Jojova 6045

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#151 Nový příspěvek od jojo7011 »

To ma momentalne netrapi. Riesim dalsie dva problemy.
Velky problem c.1: Samovolne mi vypadava vyloznik z podviazania ( prava strana ).
Mensi problem c.2: Patkovanie ( stojky na vyloznik ) su vymyslene totalne na 3,14. Uz 2x mi koly nim ( nezaaretovali polohu ) spadol vyloznik na prednu napravu.

Som z toho maximalne sklamany. Uvidime ako dopadne reklamacia. Zatial sa proces reklamacie zasekol na mojej strane, kedze som musel riesit dolezitejsie udalosti rodinneho charakteru. Ale v najblizsom case uz spracujem dokumentaciu pre reklamaciu a odoslem ju dealerovi a budem cakat co sa bude diat.
Plan B: Ak sa neudeje nic, tak cely ten polsky nepodarok prerobim na capy.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#152 Nový příspěvek od jojo7011 »

Po skusenosti s odstredivkou, ktoru mal naposledy clen Lukashill som sa rozhodol, ze nebudem pokusat osud a radsej ju prerobim na plnoprietokovy filter. Co vsetko treba hned pri tejto prilezitosti skontrolovat a vymenit?
1, prestavbova sada na plnoprietokovy filter
2, novy olej ( to je samozrejmost )
3, zhodit dole vanu
4, olejove cerpadlo ( vycistenie + kontrola )

Este som na nieco zabudol? Radsej sa spytam skuseniejsich. Mam sa pripravit na nejake prekvapenie? Kazda rada dobra.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Jojova 6045

#153 Nový příspěvek od red.bill »

Tisíce motorů s odstředivkou fungujou, jeden motor umře, ani není jasný proč a už se stahují kalhoty...
Na co sundávat vanu? Teče ti hegeš při vypuštění oleje? Jestli ne tak ve vaně nic nebude a sítko bude taky čistý...

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#154 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vanu chcem dat dole pre istotu. Uvidim ako je na tom motor z vnutra. Teraz v lete mi ukazuje tlak oleja pri studenom motore asi cca. 3,8 az 4 Bar. Ale v zime ledva vytlaci rucicku na 2,5 bar. Ked sa trochu zohreje tak vytlaci aj 4 Bar. Olej davam M7ADSIII+

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#155 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tak po dlhsej odmlke v mojom vlakne sem planujem postupne pridavat co sa mi vsetko podarilo spravit v uplynulom roku na traktore a prislusenstve. A ze toho bolo.

Zacanem Polskym celnym nakladacom Spaw-met Solid 500 Strong. Po roku nadobudnutych skusenosti z prevadzkovania celneho nakladaca mozem zhodnotit plusi aj minusi.

Po pociatocnom nadseni nastalo vytriezvenie. Tuňe meso pši jedza ( lacne maso jedia psi ). Aspon tak sa u nas narecovo hovori. Takze co by som k tomu dodal. Po pociatocnych problemoch, prerabkach som to vzdal a trpim to. Najprv som musel prevarit tie navadzacie uska na upinanie naradia, pretoze vymena naradia bola tragedia. Po prevareni usiek je to uz OK. Ide to ako po masle. Potom som zistil velmi vazny problem, ze mi samovolne vypadava vyloznik z podviazania. pricinou boli vytahane zamky na podviazani do ktorych zapadaju capi vyloznika a pod nich sa zasuvaju aretacne kliny. Tie C profily pre capi sa natiahli jak guma z trenirok. Tym padom sa roztvorili a aj napriek tomu, ze pod capom bol zasunuty klin, samovolne vyklzol cap vonku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak som skusil reklamaciu. Tu musim povedat, ze som bol velmi spokojny co sa vybavenia reklamacie tyka. Kontaktoval som Slovenskeho dealera, ktory mi nakladac predal. On telefonoval priamo Polskemu majitelovi firmy. Asi o 3 dni mi volal polsky obchodak ktory mi najprv chcel poslat iba tie zamky, ze nech si stare odrezem a nove privarim. Tak som si to snim vydiskutoval, ze ja nic zvarat nebudem a ze trvam na novom podviazani. ( nastastie viem celkom slusne po po Polsky, takze som mu to razne vysvetlil ) :tyty: No rozlucili sme sa stym, ze on sa spyta sefa a da mi vediet. Na druhy den mi zavolal, ze sa ospravedlnuje, ze on nevedel ze ide o reklamaciu v zaruke. Tak nech mu emailom poslem naskenovanu fakturu a ze mi poslu nove podviazanie, ale bude to chvilu trvat kym zase budu vyrabat podviazania na UR1. A to stare, ze si mozem nechat. Ze vraj mali vypalenu zlu seriu zamkov z makkeho materialu a ze o tom vedeli, tak ju stiahli z predaja a nevedia si vysvetlit, ze ako sa mohla dostat ku mne ( ja mam furt smolu ). Asi mesiac moznoze trochu dlhsie sa nedialo nic. Tak som uz vahal ci tam mam zavolat ci na mna nezabudli. Zrazu sa jedneho slnecneho dna na obed objavila pred nasim domom poslka dodavka, ze maju pre mna zasielku. Nikto ma o nicom neinformoval. Vobec som nebol pripraveny. Kym som doletel z prace domov, vytiahol traktor atd. tak chudaci sa nacakali, kym som ich vylozil. Podpisal som papiere bolo vybavene. Nove podviazanie uz ma niekolko drobnych konstrukcnych zmien oproti tomu staremu. Ze vraj na zamky je pouzity nejaka tvrdsia ocel aspon tak mi to tvrdil Polsky obchodak. Na tych samotnych C profiloch je uz viacej materialu a ja spodok stlpnice je zvareni trochu inac ako na starom. Cuduj sa svete, ale nove podviazanie pasovalo na traktor dokonale presne. Uz som nemusel davat tie vypalene podlozky pod tu priacnu vyztuhu. Proste vsetko som len zosruboval tak ako to prislo a sadlo to tam jak rit na serbel. Bol som velmi milo prekvapeny. Ci to bude lepsie oproti staremu, tazko povedat. Doveru k tomu nemam uz ziadnu. Zatial to drzi, ale dokedy ? :-/

A teraz nejake zhrnutie po nadobudnutych skusenostiach po roku pouzivania.

Plusy:
- nove podviazanie pasuje chirurgicky presne uplne bezproblemova montaz

- podviazanie je naozaj velmi dobre vymyslene, vynikajuci pristup k motoru a vsetkemu co s tym suvisi ( starter, olejovy filter, vstrekovacie cerpadlo, vyrovnavac tlaku aj k odbocke pre nasrubovanie hadice na dofukovanie )

- vyloznik je velmi precizne spraveny ( vsetky trubky a hadice su pekne usporiadane, vsetko je nejakym sposobom zakryte aby nedoslo k poskodeniu. Naozaj trci len nevyhnutne minimum hadic. Posobi velmi dobrym vizualnym dojmom. )

MINUSY:
- paralelogram ( mechanicky pantograf ) nefunguje dobre. Pri praci s varechou to nevadi, ale pri praci s paletizacnymi vidlami to hrozne otravuje zivot :pistol: )

- odstavne patky to je hruza a des. Je to porod ich zatvorit, ale otvorit ich je porod jezka proti pichliacom ( poriadne hruby srubovak na vypacenie je nevyhnutnost ). Aretacia patiek nefunguje a treba davat sakra bacha aby zaaretovali. Inac skonci vyloznik na zemi co sa mi uz 2x stalo :cert: Nehovoriac o tom ze su kratke a zakazdym pod nich musim podkladat min. aspon 50 mm hrube dosky )

- pripajanie vyloznika k traktoru je nikdy nekonciaci horor. Lava strane ide v pohode, ale prava starana neviem preco sa na nej od vybracii traktora pretaca ten aretacny klin. Ten sa ZAKAZDYM sprieci a zasprajcuje sa tam. Potom nasleduje tradicny rutual so sekacom a kladivom. Musim ho doslova vyrubat aby ho povolilo. V noci sa strhavam zo sna cely spoteny. Pripajanie toho vyloznika k traktoru, je trauma na cely zivot. Asi zacnem navstevovat psychologa :evil:

- nema osvedcenie = cize problem s policajtami

Nakladac ako celok svoju robotu spravi o tom niet ziadnych pochyb, ale nestoji to zato.

:lebka: Zaverecny verdikt: !!! NEKUPOVAT !!! :lebka:

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Jojova 6045

#156 Nový příspěvek od jojof »

A kurňa si im urobil reklamu..neviem či budú mať radosť z toho :smich:

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#157 Nový příspěvek od jojo7011 »

Radost neradost, pisem to co je pravda. Nemam potrebu vymyslat rozpravky. Som z toho sklamany. Nakladac vobec nevyzera zle, aj rozmerovo je idealny na UR1. Cely ten nakladac je v podstate okopirovany Stoll, len soudruzi inziniri z Rzeczpospolita Polska nedotiahli podstatne detaily do konca. Stoll to ma vymakane do posledneho detailu. Lenze povedzme si narovinu, co by clovek chcel za tie peniaze.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Jojova 6045

#158 Nový příspěvek od peny »

no vidis ze si nakoniec prisiel na to v com je problem, za cenu trabanta nemozes mat mercedes :friends:

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Jojova 6045

#159 Nový příspěvek od Pavel.T »

Za mě polskej Intertech je v pohodě a má osvědčení 8)
A nemyslím si že je o tolik dražší.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#160 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ubehol uz takmer rok co som riesil problem s mojim cinskym mulcovakom, tak sa ospravedlnujem, ze to sem davam az teraz. Ako vzdy ja mam smolu a to co inym funguje bez problemov, sa mne musi zarucene pokazit. Najlepsie ihned. Asi som prekliaty, neviem ??? Takze jedna sa o Cinsko-nemecky mulcovak Jansen EFGCH-195 zakupeny od Slovenskeho dealera DCSK ( oznacenie SN 47 alebo tak nejak, nespominam si uz ). Tu na fore ho maju tusimze este asi traja dalsi clenovia a su snim spokojny. Aj na ich doporucenie som ho kupil. Jednanie predajcu bolo super. Tak ako sme sa dohodli, tak aj bolo. Pred kazdym kosenim vzdy vsetko riadne premastim a skontrolujem. Koly tomu som si aj specialne upravil hlavicu na dekalamitke, kedze cinan si na presnost nepotrpel a maznice niesu presne v strede dier. Asi pred 3 alebo 4tym kosenim som si vsimol, ze lozisko na rotore od strany remenice akosi nejde pretlacit vazelinu dekalamitkou. Asi som zjavne naplnil lozisko na doraz. Bal som sa pritlacit na dekalamitku aby som nahodou nevytlacil krytku, alebo semering. Tak sa to opakovalo este asi 3 krat ked som sa rozhodol, ze pritlacim na dekalamitku. Samozrejme ani chuj. To ze som mazal som vlastne nemazal, len som plnil kanal. Do loziska sa v skutocnosti nedostal ani gram vazeliny. Tak si vravim, ze cinan pravdepodobne nedovrtal mazaci kanal, alebo je zapich mimo dierok v lozisku. Medzi tym som riesil gvilenie v prevodovke v traktore, ale neuspesne. Zavolal som dealerovi, ze som od nich kupil mulcovac ktory mam rok a pokosil som s nim cca. 3ha maximalne a ze sa neda premastit lozisko na rotore na strane remenice. Pan ma uistil ze lozisko je zarucene KO. Mal som taku predstavu, ze pride servis a odstrani zavadu. No odpoved znela: " ta si to rozoberte, loziska vam poslem" Hned som pochopil, ze zaruka = ziadna zaruka a tak ako prisli prve pekne dni tak som sa do toho pustil. Co som aj neskor olutoval.

Najprv som este vonku odstrojil co sa dalo, potom som ho prevratil hore pupkom a strcil do dveri do garaze.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vypustil som olej z prevodovky a pustil sa do rozborky. V podstate to namalo byt nic strasne. Ale to by som nebol ja keby sa mi veci nezacali komplikovat. Najprv trebalo stiahnut ten vymedzovaci prstenec. Sluszi na vymedzenie resp. ako axialny doraz pre remenicu a ako klzna plocha pre semering. Je to v podstate valcek z ocele z lahlka nasunuty na hriadeli a v nom O kruzok na utesnenie aby spopod neho nevytlacalo vazelinu. No a to bol teda porod dostat ho dole. Vtedy som este netusil ze preco. Kyslik plynom som ho dal niekolko krat do cervena a velke Knipex blicky 560tky a ani za boha s nim hnut. Semering spalilo, vazelina co bola dnu vyhorela. Tak som narychlo osustruzil nejaky odpad z gulatiny a elektrodou privaril. Medzi zarubnou miesta som tam nemal, tak som to len tak poprskal bodaj bolo a davaj stahovak. Jasne ze som ho hned urval. Tak som ho privaril este raz uz tak lepsie. Stahovak som naspanoval, ze som myslel ze ho urvem, ale ani som s tym nehol. Tak znova kyslik plyn a do cervena. Uz som s nim asi 2mm pohol, no len co trosicku ochladol uz to neslo. Tak som som zavolal suseda a ja som nahrieval do cervena a on dotahoval stahovak. Tak sme ho horko tazko dvaja stiahli dole. Hodil som ho na zem nech chladne. Zvedavo som zacal skumat, preco prstenec ktory sa ma dat stiahnut volne rukou tam drzal jak Sovietska moc. Zistil som ze bol zakasany. Pred montazov cinania poriadne nevyfukali rotor stlacenym vzduchom a pri nasadzovani prstenca stiahlo do otvoru korundove broky ktore tam zostali po pieskovani. Tie sa tam zahrili a drzali jek pes jeza. Na fotkach je vidno ake hlboke ryhy narobili.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Vybrat rotor to uz bola hracka. Gurtnou som ho zavesil na zirafu a za minutu bol vonku. Rano som zacal skumat co je s mazacim kanalom aj ked uz vecer som tusil ze co sa stalo. To sa ja potvrdilo. Po pieskovani v mazacom kanaly ( a nielen v nom ) ostali zbytky korundovej drte ( brokov ). Tie upchali dierku na konci mazacieho kanala aj drazku. Preto sa nedal pretlacit dekalamitkou. Co bolo horsie broky sa dostali aj do loziska ked ich pred sebou tlacil ten prstenec. Kitajcom pri montazi nevadilo, ze prestenec co sa ma dat nasadit na hriadel rukou museli narvat 5 kg kladivom. Vsjo normalna. " Kurvy jedny sikmooky, ani cihlu jim neprodam! "

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vsteko som dokladne vycistil a vyfukal stacenym vzduchom. Kupil som nove loziska FAG, semering aj O kruzok a hura do zborky.

Obrázek Obrázek Obrázek

V ramci moznosti zom zabrusil ryhy po brokoch a opracoval zniceny prstenec. Najprv som sa pohraval s myslienkov, ze si vystruzim novy prstenec a necham ho nachromovat a v praci mi ho chlapi dobrusia na rozmer, no potom som si povedal, ze skoda marnit cas paradami.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek [/url] Obrázek Obrázek

Kedze som pochopil, ze zaruka na mulcovak nieje ziadna, tak som sa este pred montazou rotora rozhodol, ze vyrezem ten jokel ktory sluzil ako vystuha, ale branil vyhadzovaniu travy. Takze flexa a bolo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po zborke som ho vybral vonku, otocil naspat na " nohy " nasadil remenicu, nahodil remene napol ich a vystredil remenicu. Dotiahol som Tollok spojku. Nahodil som dekel a nalial novy olej do prevodovky.

Obrázek

Hotovo. Pri koseni som zistil, ze to mi negvilia loziska v prevodovke v traktore, ale ze cely cas gvilili loziska v mulcovaku v rotore. Nikdy by som neveril, ze sa zvuk cez kardan tak prenesie do traktora. Teraz je uz chvalabohu tiho. Najnovsie som zargistroval, ze pravouhla prevodovka zacala vydavat nejake nestandardne zvuky, takze ma bude cakat dalsia rozborka. Cina je proste Cina.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Jojova 6045

#161 Nový příspěvek od murár »

Aj poliaci aj čina ti dá robotu! :D Tak máš go spravenú a pripravený na sezónu. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jojova 6045

#162 Nový příspěvek od pavel sk »

Pekne zdokumentovane 8) Aspon vidim na akom systeme je to riesene a co ma caka :smich: . Ten nas zatial drzi bez problemov. Vsimol som si ze mas tie lyziny nadoraz hore. Nekope ten mulcovac dost do zeme????

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#163 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nie nezakopava.

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: Jojova 6045

#164 Nový příspěvek od premo »

Nechcu strašit ,ale jak si vyřezal ten jekl tak ti mulčovač může časem začít praskat ,malé nevyvažky opotřebení nožů vibrace my jsme právě naopak na berti pořádný jekl přivařili okopírovali jsme to z Kuhn mulčovače

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jojova 6045

#165 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to vyrezanie zadnej vystuhy asi nebol dobry napad. Zacne praskat a otvarat ho ako konzervu ako napisal Premo. Prave ta zadna vystuha eliminuje vybracie. Vsetky mulcovace systemu horizontalneho rotora ako je aj tento drzia pokope najviac v prednej casti kde su vystuzene aj kvoli zavesu a tiez vzadu. S roboty to velmi dobre poznam. Ked nam v robote na MU 2400 (CZ vyroby) odlomilo origo zadnu vystuhu (slaby material), tak ten mulcovac popraskal vsade kde mohol. Vovarali sme tam potom dozadu silnejsi jokel s ramu Ruskych diskov. Az potom prestal praskat. Podobne aj mulcovac MAXIO 240. Ten tiez praska ale na to co robi sa ani necudujem. Tam dokonca odysli obydve loziska hned za nova prvy den po pár ároch. Podobne mulcovac od Seppim na nosici Reform Metrac. Podotykam ze vsetky boli premazane. Nesli za sucha. U tychto strojov ktore dostavaju na prdel je jedno ci to seka Cinan, Nemec, Poliak, Mongol, Talian ...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“