Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#736 Nový příspěvek od pavel sk »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a maly bonus: poradie utahovania hydrauliky Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#737 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jasné že ten tvůj Tisovec. Furt nevieš? Aj tady chodí a radí jak se dá. 8)
No hochu tebe bych chtěl někdy poznat osobně. A hluboce se ti uklonit. Studnice vědomostí.
Díky za fotky, já teď dostahoval DP pro 72 a tam už je to líp namalované jak u té 70.
Jo hydraulika je 72. Jak celá prdel a tuším aj převodovka. Akorát portály jsou ze 70... Takový slepenec. A nebo nějaký mezityp jestli něco takového mohlo byt. Přesnou historii už nezjistím. Minulý majitel ten už toho moc neřekne, ten co s tím jezdil v družstvě je na tom zdravotně blbě a moc si toho nepamatuje. Jediné co vím tak že ležel a okůlaného ho někdy v 92 koupil ten co jsem to od něj ( teda vdovy) bral a že porovnal kabinu, chtěl to dat nejak dohromady, ale on někdy kolem roku 95 onemocněl a už to zostalo tak. On těch traktoru po tom škobrtu koupil víc, hlavně jak tu končilo JZD, no jeden stihnul udělat, ten má jeho zeť, nádherná 7745, druhý, to byl ještě větší slepenec jak ten můj, na tom byla SK bouda, těžký předek, ale motor 69, převodovka snad 67 a papíry z 6045, to někdo koupil za snad 120 tis, ale to byl vrak. No já kdybych nedělal ten motor a kdyby když už jsem ten motor dělal, nebyly díly kvalitou mínus 5, tak naprostá spokojenost.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#738 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hydraulika poskládaná. Sice jsem ji rozebíral asi třikrát, páč jednou jsem zapomněl na okroužek na nosič pák, podruhé jakási segerovka na voliči typu regulace, potřetí taky jakási blbina.... No už je v traktoru a zvedá. Zarazila mne jedna věc. Když dám páku vnitřního okruhu úplně dolů, ramena se nepozvednou jak na 7011 co máme. Ale nejsu si vědomý že bych něco poskládal špatně. Já toho moc rozděleného neměl.
Tak nevím jestli je to problém nebo ne.
Jinak už jsem dneska nasadil i druhou konzoli závěsu.
Jedna čumkarta.

Obrázek
Musel jsem objednat ještě lanko k agroháku, nějaké čepy co chyběly abych to mohl doskládat.
No měl jsem ulomený šroub co drží konzolu od tlumiče řízení. Ta na nápravnici. Šroub jsem vyvrtal, jelikož je trochu vyčvachtaná díra i v konzoli, tak že tu díru zvětším a udělám tam M14 závit. Z čeho ta náprava propána je? Aj co mám nějaké lepší vrtáky, tak sa toho ani nechytl. Nešlo to vrtat ani torchu. Tak jsem se na to vykváknul, pročistil M12 závit, dal nové pevnostní šrouby a snad to chvílu vydrží.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#739 Nový příspěvek od pavel sk »

To pridvihnutie ramien sa nekona lebo 72XX uz nemala funkciu protisklz. 70XX ho este mali. Takze to neni v tvojom pripade zavada.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#740 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tož to su rád.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#741 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak hydraulika je konečně hotová i s ovládáním.

Obrázek
Nový snímač otáček a motohodin
Celkem pakárna ho vyměnit musel jsem upravit i klíč imbus abych se tam dostal to přitáhnout.

Obrázek
Proběhla montáž otočného agroháku ze staré proximy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Není to úplně top, víc by se mi líbil tento včetně šplháku, táhel spodních ramen a šponováků

Obrázek
No za ty peníze si myslím že luxus. Vyšlo to i s novým závěsem na nějakých 15 tis.
Ještě otázka na znalé. Neměl jse možnost vidět nějakou 74 či něco podobného s touto konzolí. Jak se tam upevňuje závěs? Spodní čepy jdou jen zevnitř. Vadí táhla agroháku.
Obrázek

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#742 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ještě musím dodělat pořádek vevnitř, naházet zpátky gumy na podlahu, ještě vyměnit olej v motoru, namazat... Potřebovala by přečalounit střecha, trubky k topení , páč hadice jsou na prd, lámou se nad nádrží, ještě musím vyměnit spínačku, chtělo by to aspoň trochu kabát z venku, to proběhne štetkalíza, světla ty už mám taky rok v šuplíku, ale to ještě počká.
Obrázek

Teď musím začít chystat komplet techniku na sezónu, druhý traktor má letos STK, třetí aspoň namazat a vyměnit olej v motoru a všecky filtry, olej v bobíkovi, namazat lis, hrabačku, obracečku, vyměnit olej v kose. Všechno chce svoje. Navíc harapáky v boredlu,tam chybí šroubek, tam maznička,...
Teď se týden pohybuju takto a myslím že ještě týden budu.



Obrázek
A ještě musím zabrat na tomto. Už začíná být teplo

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#743 Nový příspěvek od pavel sk »

S tym kurenim a hadicami som to akosi nepobral. Tie hadice a hore v uhle pod strechou nemaju kde lomit. A dole u nadrze uz duplom nie. Takto to mam dle u Horala 7245 v robote cca. 10 rokov a neni stym problem: Obrázek Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#744 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já je natáhnul tama jak jdou origo trubky. Nechal jsem i nádrž trochu odsazenou aby tam bylo mezi ní a rámem kabiny víc místa, hadice jsem kupoval nějaké které by měly snést menší poloměr ohybu a stejně prd. Jak se nahřály, tak splaskly a průtok je tam teď minimální. To už tomu motoru musím dát opravdu čočku aby se to prohnalo a začalo topit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#745 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som pri montazi hadic nadrz len v predu popustil nizsie len o rozmer vysky matice M12. Vlozil som tam po jednej matke. Co sa tyka samotneho kurenia, tak to zacinaju ventylatory hnat vlazny vzduch do kokpitu uz pri 40-50 stupnoch teploty motora a to ho nemusim nijak vytacat. Pritom chladic je este studeny a vodnu pumpu tam mam nejakeho Poliaka s Indie. Ked sa ohreje tak na cca 75-85 stupnov tak to s s kurenia uz valí teply vzdych a tiez netreba ziadne vytačanie motora. Teraz po "prevlozkovani" sa ho ani nesnazim nejak vytacat. A to ani naprazdno. Ked treba tak s nim idem len ja. Nikoho druheho donho nepustim. Za traktor som po zlozeni motora zapol plaťák NP-25 a vozim na nom co treba. Ked niesom v robote a treba nieco vozit, tak chlapi racej odpriahnu platonak a zapnu si ho za druhy traktor. Do zabehu sa mi neseru 8) . Baliky sena, senaze, a dalsie krmiva pre ovce. Nech si to kus sadne do leta pokym pojde do terenu a bude dostavat vo vykone rangers.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#746 Nový příspěvek od Sadra17 »

my jsme měli ten vingl na kabině nařízlej a přední plech vyhnutý aby se mín lámaly hadice 8)
malej traktorista v malým traktoru

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#747 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som nemusel rezat a ani vyhýnat nič. S foto je to pekne jasné.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#748 Nový příspěvek od Tomas6 »

Když přepnu otáčky pto na 1000 zrychlí se mi čerpadlo?
Jak nejjednodušejc upravit stávající přepínání abych nemusel přehazovat koncovky?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Tomův 7045 horal

#749 Nový příspěvek od Franta.cz »

Naposledy upravil(a) Franta.cz dne sob bře 23, 2024 7:47 pm, celkem upraveno 1 x.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#750 Nový příspěvek od Sadra17 »

mělo by se zrychlit 8) řazení jde upravit vybroušením konce, pak s ním můžeš řadit oboje otáčky 8)
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“