Zetor 4611 z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#91 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak víkend jsem strávili rovnáním dřeva s velkým pomocníkem a to UNHZ 500 s kleštěma na kulatinu, rovnali jsme dohromady nějakejch 32 metrů dřeva, opravdu je to pomocník k nezaplacení, sem tam něco ukápne, no vůle jsou nějaký taky větší, ale obstál to na výbornou 8) Zapojili jsme i malej červenej traktůrek na převoz toho, co se nevešlo už na první hromadu, no trošku s tou fůrkou měl problém, tak jsme ho museli 2x tahat :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#92 Nový příspěvek od vitex »

A já si bláhově myslel,že jste to s tátou tahali rukama.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#93 Nový příspěvek od ota »

Jo i ruce bylo třeba zapojit. Však jsem si musel dát namastit opodeldokem ramínko. Trošku bylo bolaví včera. No dědkovatím. Nejvíc unaví to běhání po štosu a lezení nahoru a dolů. Děda dole potom nasazoval kleště a jí to nahoře skládal a odpínal kleště. Jediná nevýhoda kleští je, že když dáš kulák do škvíry, kam pěkně sedí, kleště se špatně vyndavají. Kulák je přimáčkne k druhýmu a nejde to vyndat. Lepší je dát kulák šjdrem a vyndat kleště a pak tam kukák do škvíry skulit. Ale u některých kulákú je to problém jejich váhy.
Víťo do těch třech metrů by jsme ty kuláky ručně nedostali ani prd. Nakladač neměl problém ani s jediným. Všechny tam pěkně vyzdvihal. 8) Móc šikovná věc.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#94 Nový příspěvek od vitex »

Tak a teď nevím kdo u Vás pracuje. :-/ Synátor píše,že všichni a Ty píšeš že dědek s dědou. :smich:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#95 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

No dobře no, já seděl na nakladači, ale musím podotknout, že nabídka na páčkování padla, ale taťka nechtěl a dědovi to svěřit, tak bere místo klád asi nás :vysmech:

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#96 Nový příspěvek od Shrek »

Ono az si Ota udela thumb na bagr, tak ani 500 nevytahnete...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#97 Nový příspěvek od ota »

Jo hochu, Kubík ( minibagr ) je čajíček na to. Zkoušeli jsme s ním zvedat pražce a na plné vyložení to nedával. Přepouštěl ventyl. Když to bylo na krátko, tak to šlo. Ale to zase nedalo ani na káru naložit. Nakladač makal jako divěj. Klidně by to nejtlustší dřevo dal na střechu té buňky. Ono je to skoro jako buňka vysoký. Minibagr je asi citlivější, nabo namá tolik vůle na otoči. Ale nezvedne tolik do vejšky. Právě ho nechci s těžkejma věcičkama dojebat.
Mě se nechtělo páčkovat, ono je to tochu u toho nakladače jinak. Ty páčky mají takovej jinej system. :typek:
Jo ještě myslíš kterou tu 500 že nevytahneme? :vysmech: Tu č. 1, nebo tu č. 2. musíme používat obě, aby nám nezarostly bezem. :vysmech:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#98 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Oživíme to i tady trošku pár fotkama, dneska jsme si přivezli nového pomocníka na lisování :) Nějak ten spoleh na ostatní už mě nebavil, když jsem potřeboval, tak nebyl kdo by slisoval, tak jsem našel tenhle lis K 442 za 8000 Kč a dojeli jsme pro něj, chvíli stál, co si budeme povídat, za tu cenu, ještě jsem z něj vydoloval balík a půl slámy :D Akorát jsem z něj sundal zbytek toho vyhazováku, protože byl stejně nekompletní a my ho ani neužijeme na nic. A ještě nějaké foto z minulého týdne z traktoriády 8)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3114
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#99 Nový příspěvek od lukisek 099 »

pěkné oživení 8)
lis poladíš a bude určitě sloužit :potlesk:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#100 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Díky, musím se trošku polepšit s fotkama, ještě nějaké zapomenuté foto ze sušení otav :) Sekačku jsem měl půjčenou 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#101 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Dlouho tu nic nebylo, takže dnešní sekání zahrady, musel sekat taťka, protože mi nedělá dobře kvetoucí čerstvá tráva, no otava mi už navadí a suché seno taky ne :-/ Prý to byla taťky premiéra se sekačkou, ale šlo mu to dobře 8) Hmoty strašně moc, nepamatuju že by jsme takhle dlouho sekali na sušení, no holt počasí nám moc nepřeje, ale snad to vyjde :) Ještě fotečka lisu, sice už jsem jí dal do vlákna se suprem, ale dám jí i sem, protože tady byl i ten původní, jinak více o výměně je ve vláknu u našeho supra, ať to nepíšu dvakrát 8) Sekačku jsem měl opět půjčenou od kamaráda :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#102 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak jsme dnes rozhodli a šlo se lisovat, taky bylo na čase, párkrát nám to zmoklo, ale jak říkala prababička, bude to aspoň žírnější 8) Jinak musím říct, že tak pěkné seno jsem po těch deštích ani nečekal, opravdu se mi líbí. Jinak na lis už jsem tak trochu přišel jak na něj a už ty otýpky vypadají k světu, lépe než když jsem prvně vázal u souseda :D Jinak jsme měli asi 50 otýpek, kromě supra, v kterém ještě není nainštalovaná baterka :red: se zapojili oba traktory 8)
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#103 Nový příspěvek od ota »

No a ještě závěrečnou měl červenej traktůrek s pohrabáčem. Šlo to pěkně pohrabat a byly té hrabanky dva ty půlvaky. Pěkně jsem to pojezdil a pohrabal. To co nám opadalo a nebo odlezlo od sbírání bokem a odfoukal vítr. Zrovna jak na potvoru při nahrabování foukal vítr jako prase. Ale s pohrabáčem už bylo bezvětří. Akorát jsem neudělal fotku. Červenej a za ním koňskej pohrabáč. Takže ještě jeden traktor byl venku.
Teď ještě podumat, jak ty otýpky s co nejmenší námahou dostávat na půdu z káry. No snad některým z těch 6 pásových dopravíků? Nebo že by jsme ne to pořídili ještě sedmej? No kdo ví. Taky by to šlo, odpřáhnout káru s otýpkama a ještěrkou ji zvednout k díře na půdu. :D

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#104 Nový příspěvek od Širon »

Ještě teda velká pochvala za oživení starýho šrotu. Při lisování dávejte bacha na klacky v seně. Největší nebezpečí hrozí vázání, kdy klacek nasměruje jehlu do tělesa vázání a ta ho zmasaří. To je potom většinou konečná. Páč sehnat díly je dnes už velkej kumšt a potom to dát do kupy a seřídit druhej.
Jinak po tom co jsem všechno prodal a začínám debordelizovat chalupu od verků našel jsem tady ještě tu první převodovku, co do ní vede pohon od traktoru a žene řemenama setrvák. Tak jí tady nechám, ale půjde jedině na lis,nikam jinam jí nepustím, např stavby mulčovače nebo štěpkovače. Takže kdyby byl u vás tenhle problém , mám řešení.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 4611 z Nepoměřic

#105 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Děkujeme :friends: Jen k tomu lisu, na oživení toho verku co jsme koupili na podzim nedošlo, nakonec jsem sehnal tento po GO a ten starý putoval pryč jakože na protiúčet 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2511-5645“