Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5448
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#796 Nový příspěvek od Tomas6 »

Konkurence? Ale jen taková maličká. Kdyby ses tu ukázal s fendtem, tak já tu svoju techniku schovám strachy za tvoje přední kolo...
Jinak pustit tě tu tak.mi tu zůstane jen pláň, já tam potřebuju ještě pást letos.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9093
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#797 Nový příspěvek od Sniper »

Tak doufám, že se dařilo 8)
Já mám téměř 4,5 ha hotových, mám radost. Je do čeho zalesňovat a já se jdu zašívat na stavbu :smich:
Stejně má pršet, to mi teď vyšlo super.
Tož ať se daří.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5448
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#798 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ale celkem jo. No já byl frézovat jen dopoledne, když byla rosa, páč se nedalo svážet dřevo. Odpoledne už byl jiný program. Navíc já to mám jen pro sebe, žádné kšefty, na to nemám čas. Ale 12 pařezů jsem udělal. Některé už byly teda trochu hnilé, ty šly samy, ale byly tam dva dubové z loňska, průměr asi 40cm, ale jo. Fréza předčila očekávání. Já ji dovezl už na podzim, ale nějak nebyl čas ji aspoň vyzkoušet. Až včera.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1315
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Tomův 7045 horal

#799 Nový příspěvek od Hranostaj »

To ovládáš zevnitř traktoru? Nebo máš nějakej ex rozvaděč?
Několik roků jsem dělal s parezovou frezou laski, ovládalo se to elektro joystickem.
Práce s tím byla za trest hlavně při větších pařezech.

Tomas6
Příspěvky: 5448
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#800 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady je rozvaděč venku, dá se sundat a dát do traktoru. Ale byli jsme dva. Táta seděl v traktoru a popojel a nebo couvnul kde bylo třeba, já ovládal venku. Na větší pařez to chce stoličku. Laski nevím,.neměl jsem čest, toto je na moje potřeby téměř dokonalé. Potřebuju odfrézovat desítky pařezů co zůstávají po čištění náletů. Tady je jeden co to dělá službou, když vyřkl cenu za centimetr, bylo mi jasné že jediná cesta je opatřit frézu. Původně jsem si pohrával s myšlenkou vyrobit něco na unc, ale občas je něco v místě kde bobek moc nedojede. Tak jsem se ohlížel po něčem na kolečkách, něco podobného co má Oco13, ale jak píšu, spoustu pařezů je ve svahu atd. A nakonec se objevil inzerát s touto. Byl jsem pro ni sice až v Jičíně, pomalu druhý konec republiky, ale zatím spokojenost. Bude to chtít přetěsnit rozvaděč a poladit nějaké kryty na kardanu a podobné prkotiny, ale věřím že mi poslouží
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1315
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Tomův 7045 horal

#801 Nový příspěvek od Hranostaj »

Tak ať slouží. S tou stoličkou jsi to vystihl.
Zde odkaz na fotky když jsem s ní dělal.

https://www.rajce.idnes.cz/hashas/album ... ani-parezu

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9093
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#802 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: pon dub 15, 2024 8:04 amale byly tam dva dubové z loňska, průměr asi 40cm
Dub je v pohodě ale hochu, zkus si modřín 8)
Nebo takovou blbou vrbu :smich:
Na pařezy mám tohle. 2m v průměru a za cca 2-3 min není. Jde to 40cm do hloubky.

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12906
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#803 Nový příspěvek od pavel sk »

Vrba je na frezovanie pňov fakt prevít, možem potvrdit 8) Hlavne väcsie priemery vedeli podrzat :jazyk: V minulosti som chodil za tyzden frezovat len vrbu a to len s klasickou frezou. Nie pňovou. To nemame. Niekde som mal aj foto :zapomel:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“