Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#1 Nový příspěvek od Rover68 »

Už jsem tady pár fotek dával do sekce kde se hledá nějaká 5911, ale asi je lepší si založit vlastní vlákno, protože bych se asi občas rád na něco zeptal a nechci plevelit něčí vlákno.

Jinak - máme statek kousek Nové Paky, takové malé rehabilitační centrum pro koně, děláme chiropraxi a fyzioterapii koní (teda manželka, která na to má vzdělání) já jsem hlavně ty ruce úplně pro všechno. Máme kluka 2 a čtvrt roku, s kterým jsem já doma (manželka jezdí po pacientech), do toho rekonstrukce, starost o hospodářství a ještě dělám na sebe nějakou počítačovou grafiku, abych měl nějaký kapesný. Nenudím se, ale je tady krásně. Potom 3 koně, Ouessantské ovce a kamerunské kozy jako sekačky pro blbě přístupné části pozemku. Máme cca 2ha plus si příští rok 2ha pronajímáme na seno jen za sekání plus to vypadá ještě na další 2ha za tím nepotvrzené. Uvidíme co se sežene dál.

Mám Kubotu GT21 s čelním nakladačem a vzadu pásy. Bomba do bláta a na menší krkolomný prostor. Letos jsem s ní dělal seno na 2ha, ale na těch pásech je pomalá, výkonově v pohodě. Lis na balíky Claas z roku 1959. Land Rover Series 2A z roku 67, sklápěcí valník s motorem Perkins 3.3 (dával se třeba do Massey Ferguson traktorů) a Land Rover 110 HCPU (Pick Up) z roku 83... to jsou stroje co pracují. Jinak bubnová sekačka, obraceč, shrnovač a tak, taková klasika. Potom ještě samozřejmě 5911, dovezený jako vrak z Anglie, celý pečlivě renovovaný do leštěnkového stavu. Chci s ním dělat seno. S Zetorem jsem začátečník, tak se občas na něco zeptám, manuály v češtině i angličtině mám, zajímavý je že jsem občas moudřejší z anglické verze, protože mně přijde že to tam je lépe popsané a jsou tam větší obrázky :)

Zatím jsem tady nepochopil přidávání fotek, i když je to stejné forum jako třeba Land Rover Forum, kde jsem od roku 2006 a jde mně to tam úplně v pohodě. Takže si dám za úkol se to naučit, protože chápu, že ten příspěvek bez fotek je skoro o ... no víte o čem... :) Takže fotky dodám.

Zatím tohle:
https://roverkaja.rajce.idnes.cz/5911/
Country boy...

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#2 Nový příspěvek od vitex »

No a už ses naučil vkládat fotky.Jinak moc pěkný. 8)

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#3 Nový příspěvek od Rover68 »

Kluci moc prosím o radu - z ničeho nic jsem začal mít vůli cca 5mm dopředu-dozadu na čepu v uložení přední nápravy (čep na konzoli). Ten čep byl dělaný nový předchozím majitele před cca 50mth (dělalo se jen seno na rovné louce).

Prosím:
1) netušíte co se mohlo z ničeho nic najednou stát? Nebylo to že by se to postupně zhoršovalo, prostě to najednou bylo.

2) při výměně se nemusí demontovat přední náprava, ale čep stahovákem zepředu vytáhnout jak píše Lupoměch nebo to chápu blbě a musím předek rozebrat a vyndat nápravu?

Děkuju moc...
Country boy...

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#4 Nový příspěvek od Rover68 »

Mluvil jsem s chlapíkem co celý život opravoval Zetory ve družstvu a potvrdil mně že když je stahovák - speciální přípravek tak to jde ven bez vyndání nápravy, pokud není tak rozebrat nápravu a vyndat. Mojí vůli označil za směšnou, tak uvidíme. Osobně doporučil si koupit profi repas čepu s konzolí než si to dělat sám bez lisu.

Třeba asi tohle:
http://www.prochazka-hk.cz/katalog-napr ... -ur-i---ii

Jinak mám mírný problém s přihlašováním na veteránské papíry, traktor když nemá kabinu musí mít aspoň ochranný oblouk, takže ho budu muset někde sehnat nebo nechat někde udělat...
Country boy...

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

AK bol ten vyrobeny čap vytoceny s blata tak sa ani necuduj ze sa to vydrelo tak skoro. Mne sa par krat podarilo vybrat cap aj bez rozborky traktora. Predtym som si ho riadne vypodlozil a mierne nadvyhol aby nestala vaha traktora na naprave. Cap som odystil (vysroboval poistny srob co je navrchu). Potom som ho reverznym kladivom dostal von.

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#6 Nový příspěvek od Rover68 »

pavel sk píše:AK bol ten vyrobeny čap vytoceny s blata tak sa ani necuduj ze sa to vydrelo tak skoro. Mne sa par krat podarilo vybrat cap aj bez rozborky traktora. Predtym som si ho riadne vypodlozil a mierne nadvyhol aby nestala vaha traktora na naprave. Cap som odystil (vysroboval poistny srob co je navrchu). Potom som ho reverznym kladivom dostal von.
S tím reverzním kladivem to je dobrý nápad, díky... 8)
Country boy...

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#7 Nový příspěvek od Franta.cz »

Rover68 píše:
Jinak mám mírný problém s přihlašováním na veteránské papíry, traktor když nemá kabinu musí mít aspoň ochranný oblouk, takže ho budu muset někde sehnat nebo nechat někde udělat...
Co to je za blbost? :-/
Projdi si sekci manuály a návody.Tam jsou dobové prospekty na x9 řadu.Kabria se dělala bez oblouku.

Obrázek
Zetor gallery v Brně
Nemůžeš prznit historický vozidlo nějakým nesmyslem.

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#8 Nový příspěvek od Rover68 »

Taky mně je divný že bych si měl udělat nějaký samo domo oblouk a amatérsky zasahovat do konstrukce traktoru, rozvrtat blatníky a zprznit traktor jako veterána, sice asi ne nějak hodnotného, ale stejně. Zítra budu kvůli tomu ještě někam volat, tak uvidíme.
Country boy...

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#9 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Taky jsem musel svojí 2511 opatřit ochranným rámem,aby prošel technickou.Bez něj by mi ji nedali. :vztek: :zly:

Plkali něco o shodě s vyhláškou č. 341/2014 Sb.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#10 Nový příspěvek od Širon »

Jo je to pikačovina ,ale prej to tak je. Osobně bych udělal něco na rychlý sundání, aby se vkl nažral a koza zůstala celá. Určitě bych neřezal,nevrtal blatníky, kor jestli máš drndíka jen tak pro radost a na vyvětrání kolem chalupy.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#11 Nový příspěvek od Rover68 »

Tak jsem chtěl veřejně moc poděkovat Jindrovi za výrobu rámu na cabrio verzi (na hranaté blatníky). Vypadá to, že se úřední šiml nažral a veteránská testace bude díky tomu podepsána a tím pádem bych si jel do HK pro značky. Kdyby někdo potřeboval tak máme i v digitální podobě plán pro výrobu.

Fotky na odkazu níže, ve skutečnosti je rám poměrně nenápadný, což některé fotky zkreslují, hlavně ty zezadu kde rám vypadá monstrózně, ale to dělá zkreslená perspektiva foťákem...

Zbyl mně rám (4 nohy) na cabrio verzi s kulatými blatníky, tak to dám do inzerce.

https://roverkaja.rajce.idnes.cz/5911
Country boy...

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#12 Nový příspěvek od Širon »

No vidíš ,jaký jste šikulové 8) :friends: ,traktík pěknej, ještě bych sundal ty zadní zástěrky aby nepřekáželi a nevohejbali blatníky a super. Ty je tam stejně nepotřebuješ,páč s ním do bahna nepojedeš a když tak pomaloučku. Jo fakt pěkej traktůrek. :)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#13 Nový příspěvek od Jindra »

hlavně že se to povedlo :) doufám, že ty čísla budeš mít co nejdřív :)
kdo si hraje nezlobí

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#14 Nový příspěvek od Rover68 »

Širon: děkuju, jsem rád, že se někomu žabák líbí... je to leštěnka, začíná tady po dovozu jako vrak Anglie svůj druhý život, ale ještě si své odpracuje, hlavně na senu a na štěpkování. Ale vždy sterilně čistý, tak to prostě mám... Mimochodem ty mně znáš z Land Rover fora? Ptám se kvůli tomu blátu, protože jsem známý tím, že se svými LR do bláta zásadně nejezdím, takže u traktorů je to ve mezích možností podobné... :-)
Country boy...

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Zetor 5911 cabrio - "Žabák" z Podkrkonoší...

#15 Nový příspěvek od Širon »

No asi jo, svět je malej. Já tam byl chviličku si rok a nic jsem tam nepsal, tady mi to trvalo tak tři roky než jsem začal psát komenty a chytrý rady :) .
Měl jsem freelandera a byl to největší omyl co jsem mohl koupit. Teď už mám rok X-trila a pohoda(ťuk ťuk ťuk).
No s tím bahnem jsem to myslel tak že lidi co mají traktor na práci kolem chalupy a notabene ještě kabrio,tak nemusí jezdit za každou cenu zrovna teď hned do lesa, když celej tejden prší a je tam humus.
Já musím páč si tím vydělávám,ale Yantar a 6718 taky když vyloženě nehoří ,tak mokro neznají. :friends: :friends:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“