hajnýho sedmdesátka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hajnýho sedmdesátka

#16 Nový příspěvek od pavel sk »

To my doslo :smich: . To bude sranda poskladat to riadenie spät pokial to este nerobil :smich: :smich: :smich: POdla foto ja by som ten traktor pred rozborkov dal do dielne opacne a spod kabiny by som ho vytiahol na spiatocku. To by nemusel na skrinku riadenia siahnut :)

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hajnýho sedmdesátka

#17 Nový příspěvek od red.bill »

Asi počítal s tím že to dá. Orsta to vyřeší. Řízení je asi jediná věc v který jsem se nešťoural.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#18 Nový příspěvek od hajney »

No v podstatě je to tak jak jste napsali. S nasazeným volantem bych nesundal kabinu. Volant tak jak to bývá držel fest. Zaparkovat traktor opačně mě nenapadlo, sice by to prostorově moc nevycházelo ale třeba by to šlo. Volant jsem venku srazil z tyče a řízení už jsem složil zpět.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#19 Nový příspěvek od hajney »

Pár fotek z dneška:
to řízení dohromady nedáš bez trnu odpovídajícího průměru:
Obrázek

aktuální stav:
Obrázek

klepání 4-tého rychlostního stupně je způsobeno vyraženým zubem na spodní hřídeli. Musím nastudovat co se bude muset všechno rozdělat abych se na něj dostal.
Obrázek

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: hajnýho sedmdesátka

#20 Nový příspěvek od jojof »

Ale si ho vykostil. :vysmech: Ked urobis teraz poriadnu GO,tak budes mat na par rokov pokoj. 8)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#21 Nový příspěvek od DEF110 »

Řízení mám taky rozdělaný, v krabičce a ještě nemám spočítané všechny kuličky. Minimálně vyměníš alespoň olejovou náplň :) Ale taky se k tomu dostanu...
Podle fotky ta tvoje převodovka vypadá mnohem líp než jsem měl já. Já našel:
Obrázek
vysypaný synchron, zadrátovaná hřídel...
Obrázek
některý ozubení stálo vážně za prd, ale převodovka přesto nijak nehučela, proto jsem tam nepředpokládal nějaký větší problém. Pokud máš nalomený zub a nechce se ti to celý rozebírat, stačí ho citlivě přímou bruskou (mám DREMEL) srovnat a nebude klepat. Pokud chceš kolo nový, musíš rozebrat vlastně celou převodovku. Pokud to budeš dělat, tak alespoň vymezíš vůle. Nakoupíš spousta podložek nesmyslných rozměrů a tvarů, ale pokud to vymezíš, máš nachvilku prej klid :)

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hajnýho sedmdesátka

#22 Nový příspěvek od red.bill »

Abys vyndal předlohu tak musí všechno z převodovky ven. Nejhorší budeš mít vytáhnout dutej hřídel redukce, tam se stahuje kolo i s ložiskem naráz. Bez origo stahováku pakárna.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#23 Nový příspěvek od DEF110 »

Jak řikám, rozebrání celý převodovky se potom holt nevyhneš, ale stačí na to závitová tyč (tušim, že jsem měl zrovna po ruce M14) a několik podložek různě upravenejch. Proložíš to spousta mlácením kladivem, s tim jsem měl největší problém. Kladivo na všechno a pokud to nešlo, tak větší kladivo... Jen se nesmí nabouchat to vedle :) No a jako obvykle hodně nervů, ale taky to jde bez zetor přípravků... Uvidíš sám, jako hajney se určitě do lesa chodit nebojíš :)

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hajnýho sedmdesátka

#24 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja ked som naposledy robil prevodovku, tak mne ta predloha vysla pomocov reverzneho kladiva. Akurat som si na kladivo vyrobil potrebnu podlozku aby som to vedel dobre zavesit a vymlatil som to pekne von. Reverzne kladivo mam vyrobene tak ze na jeho konci mam zavit M12 a na tom len presrobyvam podla potreby co taham. Za tie roky mam urobenych par koncoviek na rôzne veci. Oni tie kliny na predlohe niekedy uz tak silno nedrzia ako kedysi ked to bolo novsie.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#25 Nový příspěvek od hajney »

Tak po neplánované přestávce (nemoc) jsem se dostal do dílny. Převodovku už mám odmontovanou od rozvodovky, dneska bych ji chtěl začít rozebírat. V honbě za zjištění "všech" závad jsem rozmontoval tekoucí portál a zjistil jsem vůli způsobenou strženým závitem na poloose. Pásy ruční brzdy jsou KO. Ale objevila se i dobrá zpráva - nefunkčnost uzávěrky není způsobena ometenými zuby ale závadou na vidličce řazení uzávěrky - vydřené kameny.
Tak mě čeká dostat ven dutý hřídel redukce...

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#26 Nový příspěvek od hajney »

a pár fotek:
dutý hřídel redukce
Obrázek

převodovka - aktuální stav
Obrázek

a tady nalezenec, jo kdyby to šlo jen nalepit zpět :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: hajnýho sedmdesátka

#27 Nový příspěvek od pepanek »

Když to máš rozebraný tak to vyměn celé kolo- vydrží ti to.
V tomhle rozebrání to nemá cenu nechávat
A´t se daří 8)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#28 Nový příspěvek od DEF110 »

Když jsem dělal nefunkční uzávěrku, tak jsem musel měnit i objímku. Dával jsem nový kameny, který byly taky vydřený. Po složení nových dílů se mi nezdála už sama vůle mezi drážkou objímky a kamenů, co v ní běhaj. Po výměně stejnak uzávěrka pořádně nevystavovala. Všechny ty vůle se nasčítaly. Takže nová vidlička + hřídelka + pero, vůle se trošku vymezila. Nový kameny měly vakl jak v drážce objímky, tak na čepech ve vidličce, takže jsem je zahodil a udělal si kameny úplně nový bez vůlí. Ty polsko/indický díly jsou vážně hrozný. Možná budš mít na díly štěstí...

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: hajnýho sedmdesátka

#29 Nový příspěvek od Matúš »

A preto poľskoindické diely nekupujem :)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#30 Nový příspěvek od DEF110 »

No, ono to přišlo v krabičce "original Zetor parts"...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“