Hannzův Zetor 4011

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Hannzův Zetor 4011

#1 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Zdravím všechny Zetoraky.Chci se pochlubit svím Zetorem 4011.Na Zetoru mam velkou kabinu,hranatou kapotáž a spoustu jiných věcí.Traktor jsme postavili pred 8 lety s tatou se zgeneralkovaných dílů od dědy.Po rozvodu rodičů mi Zetor zustal v garaži,dva roky tam stál a letos po dovršení mích 17tin jsme ho vytahl první věc jsem koupil byla nová baterie,traktor má za tech 8 let najeto 130 mth využívali jsme ho a využívám jen na dřevo,kolem domu a v zimě na pluhování.Do traktoru jsem nedávno přidal na pravou stranu topení z LIAZ MTS protože to originální topení na hoře topí jen do očí,dale jsme přidal CB vysílačku,vyměnil jsem naftove a olejové filtry,olej v motoru i v převodovce,přetěsnil jsem portáli,ale jelikož mi je 17 tak jsem i pár věcí zníčil :( na PŘ. proražení zadní pravé gumy.S traktorem jsem moc spokojený.Příslušenství: dvoukolová vzduchem bržděná kára,dvoukolová sklápěcí vzduchem bržděná kára,škrabka na sníh,dvoububnová rotačka,traktorový jeřáb,momentálně pracuji na traktorové lžíci do trojbodu a na držáku předního závaží.Fotek prozatím moc nemam,snad mě neodsoudíte za takový sloh :D
Přílohy
2011-12-25 13.25.37.jpg
2011-12-17 14.50.17.jpg
2011-12-17 14.26.05.jpg
2011-12-17 14.25.25.jpg
2011-12-17 14.24.04.jpg
2011-12-17 14.22.38.jpg
2011-12-17 14.22.04.jpg
2011-12-17 14.21.44.jpg
2011-12-17 14.21.36.jpg
2011-12-17 14.21.20.jpg
DSC00097.jpg

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Hannzův Zetor 4011

#2 Nový příspěvek od Proximák »

Fešák, ani bych neřek že je to 40 8) Dotaz: traktůrek jestli dobře vidím tak nemá RZ. To jsi ji sundal kvůli focení, nebo je bez papírů? To by byla škoda kdyby nemohl takovejhle fešák na silnici. :'( Jo a z těch menších kalamitek si nic nedělej, já už jsem toho taky zmatlal dost :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hannzův Zetor 4011

#3 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, no vypadá to pěkně! 8) čistě, nejsou tam žádné vobludiny. Neboj tady si na ten sloh nehrajeme. Nějaké to i, y nebo háček, čárka, vždyť si rozumíme po traktorácku!
To topení tam je pěkné, ani nezabírá tolik místa. Taky máme tu brzdu takhle s tím přepínačem. Jeden pedál. U původního traktoru před opravou nám to zlobilo. Měli jsme jedno kolo nebrzdící. Bylo zarezlé prasátko a ten přepínač tekl. Nakonec jsme museli koupit novej. Uvnitř byl totálně vyrezlej a když jsme dali nové těsnící kroužky, tak to teklo stejně, malinko míň.
Generálkovali jsme to s pantatíkem. Já dělal práce, on kupoval a scháněl a pomáhal. Jenže on myslel, že to takhle v sobotu rozebereme a za týden už pojede s pošolíchaným traktorem. Ten se divil, když jsem to rozebral skoro do šroubku! Pořát nadával, že už potřebuje jezdit a kdy už to bude a tohle je zbytečné, tohle dáme staré, nebo tohle stačí, to bude dobré. Nebude, když už se to dělá tak pořádně, aby byl pokoj.
No ten náš traktor měl skoro celou otočku volantem vůly v řízení. Všechno na nápravě vytlučené totálka. Skříňka řízení totálka. A když už se dělala ta náprava, vtahlo to celej traktor. Nakonec jsme nerozebral jen motor. Ale rozvody dostaly nové ložiska a převodovka se taky nerozhazovala. Jinak portály jo. Opravoval jsem i zubovou spojku na uzávěrce. No dost toho bylo. Plechařina kompletní nové blatníky, kabina rozebraná do mrtě, no skoro všechno.
Jejda to je román, tak zase přiště.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#4 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Proximák : jsem moc rád že se ti líbí.Děda dělál v STS a když to krachovalo tak se tam rozprodávali díly za hubičku a jelikož měl doma Zetor 4011 tak nakoupil mraký dílů na 40 aby měl náhradní díly.Před devíti léty nám ty díly dal a táta stoho postavil takového fešáke motor,převodovka,zadak,přední náprava bylo komplet po GO takže mam ještě pár let než budu muset dělat GO.Kabina byla trochu schnilí musela se vyvyřit a upravit aby šla na tento traktor.Na nádrži se muselo posunout nalévací hrdlo o kousek do zadu(vycházelo přímo pod jekl co je pod předním sklem),ted nalívám naftu uvnitř kabiny.Takže jak je postaven s těch dílů tak papíry nemá,ale děda má ještě Zetor 7745 s čelní hydraulikou takže tu 40 nepoužívá tak mám ty papíry na té mé a přerazili jsme jen číslo motoru,číslo převodovky mi nesedí a ted propadla technická tak se značky dali na dědovu a není čas dojet na STK až bude STK dám si to zase na ten můj

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#5 Nový příspěvek od Hannz4011 »

ota : Děkuju,my ho stavělí dva roky jak už jsme psal výše je postaven z dílů od dědy,my museli plno věcí upravovat:už zmíněné posunuté hrdlo nádrže,prodloužené pedáli,předělané páky hydrauliky,jiné výko převodovky,jiná ruční brzda,uzávěrka předělána na páku atd. Ten přepínač na tu brzdu jsem použil asi dvakrát a koukal jsem že mi začal take trochu slzet.Topení jsem dal takle vysoko aby nepřekáželo spolujezdci,dají se pod něj strčit nohy a spolujezdec je nemusí mít skrčené když jsem to dělal zkoušel jsem ho dát až na podlahu,ale potom by spolujezdec musel mít nohy bud skrčené nebo na tom topení.Portáli mi začali téct po tom co jsme v nich vyměnil olej,dal jsem do nich převodový PP80 který se při zahřátí roztahoval a vytlačil mi gufera a olej tekl ze spoje portálu

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Hannzův Zetor 4011

#6 Nový příspěvek od czlukas »

Maš moc pěkny traktor :)
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

**Radek**
Příspěvky: 166
Registrován: úte říj 25, 2011 11:30 am
Bydliště: Brno

Re: Hannzův Zetor 4011

#7 Nový příspěvek od **Radek** »

Zdravím Hanz 4011. Vypadá to pěkně! Koukám co tam máš za převodovku?
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

to vypadá že je 57, že má vypínatelnou náhonovou spojku.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#8 Nový příspěvek od Hannz4011 »

**Radek** Jsem rád že se ti líbí :) .Dosut jsme si myslel že je to převodovka 40,moc se v tom nevyznám,jak poznám tu vypínatelnou náhonouvou spojku?

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: Hannzův Zetor 4011

#9 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Ahoj, máš moooc pěkný traktor 8) Akorát ho malinko hyzdí ten znak na přední mřížce :)

**Radek**
Příspěvky: 166
Registrován: úte říj 25, 2011 11:30 am
Bydliště: Brno

Re: Hannzův Zetor 4011

#10 Nový příspěvek od **Radek** »

Máš 2 páky, jedna je ruční brzda a druhá je náhonová spojka. Já mám na 40ce ještě ruční brzdu vytahovanou nahoru. žádná páka :-)

Ten VVagen dej pryč, taky to nesnáším když vidím na čemkoliv značku něčeho jiného než to je!

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#11 Nový příspěvek od Hannz4011 »

**Radek** To není náhonová spojka,ta levá páka vo je na fotce zatažená to je ruční brzda a ta pravá co je dole to je uzávěrka,protože na traktoru je zvíšená podlaha oproti originálu a uzavěrka na nohu se mi nelíbila tak sme okopíroval táhla ruční brzdy a udělal jsem uzavěrku na paku kterou zatahnu a nemusim stat na uzavěrce.
Zetor 15 : Ten znak už se mi tam také moc nelíbí,sehnal jsme originál hliníkové lišty,ale není čas je tam namontovat,když jsem je tam zkoušel přiložit zakrejí i tu ošklivou nálepku Bridgestone.Mam k nim i nový znak zetor tak až bude čas dám je tam,přemýšlím i o tom že bych kapotu,nádrž,přístrojovku a blatníky přelakoval na červeno

**Radek**
Příspěvky: 166
Registrován: úte říj 25, 2011 11:30 am
Bydliště: Brno

Re: Hannzův Zetor 4011

#12 Nový příspěvek od **Radek** »

no tak to potom jo, taky to budu muset řešit pedály a ovládání když budu dávat uzávěrku. Nejvíce by se mi líbila el. magnetická udělat.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#13 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Můj Zetor vás nezajímá jak koukám,vlákno nemá žádný vývoj proto ho smažu

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Hannzův Zetor 4011

#14 Nový příspěvek od UR1SK »

Ale zaujíma, len musíš doň prispievať, dávať fotky z práce traktora, aby ti vlákno žilo. Uvidíš pomôže to. A 4011 pekná, len daj dole tú nálepku Bridgestone či čo to je.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Hannzův Zetor 4011

#15 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Hannz4011 píše:Můj Zetor vás nezajímá jak koukám,vlákno nemá žádný vývoj proto ho smažu
:evil:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“