OBECNÁ DISKUSE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1216 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Ursus 73 píše: stř dub 21, 2021 9:24 pm Bohumil:
Áno, ja som to menil. Tú trubku oleja, čo by ti pasovala asi nezoženieš.
Ja som to riešil tak, že pôvodnú trubku som rozrezal a časť z nej "vyrezal". Jednoducho som ju upravil na mieru. Oba konce trubky som namontoval do motora, autogénom bodol, vymontoval a zavaril :ano:
Taky mi to napadlo, když jsem pod tim dneska ležel a zkoušel trubku z vyšší řady, ale nejde tam. Ještě jsem našel v obchodě "monsta" že mají vylepšenou vanu na 4011 asi je to hliník podle obrázku. Viz odkaz: http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... o-40010202
Asi tu svou prodam a koupim tuhle.
Jinak vymlácenej středovej čep na nápravě je pěkný svinstvo, udělal mi díru do bloku. Tím to všechno začalo.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1217 Nový příspěvek od Ursus 73 »

S tým stredovým čapom sa to občas stávalo a tú "novú" vaňu som ešte nevidel.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Pavel Možnar
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 04, 2021 1:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1218 Nový příspěvek od Pavel Možnar »

Ahoj chlapi. Chci se zeptat jak poznám u palivového filtru který je hrubý a jemný? Jeden mi připadá světlejší a druhý tmavší. Který je který? Díky

Filip Kulhánek
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 23, 2021 7:16 am
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1219 Nový příspěvek od Filip Kulhánek »

Dobrý den hledal jsem traktor Zetor 4011 který měl ve výfuku kus navrtaného plechu a vytvářelo to zvuk jako turbo .
Nemáte někdo odkaz ?
Děkuji

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1220 Nový příspěvek od staník »

Pavel Možnar píše: úte kvě 11, 2021 1:39 pm Ahoj chlapi. Chci se zeptat jak poznám u palivového filtru který je hrubý a jemný? Jeden mi připadá světlejší a druhý tmavší. Který je který? Díky
Dřív to bylo napsaný na tom papíru a teď je to taky ale jen na tom obalovým co se strhne. Bylo tam tuším Ph a Pj.
Zadej si do vyhledávače Palivové filtry Zetor a uvidíš co ti to ukáže v obrázcích. Třeba něco poznáš.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Karlos94
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 05, 2018 11:17 am
Bydliště: Tábor

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1221 Nový příspěvek od Karlos94 »

Zdravím věchny majitele třicítek a čtyřicítek. Hodně lidí má na traktoru jinou kabinu než původní kulatou, ať už typ-C nebo velký skleník. Jak je to pak řešené v techničáku a na STK? Je zapsaná změna, nebo se to neřeší? :-/ Chtěl bych si pořídit 4011, ale dneska už má většina z nich jinou budku a já bych to chtěl časem předělat zpět na origo stav s ochranným rámem. Tak bych potřeboval vědět, jestli to půjde, nebo by na technické byly problémy?... Díky

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1222 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Dát to do stavu v jakém to vyjelo z fabriky nemůže být legislativní problém.Něco jako s bliknama na kejvačce.V originále tam nebyly,tak tam nemusí být ani teď.Pokud je tam někdo nabastlil,musí tedy fungovat.Pokud je odstraníš,nic se neděje,nikdy tam ,,nebyly" i kdyby to měl na technický vyfocený z minula ,nic ti říct nemůže.
Já osobně jsem koupil 4011 s C boudou,teď tam mám skleník z 69ky a nikoho to nezajímá.V techničáku mám jen napsáno typ ,,budka"a to je důležitý.
Jakej typ budky to je se neřešilo,protože tehdy byla jen jedna-kulatá. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1223 Nový příspěvek od nwa »

Chlapi vite nekdo jaky bylo oznaceni ty uzky kabiny, co se montovala na Zetory? Vzhledem k 'frankensteinovatosti' si nejsem presne jistej rokem vyroby. Chtel bych si o ni neco zjistit, nez ji zacnu sundavat kvuli portalum a tak.

Obrázek

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1224 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Jmenuje se ,, C" kabina.Na 4011 a 4511 se z výroby nemohla dávat protože vznikla dávno potom.Dávala se při GO.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1225 Nový příspěvek od nwa »

@jimmy OK, trochu jsem se zapotil, ale asi jsem to rozklicoval. To oznaceni C asi neni uplne presny, ale chapu, ze se montovala do zuzenych 5718 C a 6718 C. Podle prirucek a prospektu byly seriove montovany prevazne na 4718 (kterych bylo vyrobenych temer 100.000 kusu):

Obrázek

http://www.cals.cz/zetorservice/files/1 ... 748_CZ.pdf (strana 2)

Dlouho se mi nedarilo dohledat nejaky rozkresleni ty kabiny, ale nakonec jsem ho nasel tady:

https://www.kubikzetor.cz/katalogy-zeto ... -p5/?p=204

Demontaz a montaz je pak popsana v 'Dilenska prirucka Zetor 4712 - 6748':

https://uloz.to/file/ixIKonlxeZIp/dilen ... glGwpkZN==

Takze v podstate je to 'Bezpecnostni kabina', zadny dalsi strachy s tim.

Vim, ze to sem uplne nepatri, ale moje 4011 prosla prave GO, kde na ni nejspis navesili kabinu, kapotu a blatniky z 4718.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1226 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Zdar.
Včera jsem koupil sklopnou dvoukolku a potřeboval bych narychlo poradit odkud vyvést olej do rychlospojek.Je to z těch dvou šroubů vlevo vzadu?Předpokládám.
A co všechno je k tomu potřeba koupit,krom tlakových hadic a spojek.
Díky za každou radu

Obrázek
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1227 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jj, máš u nich dokonce na víku nálitky-šipky, která je tlaková a která je vratka.
Já jsem to řešil trubkama, které se daly koupit na novější modely s vyústěním/rychlospojkama na boku, viz
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... &start=115
Ale musel jsem je pak stejně upravovat, aby to nekolidovalo se sedačkou, viz následující příspěvky v mém vlákně.
Dneska se na bazoši občas objeví i repliky držáku rychlospojek nahoru doprostřed, jak to bylo v originále těchhle starších řad.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1228 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Dík za info.Po pročtení tvého vlákna půjdu cestou hadic. :) Nemám švagra s tigem :smich:
Ty průtokový šrouby se asi musí koupit nový a delší o oko,že?
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1229 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ty průtokový šrouby jsou dýlkou tak akorát na jedno oko (banjo) plus z každé strany měděná podložka, myslímže maj závit M18x1,5 a označení Šroub 13 ČSN 13 7993, anebo pozetorovsku 97-24xy. Jsou dýlkou stejný, ten vyšší mezikus má v sobě nahoře závit. V katalogu ND je to kresleno až vzadu, za nářadím, jako drobné díly příslušenství či tak nějak :)

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1230 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Díky 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“