel sk »

Zatku deliacu kanal na dva som vyrobil zo sroba a poistil lepidlom a v kanaly zatiahol. Drzi a tesni dodnes 8) . Plôšku pre Cu podlozku som do roviny zabrusil bruskou a po navrtani a narezani potrebneho zavitu to srobenie tiez tesni bez problemov dodnes. Nic zlozite na tom neni. Niekde som mal s tej upravy aj foto a robil som daaavno pred Jojom. Az potom som na sustruhu vyrabal speci srobenie, ktore by sluzilo zaroven aj ako deliaca zatka kanala. S toho som tiez niekde daval okotovany nakres+ vyrobeny kus. Ten mam este niekde doma.

red.bill
Příspěvky: 2117
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#175 Nový příspěvek od red.bill »

Záleží na konkrétním provedení. Oni to mají aby to co nejlevnější a nejrychlejší. Jen zfrézovali kanál aby tam udělali plošku pro těsnění ale u origo vík je kanál vrtaný na větší průměr než u starých bez magnetu, takže tam nezůstává moc matoše na závit. Co používají za víka/odlitky oni těžko říct. Pak jen zalepíš kanál mezi vyústěním od čerpadla a vyustěním co pokračuje dál do převodovky.

Já to mám udělaný jinak, celý zadní konec kanálu je odfrézovaný, origo duťák co je na trubce od čerpadla a šroubuje se do víka, je udělaný delší až zkrz víko. Na konci je kužel pro kolínko. Ještě je na něm zápich pro gumičku a matka aby nemohl prosakovat olej kolem závitu. Mělo by to být o něco nižší než když se to hodí přímo na kanál jako to mají oni.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 360
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#176 Nový příspěvek od -sheppard- »

pavel sk to je pěkné jak jsi to udělal a za jak dlouho ale ty si to můžeš udělat páč tomu rozumíš a umíš s těma mašinama, soustruh fréza, a hlavně je máš k dispozici v práci ale většina z nás nic takového nemá a neumí tak raději volí tuto variantu, a to včetně mě i přesto že kdybych měl k dispozici tyto stroje a čas tak bych si to taky spichnul, kovo výroba mě docela baví, hlavně obrábění... no a když si vezmeš že nové origo víko stojí nějakých 7500 tak 3700 je krásná cena defakto za nové víko a už i s úpravou.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#177 Nový příspěvek od Zendass »

Obrázek

Dal jsem se na výrobu hadů.. mám pocit, že to bude úplně na hovno, ale nechám se překvapit :D :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 98
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#178 Nový příspěvek od Zendass »

Tak prozatím vše hotovo, už jen pár litrů barvy :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Veřejné díky Lukashilovi za rady ohledně elektriky
A Sheppardovi ohledně orsty bez vás dvou bych to měl o něco víc těžší 8) :friends:
Zetor 7711

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 360
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#179 Nový příspěvek od -sheppard- »

No krása :potlesk: oproti prvním fotkám na první straně velká změna, hranaté Světla, orsta, nové pneu, taky jsi investoval hodně peněz a hlavně času ale výsledek vždycky stojí za to :potlesk: hlavne kozeny volant, to je dnes povinost, palec hore 8) ,tak ať slouzi a bez poruch :smich: :rally:
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6701
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zendassův Zetor 7711 “červenej vergl”

#180 Nový příspěvek od Lukashil »

Luxusni masinka 8) kde ti ten volant delali?
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“