Pumpíkův Zetor 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#106 Nový příspěvek od Pumpik »

Lukashil píše:copak tomu vleku chyělo, že jel na jiném vleku, a jak jste to nakládali a skládali? 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Vleku v celku nechybělo nic ale to sem ovšem netušil a nechtěl sem nic riskovat tak sem vyrazil radši takhle. Vlek má dokonce ještě měsíc platnou technickou, dnes sem ho zapřáh za traktor a dokonce funguje komplet elektrika, brzdy chodej jen se moc nevrací leví přední klíč a praví zadní nechodí vubec. Zkusil sem ho zklopit a vlek má dokonce nové hevery :shock: vubec netečou a ještě na ních byla nálepka a sou stříklí jen základem. Takže sem mile překvapen. Vzal sem si ho od majtele firmy kde pracuju takze sem jel na blind jen tak a netušil ani v jakym je to stavu...

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#107 Nový příspěvek od Pumpik »

Jo a naložil sem ho tam přes rampu a doma složil přes nížší rampu plus sem použil hliníkové nájezdy...

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#108 Nový příspěvek od Pumpik »

Ahoj včera sem vezl pranej kámen do betonu a na vleku sem vez 7T což nebylo nijak přeložíno a na té zelené hezčí sedmitune sou celkem pekný gumy nejsou ani ojetý ale sou už dost starý sou to barum chameleon československo...
A jedu tady jedinym krpálem a řampla mi tam zadni guma ale tak kdybych zastavil tak už se ani nerozjedu a ani to vtom kopci nepřezuju a bylo to ve meste tak sem do odtáh asi 400metru na autobusovou zastavku a gumu rozžvejakl na sračky. A ted mam dotaz docela me to včera zkomplikovalo den. Protože sem musel domu a sundat ztý 7Tuny co sem dovez před týdnem gumu uplne stejne spuchřelou a dat ji na ten naloženej vlek. A rozhod sem se že na ten vlek co sem dovez koupim nový gumy i duše at se tomu dá zase trochu důvěřovat...
Ale mam dotaz třeba tahle klasicka výde na 5158Kč plus 300Kč duše to když vezmu 4krát tak dám za gumy 22tis. https://www.pneukomplet.cz/pneumatiky/z ... GwodwgwLNw

A nebo sou tu tyhle ale vtom bude nejakej haček važí jen 16,5kg oproti tamtý co má 31kg. Ale cena je mnohem lepší co si otom myslíte? https://www.pneukomplet.cz/pneumatiky/z ... 0wodH4MALQ

A tady sem našel: POZOR: TATO PNEU NENÍ ZAMĚNITELNÁ ZA PNEU 10,50-16 !!!
Tak jakej je vtom rozdíl když sou stejný rozmerově sou menší? Nebo nesednou na disk?
Díky moc za rady :) :friends:

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#109 Nový příspěvek od Franta.cz »

Ona má sníženej profil.
10,5/65-16
Kdežto
10,5/16 se dá napsat jako 10,5/80-16

Z hlediska STK je to vážná závada.

Na disk pasovat bude, ale průměr má menší

Váhový rozdíl je daný tím, že ta první je 14 plátno ta druhá jen 10 plátno + ten sníženej profil.

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#110 Nový příspěvek od Pumpik »

Jo takhke taže jí normálně obuju. No zajímalo by mě zda to nekdo pozná podle udaju v techničáku je to témeř totožný ale narazim na blbce a zase akorát starosti.
A zeptám se tě ty už si to někdy na vleku vyděl? A má stejnou nosnost když je ta guma o půlku lehčí? Občas na vlek frknu i přes 9T tak aby to taky snesli? Takže když má menší průmer tak je i nižší což je dobrá věc na nakládaní ale zase jestli se vlek hůř nepotahne v horšim bořivim terenu. Díky za radu... :)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#111 Nový příspěvek od Franta.cz »

Nevím jak na vlečky, ale u aut fotí kola.Tohle má šanci projít jen když bude technik na šrot.
Rozhodně má menší nosnost rozdíl 14 a 10 pláten.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#112 Nový příspěvek od Pavel »

ty bkt ti tam obout pudou uz sem je na par 5 tun obul ale maj nizsi nosnost a to odost a jsou i mensi prumerove na tech stim tady lidi prosly co vim ale jestli mas 7 a vozis poradny furky tak je tam nedavej vybouchaj a reklamacka neprojde technik to pozna na kostre

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#113 Nový příspěvek od Pumpik »

Dobře, je mi jasný že stou nosností na tom budou hůř ale jestli myslíš že naklad 7tun zvládnou tak bych se snad i omezil a vlek prostě nepřekládal. Protože vlek sice ted využívám hojně ale až dovozim materiál. Tak snim vyjedu zase jako obvykle 5x zarok z pár tunama. Mě jde o to né že bych na to neměl ale spíš jde o to využití mě se nikdy ani nezaplatěj mám to jen pro sebe a jestli někdo stim má zkušenost že to vydrží tak bych je možná i vzal...
A největší sranda je že mi bouchla na tý starý gumě jen duše ale jak sem to přerval z toho centra prázdný tak sem to oddělal. Takže kdyby možná tyhle starý gumy měli nové duše kterejm se da trochu důvěřovat tak se mi to možna taky nepoštestilo :)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#114 Nový příspěvek od Pavel »

duse bezne koupis

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#115 Nový příspěvek od Pumpik »

O tom nepochybuju jde mi spíš o ty pneumatiky 10,5/65-16

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#116 Nový příspěvek od Pavel »

ty taky mozna sou unas skladem

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#117 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo taky se budu muset nějak rozhodnout s pláštěma na 7 tunu. Mám všechny 4 na marast a zpuchřelí :) Sice jak píšeš je to hrozná raketa za tu gumu no, ale asi pujdu do originálu 10,50-16 zkusím to splašit bez daně. A zase si říkám že ty gumy budu mít už do důchodu.... 8)
Než se pak trápit někde s těma náhražkama na stk je to čím dál horší i když tady u nás by ty kola prošli uplně normálně :)

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#118 Nový příspěvek od Sedlák »

No nevím ale já bych se zkusil podívat po pneu co se dávají na 9tun a podobné 8) , na bazosi se dají koupit s polovičním vzorkem za dobré peníze, navíc máš jistotu že je nepřetížíš, a co se týče dokladů tak Panav prý dovoluje za poplateček přepis pneu v technickém průkazu (sice nevím jestli konkrétně tyhle ale na 9tuny si pár lidí to nechalo přepsat na kamionové kola ) :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#119 Nový příspěvek od Pavel »

kdyz daz na 7 tunku kola 12,5 na 18 tak mas problem prumer vadi pri sklapeni jak rovne tak v rejdu kor kdyz to jo nalozis moznosti co tam padne je vic 17 ,19, 20 nakladak tam dou muzes dat i 10.5 na 15,3

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Pumpíkův Zetor 7011

#120 Nový příspěvek od Sedlák »

S tím sklápěním jsi mě dostal :) , vím že známí to tak má na 7tunce ale je fakt že vozí jen balíky tak snad jsem ho ještě ani neviděl sklápět :smich: .
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“