6945 od Sysllaka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: 6945 od Sysllaka

#31 Nový příspěvek od Hranostaj »

Čau hele jak to je s tima kolama.
Já bych chtěl udělat stk na 40cítce a mam tam taky kola na široko.
Moc se mne to zužovat nechce

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#32 Nový příspěvek od Sysllak »

Hranostaj píše:Čau hele jak to je s tima kolama.
Já bych chtěl udělat stk na 40cítce a mam tam taky kola na široko.
Moc se mne to zužovat nechce
Čau, znáš to, na každý stk je to jiný a každej technik je jinej, tam kde jsem byl, tak byli v pohodě, celkově to nějak moc neřešili až na jednu část a tou byly fotky (a teda světla), na těch chtěli, aby to vše vypadalo ok a proto jim vadily ty kola, který správně nemaj prej koukat výraznějš z blatníků, takže buď je dát správně, nebo rozšířit blatníky, nebo to nějak zamaskovat (přemejšleli ještě, že by se tam jen na focení položil třeba nějakej kus gumy z podlahy na tu přesahující část, aby to nebaylo tak vidět, ale to už je fakt o ochotě danýho technika)

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: 6945 od Sysllaka

#33 Nový příspěvek od Hranostaj »

Aha no je mne jasný že bude záležet na koho narazím ale zase delat to dvakrát se mne taky nechce.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 od Sysllaka

#34 Nový příspěvek od ota »

Kluci taky se může stát, že technik chvilku bude koukat a řekne, kruci mě se to zdá nějaký široký ( když nastavíš blatníky třeba gumou jen na tu technickou ) vytahne z kapsy metr a oměří to. Taky se to už stalo. Naštěstí to bylo akorát. Vešlo se to do rozměrů. Ale měřil a můžeš trefit že budeš širší než to má být a pojedeš dom. Hoši kolega byl s 3011 na technický a on to má leštěnku. Vše naprosto v pořádku. No narazil na technika, kterej chodil a chodil až našel závadičku a chtěl ,,výpalné" jinak jede traktor dom. Dostal výpalné a prej jen tak málo! No to nevím, nevím jestli to projde! Kolega šel do mdlob, to jsem ještě nezažil!

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#35 Nový příspěvek od Sysllak »

To je to co jsem psal, každá stk jiná a každej technik jinej no, jinak...

Jdu si pro malý "nachyření", nikdy jsem nepřišel do styku s hydraulikou klasickýho traktoru, tak bych měl pár dotazů:
1. pro práci v lese s navijákem jakou používat regulaci (smíšená/polohová/silová)?
2. při daný regulaci jak s ovládací pákou ramen, pro úplný zvednutí přesunout až na konec a nechat tam, nebo po zvednutí někam vracet?

PS: snažil sem se to v rychlosti dneska najít v nějaký knížce, ale drobet sem se ztratil v popisu x ventilů šoupátek atd :-/

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 od Sysllaka

#36 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak mas navijak do trobodu, tak najidealnejsie je pouzit polohovu regulaciu. Tam je zetormatic neaktivny a netrpi kinetika ovladania. Akurat pri spustani navijaka na zem musis dat paku vnutorneho okruhu len do cca. pol drahy jej chodu aby si neaktivoval protislkz. AK tam uz mas hodenu hydrauliku napr. so 72XX tak ziaden protisklz riesit nemusis.

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#37 Nový příspěvek od Sysllak »

Ok, díky. Jinak pokud by někoho zajímal popis zetormaticu, tak http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=61679

A ještě jedna věc k hydraulice, měl jsem sundanej rampovač, teď ho budu vracet na traktor, je lepší nechat závity na dvoučinných pístech drobet povolený pro odvzdušnění, nebo se bez problémů odvzdušní čistě tim, že ho párkrát zvednu a položím a olej z nich postupně dostane všechne vzduch pryč?

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#38 Nový příspěvek od Sysllak »

Tak jsem si krásně udělal tu technickou, nasadil podvázání, rampovač, zajel do lesa a po příjezdu jsem zjistil, že se mi celkem slušně začala míchat voda s olejem (drobet oleje ve vodě, ale hlavně dost vody v oleji ...), z toho, že je olej ve vodě a když bylo nastartováno, tak vycházely bubliny z chladiče jsem odhadoval, že bude problém v těsnění pod hlavama, ale je mi drobet divný, že jsem ve čtvrtek vypouštěl vodu z vany(jen čistou vodu co byla na dně, rozmíchanou emulzi vody s oleje jsem tam zatim nechal). Pak v pátek dopoledne jsem měl půl hodiny traktor nastartovanej a dneska jsem z vany před vypouštěním oleje vypustil cca 300 ml čistý vody, což mi přijde poměrně hodně na špatný těsnění (...předpokládám, že našlehaná emulze nemá moc tendenci se zpět měnit na vodu a olej a zkondenzovaný vody v motoru taky zas až tolik bejt nemohlo, takže ta nová čistá voda by musela bejt za ty dva dny).

Po sundání hlavy vypadají ok, nikde žádná viditelná prasklina, těsnění...těžko říct, nevím jak by mělo/nemělo vypadat, jen mě na nich překvapilo, že byly vždycky minimálně z 20% shora, případně zdola dost mokrý od oleje, čekal bych, že budou po celý ploše suchý.

Obrázek

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: 6945 od Sysllaka

#39 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pravdepodobne bude prdnuty tentesniacy O kruzok ( silikonova gumicka ) na niektorej vlozke. Potom sa to miesa madzi sebou. Neostava ti nic ine len povytahovat vlozky.

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#40 Nový příspěvek od Sysllak »

jojo7011 píše:Pravdepodobne bude prdnuty tentesniacy O kruzok ( silikonova gumicka ) na niektorej vlozke. Potom sa to miesa madzi sebou. Neostava ti nic ine len povytahovat vlozky.
No, mám právě dilema, jestli vyměnit jen těsnění pod hlavama, dát to dohromady a doufat, nebo sundavat ještě vanu, písty, vložky atd a kontrolovat ty O kroužky :-/

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#41 Nový příspěvek od Sysllak »

tak mi to nedalo, sundal sem tu vanu a problém nalezen, v dolní části jedný vložky asi nějaká trhlina ze který kape voda o sto šest.

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#42 Nový příspěvek od Sysllak »

Vložka v pohodě, jen v jedná části prorezlá jak ...
Obrázek

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#43 Nový příspěvek od Sysllak »

Žere brouček, žere :'( a člověk to pomalu nestačí z toho lesa ani tahat

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#44 Nový příspěvek od Sysllak »

A opět nějaký ty technický problémy ...
Když jsem traktor kupoval, tak jsem nechával opravovat hydraulickej rozvaděč (ve vnitřním okruhu bylo zadřený šoupátko), když jsem dal hydrauliku dohromady vypadalo vše ok, ale po nějaký práci v lese začal vnitřní okruh občas blbnout. Reakční doba zvedání je někdy třeba 2 3 minuty(od posunutí páky do začátku zvedání ramen), když už se začnou ramena zvedat, tak zvednou naviják úplně v pohodě(je pravda, že když je na něm zavěšeno pár m3 klád, tak nevyjede úplně nahoru, ale to mě moc netrápí), jedinej problém prostě je, že z nějakýho důvodu je tam ta xy minutová prodleva. Neřešil jste někdo? Nemůže bejt třeba špatná pružina, která vrací šoupátko vnitřního okruhu? Nebo nějaký seštelování?

Sysllak
Příspěvky: 45
Registrován: sob čer 16, 2018 9:13 pm
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 6945 od Sysllaka

#45 Nový příspěvek od Sysllak »

Zkoušel jste někdo měnit hlavní ložiska kliky bez její demontáže z traktoru? Teoreticky by mělo jít starý(horní pánev, dolní je samozřejmě v pohodě) na jednom konci zatlačit, na druhým chytit a otočit ho kolem kliky o 180° a pak místo něj zas nasunout nový, ale jestli tam není nějakej zádrhel? Rozebírat motor se mi totiž teď nechce, ale ty co jsou tam teď dostaly u předchozího majitele zabrat a svoje nejlepší léta už mají dávno za sebou...
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“