Zetor 4011 - Frankenstein

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#16 Nový příspěvek od kuligrado »

čau, tak to je super, to se tak často nestává pořídit mašinu i s rodokmenem. Postupem času zjistíš co k tomu budeš potřebovat. Nad tou bednou jsem už párkrát uvažoval, ale nakonec jsem vždycky dospěl k závěru že to nepotřebuju, když mám vozík.

Jinak kulatou budu jsem k traktoru měl taky a dospěl jsem k závěru, že je pro mě nevhodná, blbě se dotoho a z toho lezlo, dveře jenom z jedné strany atd. Hranatou jsem k tomu ani nesháněl, ptž se mi nelíbí kombinace kulatá kapota a hranatý skleník. Chtěl jsem kulatou masku, tak jsem dodělal "slunečník". Pravda, už jsem na tříce zažil pár slejváků, kdy jsem měl suchou jenom hlavu, ale v dešti nejezdím když nemusím ;).
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#17 Nový příspěvek od Jindra »

za mně jsou lepší paletizační vidle, na paletu narovnáš co potřebuješ, přemístíš, odložíš s paletou, bereš jinou naložíš co potřebuješ, přemístíš, pak si vzpomeneš že to místo kam jsi to ,,odložil" není vhodné, najedeš, zvedneš a přemístíš jinam, místo bedny lze použít paleta s ohrádkou nebo třeba MARSka, nebo plechová bedna- udělaná nebo třeba skládací někde ze šrotu, beden můžeš mít víc třeba se dřevem a postupně navážet.
ty vidle se prodávají , nebo se dá sehnat deska na vidle z VZV a k tomu vidle, když pak budeš mít možnost udělat lopatu sundáš vidle, závěs zůstane, nandáš lopatu a můžeš nabírat a přemísťovat, celá věž z VZV je zbytečně těžká, proto bych řekl že stačí jen ta deska, pokud desku neseženeš, dá se ten rám svařit, ale vidle by to chtělo originál kované. A ještě jedna podstatná věc je místo táhla třetího bodu hydraulický válec abys to mohl naklápět od sebe, a k sobě, právě při tom nakládání a skládání.
pokud počítáš s nějakým drobnějším sušením sena, kupku uděláš na paletu, a když je proschlá nemusíš překládat a odvezeš do stodoly, děláme sušáky (stojany se senem) vidle, nástavky, zajedeš k sušáku, zvedneš a jedeš z louky domů, rozebereš až doma, zase to nemusíš překládat.
to je moje zkušenost.
kdo si hraje nezlobí

Eresák 09
Příspěvky: 25
Registrován: úte čer 04, 2019 9:54 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#18 Nový příspěvek od Eresák 09 »

Jo,tak to děkuju za pozvání :) V Koutech mám taky dost kamosu kdyby jsi potřeboval třeba s něčím pomoct,poradit tak dej vědět.
Jinak bedna do kšand supr věc,já mám místo bedny starší lžíci z Hona a místo třetího bodu klasicky pistnicu.Nemá to chybu..naberu,vysypu,jezdim s tím i do lesa,skácim strom,najedu pod něj,na tý lžici mám takový hačky na řetez,uvážu ho za prdel,pozvednu,zaklopím a už ho táhnu pěkně v luftě..
A když to pěkně naskládám,vejde se do ní skoro metr dřeva..

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#19 Nový příspěvek od nwa »

@Jindra Super tip, neco takovyho bych urcite vyuzil. Divam se, ze ani nejsou tak uplne drahy. Budu muste trochu prokoumat ten trojbod, protoze to u me vypada dost zbastlene.

@Eresák 09 Budu se na to muset podivat, az bude lepsi pocasi :)

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#20 Nový příspěvek od nwa »

Zase jsem neco natocil. Neco malo o traktoru, neco malo o dilne. Premyslim, na cem bude vic prace :sebevrazda:

https://youtu.be/lFbAbIFkNAo

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#21 Nový příspěvek od kuligrado »

Zdar, ty paletizační vidle z destovních výtvorů se občas potkají na šroťáku - na zdvižkách se mění a na doma to stačí. Já mám vidle z vysokozdvižného el vozíku - bez možnosti změny vzdálenosti jenom upravené upínání do TBZ.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#22 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Tá skrinka s plochou remenicou bude elektrický stabilák. Býval tam elektromotor Škoda. Poháňal mláťačku, šrotovník, cirkulár, rajrar atd. Je to nástupca spaľovacích stabilákov.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#23 Nový příspěvek od nwa »

Pustil jsem se trochu do cisteni... jeste nejsem uplne hotovej a bude to chtit vic casu, ale rozdil je doufam znat :D

https://youtu.be/tBA96ggg4zE

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#24 Nový příspěvek od nwa »

Pořídil jsem pár věcí do dílny pro Frankensteina. Používáte někdo něco, co mi chybí? Nějaké nápady?

Unboxing věcí do dílny - ZETOR 4011
https://youtu.be/xZoYCkwz0KU

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#25 Nový příspěvek od pavel sk »

Zalezi co v tej dielni chces robit a opravy akeho rozsahu. Ak nemas tak si dokup žirafu a este niejaky pojazdny zdvihak so zdvyhom aspon 60cm. A k tomu poriadny majzlík a kladivo :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#26 Nový příspěvek od nwa »

@pavel sk no, majzlik me nenapadl. Pripisuju do seznamu :D

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#27 Nový příspěvek od nwa »

Dílna Tour & Dílna Update - ZETOR 4011
https://www.youtube.com/watch?v=M9yYs75PIEM

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1207
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#28 Nový příspěvek od kaja.h »

Na zadní vývodové hřídeli Ti chybí držák na krytku a pro zajištění kardanové hřídele.
Zahlídnul jsem dva ležet u tebe na regálu, tak abys je nezahodil do šrotu. :)
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#29 Nový příspěvek od nwa »

@kaja.h jo, nasel jsem je ve stodole, uplne mimo traktor, ale poznal jem je, takze nevyhazuju :) diky za upozorneni.

Myslim, ze jsem tam nasel i pulku toho hlinikovyho knirku z druhy (?) modernizace. Trochu doufam, ze v tom chaosu najdu i druhou pulku.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#30 Nový příspěvek od nwa »

Dlouho očekávaná chvíle je zde - měníme gufero vývodové hřídele. Špinavá práce plná překážek a selhání. Prostě ZETOR :D

https://youtu.be/fw9w3JzIXr8

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“