OBECNÁ DISKUSE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1201 Nový příspěvek od pavel sk »

PP-80.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1202 Nový příspěvek od StaPo3011 »

obvykle se dává klasický PP-80. Pokud už máš vychozenější čerpadlo hydrauliky a/nebo píst vnitřní hydrauliky (bere to společný olej z převodovky+rozvodovky), můžeš zkusit ho míchnout napůl s PP-90 (je hustší), hydraulika pak snáz drží tlak.

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1203 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked je vymlatene cerpadlo alebo hydrualika KO, tak mu ani ta 90-tka nepomoze. Jedine oprava tych veci. PP-90 ked sa zahreje, tak je to ako ta PP-80. Akurat ze v mrazoch (pokial sa traktor pouziva aj v zime) ta hydraulika a cerpadlo s PP-90 dostava na prdel. Uz ste niekto skusili vytiahnut mierku oleja prevodovky s PP-90 pri teplote -15 a viac pod nulou??? Je to riadny lekvár. Potom sa ludia cuduju ked im zacne blbnut hydralicky system. PP-80 je predpisany hlavne kvoli tomu ze je pouzivany aj hydraulikov nielem mazat kolieska v prevodoch.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1204 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ale jo, ta PP-80 je náplň první volby. Ten mix s PP-90 (max. 50procent) jen tehdy, když si uvědomuješ, co děláš, má to klady i zápory, ale pokud neprovozuješ traktor v zimě, tak to stojí za zvážení.
Jinak s tím "PP-80 je predpisany..." bych u UŘ1 nulté modernizace moc neoperoval, já mám ve svém "Návodu k obsluze..." do převodovky i do motoru specifikován shodný olej OZT-10A / OZT-7A (letní / zimní), což jsou oproti dnešním olejům za chladu fakt husté oleje, a taky to na to léta jezdilo. Ale lepší tehdá asi nebyly. Ta PP-80 byla předepsána až do novějších řad, až poté, co se začala vyrábět.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1205 Nový příspěvek od nwa »

@pavel sk, @StaPo3011 OK, diky. Vezmu tu PP-80 a uvidíme, co to udělá. Předpokládám, že do portálů ten stejnej, že?

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1206 Nový příspěvek od pavel sk »

StaPo3011: Ono to tie traktory väcsinou jazdili tak, ze tie oleje leto/zima nemenili a jazdili aj na letnom (hustejsom) aj v zime. Kto by sa stym drbal že?. A preto tie traktory a ich hydraulicke systemy (hlavne u traktorov UR2 kristal) tak aj vypadaju. POznam to s druzstva. Minulost sa na tych strojoch aj dnes mstí. nwa: Ak mas v bandaske zvysny PP-90, tak ten môzes pouzit do zadnych portalov, skrinky riadenia. Ak by si mal traktor s prednym nahonom, tak aj do prednej napravy.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1207 Nový příspěvek od nwa »

Chlapi, mam tu dalsi ze svych pokrocilych dotazu :chytry:

Chystam se na predsezonni promazani svoji 4011. Divam se na mazaci schema v Navodu k obsluze a nejsem si jisty nasledujicim:

1 Vodni cerpadlo T-A4
Cep predni napravy T-A00
3 Svisle cepy predni napravy T-A00
7 Skrinka zavesu hydrauliky T-A00
2 Naboje prednich kol T-AV2

Ac se teda mazivo A4, A00 i AV2 stale vyrabi, chci se zeptat, zda je potreba byt tak vybiravy, pripadne cim lepsim nahradit? Treba na A00 jsem neslysel uplne chvalu.

A dal, cistic vzduchu, vstrikovaci cerpadlo a vypinaci objimka spojky... tam normalne PP80?

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1208 Nový příspěvek od pavel sk »

Okrem vodnej pumpy mozes vsade dat kludne aj tu T-A00 pripadne T-A04. Uz ktoru kupis. Do vzduchoveho fitra, vstrekovacieho cerpadla patri MOTOROVY olej.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1209 Nový příspěvek od nwa »

@pavel sk, Do vzduchoveho fitra, vstrekovacieho cerpadla patri MOTOROVY olej. > ok, takze M6AD?

A vodni pumpu promazat cim?

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1210 Nový příspěvek od pavel sk »

Do vodnej pumpy kludne aj tu A2 vazelinu. (Nove pupmy uz nemaju moznost mazania). Co sa tyka oleja vo vzduch.filtry a vstrekovacom cerpadle+ regulator, tak motorovy olej rovnakeho typu ako mas aj v motore.

Pavel Možnar
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 04, 2021 1:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1211 Nový příspěvek od Pavel Možnar »

Zdravím chlapi. Chci se zeptat. Chci udělat kompletní výměnu filtrů a olejů v 4011 a jsem v tomto technickém ohledu nový. Na jedné straně zetoru je jedna dvojce filtrů a druhé druhá dvojce filtrů. Která je která a kde je nejlépe objednat? Děkuji mockrát. Omlouvám se za mou neznalost, ale jsem v tom nový a nemám žádné zkušenosti.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1212 Nový příspěvek od StaPo3011 »

návod k obsluze 2011-3011-4011 strana 17-19. Lze stáhnout leckde na internetu, někde je tu stránka Manuály i na tomto webu. Vložky do palivovejch baní lze běžně koupit v obvyklých e-shopech (Agrozet, Monsta, atd.)
Olejová sítka vyčistit a vyprat, případně časem nahradit redukcema na klasické výměnné kartridge jako v autě, je tu někde o tom i vlákno.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1213 Nový příspěvek od Jozka »

Ahoj, dnes mi po zimě začalo téct na 4011 vodní čerpadlo. Uělala se dírka v tělese, takže přijde nové. Mám tam ještě původní čerpadlo s domazáváním. To už se asi nevyrábí. Pasuje tam čerpadlo z UŘ1 s tím, že se zaslepí vývod pro topení? Nebo jak to je s těma čerpadlama na tyto starší stroje? Díky

Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1214 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Čau, měnil jste někdo na 4011 plechovou olejovou vanu za tu hliníkovou z vyšších řad? Měl jsem jí zvohejbanou, tak jsem si myslel, že to sedne dobře a narazil jsem na jednu past. Pod čerpadlem oleje vede trubka z vývodu do hlavního maz.systému do který mi ta vana naráží. Pasuje tam jiná trubka? Která nejde pod čerpadlem??
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3110
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1215 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Bohumil:
Áno, ja som to menil. Tú trubku oleja, čo by ti pasovala asi nezoženieš.
Ja som to riešil tak, že pôvodnú trubku som rozrezal a časť z nej "vyrezal". Jednoducho som ju upravil na mieru. Oba konce trubky som namontoval do motora, autogénom bodol, vymontoval a zavaril :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“