hajnýho sedmdesátka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: hajnýho sedmdesátka

#31 Nový příspěvek od Matúš »

Ja kupujem u kamaráta alebo u bývalého zamestnávateľa a ani jeden mi ďada nepredá. Ale zaručujem ti, že z Indie na tento traktor nekúpiš nič.

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: hajnýho sedmdesátka

#32 Nový příspěvek od zetornd »

Hajnej nalezl kolo v vylomeným zubem (převodovka má něco za sebou a určitý stupeň opotřebení). Zřejmě zuby na kole proti musely dostat také pěkný štos. Otázka: oprava bude provedena výměnou kola jednoho, nebo dvou? Nebo výměnou celého vnitřku převodovky ???

Ahoj

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#33 Nový příspěvek od DEF110 »

Já měnil tři kola. Kolo 2/1, kolo 3/4 a ještě myslim že přesuvné 2/3. Bylo mi řečeno, že by se měly měnit vždy ty proti sobě. Ale nechával jsem starý hřídele všechny, tak jsem to nechal být. Pak jsem dával nový bronzový kroužky synchronu a kameny s pružinkama, který jsem tam neměl. Jo a ještě jsem dával nový čep kola zpátečky, byla tam docela vůle. A vyměnil jsem jsem všechny ložiska, co jsem měl vyndaný. Nejdůležitější je asi všechno správně vymezit podložkama. Na to jsem měl odborníka, na celou převodovku :) Některý hřídele bych i rád vyměnil, ale i tak mě ta převodovka vyšla asi na 12tku. Tak to nechám na příště a snad už někomu jinýmu :)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#34 Nový příspěvek od hajney »

Já měním kolo 4-té rychlosti (včetně synchronu) proti němu na předloze kolo 4+3 rychlosti (ta s vylomeným zubem) a nahoře přesuvné kolo 3+2 rychlosti. Dneska jsem si nadělil ježíška a jel jsem k Nekvindovi na nákup. Nakonec jsem všechno co šlo bral CZ výroby nebo originál. Tak bych měl mít všechno abych dal dohromady převodovku s rozvodovkou + brzdy a spojku. Koupil jsem si také novou kulisu řazení s blokací (z novějšího typu) a chtěl bych upravit vidličky aby nemohlo docházet k zakvaltování. Teď už mám nasazené nové kolo na předlohové hřídeli. S těma podložkami to dělám tak že to vracím zpět tak jak to bylo. Převodovka před opravou nehučela.

Obrázek

Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hajnýho sedmdesátka

#35 Nový příspěvek od red.bill »

Proti sobě kola, kromě toho stálýho převodu, stejně nevyměníš protože je to odskočený na těch dvoukolech. Vždy ti bude zabírat jedno nový a jedno starý nebo vyměníš celou převodovku. Kola nejsou do páru zajížděný tak je to jedno, vyměnit jen to co je třeba zbytek neřešit a nechat starý bude to kvalitnější než dnešní výroba.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#36 Nový příspěvek od DEF110 »

Mě převodovka také nehučela, jak jsem už předeslal. Podložky vymezuješ do stran a jde o usazení vůlí ozub. kol proti sobě a kam až je necháš doběhnout. Moje nefunkční hydraulika, kvůli které jsem vlastně se vším začal, pravděbodobně nechodila kvůli vůly 4mm, která se nasčítala na hřídelích... Protože tam byly (nebyly) podložky který tam mají bejt. Měl jsem u toho člověka, co ví a párkrát řikal, ty vole, to jsem ještě neviděl. I jsme párkrát kolo z hřídele sundavali zpátky, protože se mu to nezdálo. On na to šahnul rukou a řek... Tam je vakl, tam musíme přidat, tam ubrat. To je přesně to, co v dílenský příručce nazvou vůle 0-0.5mm. Jestli si měl převodovku složenou, jak jsem měl já, ROZHODNĚ!!! tam nedávej podložky, který tam byly! Naopak. Jak už bylo milionkrát řečeno, ten traktor to snese, chvíly, možná dýl, možná hodně, ale pak se s tim vysere několik věcí navíc... Ale opakuji, tady se vymezujou ne radiální, ale axiální síly. Pokud jde o úpravu proti zakvaltování, a máš Z7011 a víko 5911, jak já, doporučuju koupenou kulisu vzít a odříznout ty jazýčky, přivařit na originál kulisu, cos tam měl. Ušetříš si spoustu práce... Nebo to udělej jak já: (viz foto) Musíš celkově upravit a obrobit kulisu od nekvindy. Záleží jak bude běhat v domečku řízení. Pak musíš hodněkrát sundat a nandat víko převodovky, počítat s těsněním, který tam nabyde a uzpůsobit vidličky, samozřejmě kladivem... Já navařil hranol 5x5 a vybrousil, co jsem vybrousil... A pokud to máš takhle rozebraný a potřebuješ přímou hydraulicku zpátečku, udělej si jí taky...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#37 Nový příspěvek od hajney »

Tak převodovka je krom víka a řazení smontovaná. Přední víko, spodní víka a hřídel pedálů jsem přetěsnil. Stejně tak gufero mezi náhonovou a pojezdovou hřídelí jsem vyměnil. Tak snad to nikde nepoteče. Převodovku jsem smontoval s rozvodovkou. Když už byla hydraulika dole tak jsem přetěsnil píst a vzadu u třetího bodu jsem vyměnil o-kroužky. Konzoli závěsu jsem sundal protože budu muset vyřešit vymlácené díry na čepy závěsu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

víko na převodovku mám taky 5911. přímou vracečku do převodovky asi nevyužiji tak ji dělat nebudu.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#38 Nový příspěvek od DEF110 »

Nebudeš mít štípačku? Vidle z VZV do tříbodu? A spousta jinejch krámů? Je to Tvoje věc, ale tohle je úprava za pár korun a budeš připravenej. Moje konzole byla vymlácená jen dole na tý příčce, protože traktor jezdil zapřaženej pouze v agroháku a ten, když jsem sundaval, držel na čepu jen na 3!!! šroubech a z toho jeden byl už střihlej. Mě dneska zese vyndal špek, když jsem rozebíral konzolu řízení a ze spojkovýho pedálu na mě vypadlo tohle... Vážně některý opryvy, co se dělaly v jzd nechápu...
Obrázek
Obrázek

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: hajnýho sedmdesátka

#39 Nový příspěvek od PEST »

Proč je potřeba na vidle z VZV zpátečky hydrauliky? Ptám se, měl jsem to vždycky na jednu hadici.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#40 Nový příspěvek od DEF110 »

PEST: Pokud máš jen jednu hadici, tak zřejmě nemáš třetí bod píst. Já se přiznám, že hydrauliku moc neumím a když jsme šli po příčině, proč mi ramena nezvedaj (stalo se mi to s paletou střešních tašek, který jsem najednou nezvedl a přestalo se cokoliv hejbat) a traktor prostě po hydraulický stránce přestal chodit. Začali jsme rozebírat. Rozkryly se všechny závady, který na sebe navazujou a vlastně jsme přišli i na pár skrytých závad a oprava se změnila na kompletní renovaci. No a chlapík, co mi dělal převodovku koukal na moje vidle z VZV. Ptal se, kdo to zapojoval, přiznal jsem se. Mám rozvaděč i u vidlí a zapojil jsem to všechno samozřejmě špatně. Takže jsem na plný výkon zatěžoval zpět nejen rozvaděč na vidlích, ale hlavně i ve víku Zetora. A on řikal, no aspoň si poznal, kde je všude chyba a uděláš to při jednom :) Takže, pokud je potřeba vrátit olej z vnějšího okruhu zpět cestou nejmenšího odporu, je zpátečka vhodná. Na otázku, proč jste to teda neudělali hned v roce minus 82? Mě bylo odpovědí jen :)

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: hajnýho sedmdesátka

#41 Nový příspěvek od PEST »

Jasný chápu, to mi nedošlo.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#42 Nový příspěvek od hajney »

tak hurá :ejchuchu: chvíli to stálo na čtyřech kolech. Převodovky, rozvodovka, brzdy, spojka smontovány. Tak jsem se pustil do přední nápravy. Jeden sloupek nepružil - je prasklá pružina. Chtěl bych i vymezit vůli výměnou kluzných pouzder.

Obrázek

a tady je hromádka již vyměněných dílů

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#43 Nový příspěvek od DEF110 »

Pěkně jedeš! Dobrá práce 8) Timhle tempem budeš zachvilku předemnou...
Hromádka je strašně malá ... teda oproti mě :)

Já měl pružinu na jedný straně na tři kusy, pouzdro a svislej čep podle toho vypadal. Musel jsem pořídit všechno nový... I středovej čep konzoly. Vytahaný díry na nohavicích na rozšíření přední nápravy, vyřešeno přefrézováním a uděláním nových šroubů..., prostě máš lepší kus než já :)

Obrázek
Obrázek

Jelikož je zima jaká je a nenechá mě odpočinout, tak jsem dělal na kabině a dneska nanýtoval několik matic na uchycení blatníků. Jestli ani tady si neutrhnul šroub, tak máš vážně uloženku traktor, protože já utrhnul šrouby úplně všechny, teda ty, co tam ještě zbyly... :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ať se Ti dílo daří... A v životě ještě mnohem lépe... ;-)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#44 Nový příspěvek od hajney »

Díky za přání, Tobě a ostatním přeji taktéž ve nejlepší do nového roku.
Pro pořádek - na kabině jsem utrhl dva ze zbývajících šroubů blatníků, ale kabinu budu řešit až později.

Nevěděl by někdo kde bude problém: teče mi nafta (předpokládám) na spoji vstřikovacího čerpadla a kompresoru. Zatím se mi nepovedlo vypozorovat kde přesně. Nesetkal se s tím někdo?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: hajnýho sedmdesátka

#45 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Nevěděl by někdo kde bude problém: teče mi nafta (předpokládám) na spoji vstřikovacího čerpadla a kompresoru. Zatím se mi nepovedlo vypozorovat kde přesně. Nesetkal se s tím někdo?[/quote]

Neteče ti to spíš z čudla? (předsuvník) a tače to po čerpadle dolů a roztéká se to kolem příruby čerpadla a kompresoru. Odmasti to pořádně a mrkni odkuď to jde.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“