Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Lukecek
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 04, 2017 10:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#1 Nový příspěvek od Lukecek »

Dobrý den narazil jsem a koupil jsem polovrak melioračního tipu - mezitypu zetora 50 Supra hodlam ho dát dohromady nějaké věci už mám akorát jsem narazil na pár věcí dnes jsme chtěli měnit motor když v tom mě upozornil otec že tu není nahonová lamela ale pouze jenom jedna.už jsme spolu o tom mluvily když jsme ho kupovali nebo spíše četli ze starých knih. :) potřebovali bychopm více informací o tomto typu či jestli ho někdo nemá tady na foru jsem zaznamenal 2 lidi o kterým se to tu mluvilo :) ps: sháním portály s redukcemi o kterých jsem četl ba i třeba další věci nějaké k tomu či jestli ho někdo má budu rád za více info připadně foto děkuji :)
https://postimg.cc/gallery/ko09fzd6/


tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#3 Nový příspěvek od tři supři »

To by musel být zázrak, abys narazil někde na ty portály, ale pokud už je seženeš a namontuješ, moc se nesvezeš - maximální rychlost traktoru na velkou čtyřku bude zhruba 7km/h. Jinak píšeš mezityp, traktor má čtyři, nebo pět standardních rychlostí? Minulý rok někdo u Příbrami prodával podobný vrak, který měl údajně pět rychlostí, dvakrát redukci, ale hlavně i dvoulamelovou spojku. Jednolamelová spojka je standardní dvoulamelovka, jen je tam lamela náhonu nahrazena třemi distančními kolíky - píše to Malík - já jí ještě rozhozenou neměl. Jinak podobný vrak jsem také koupil, a až po sundání úchytů lesáckého rámu jsem zjistil, že to je meliorák, už to běží, ale hotové to ještě zdaleka nemám a to se s tím nijak nemazlím.

Lukecek
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 04, 2017 10:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

Re: Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#4 Nový příspěvek od Lukecek »

no takhle motor tam už puvodní nebyl pouze tam byl dávaný holý blok motoru, my jsme to koupily nedávno od známeho bydlí o pár 15km dál od nás ten to mě pár let tež doma koupil to prý někde za Brnem kvuli tomu protože je tam fungl nová dělaná převodovka. Motor jsem sehnal na Supra meliorák to není včera jsme ho rozpulily vyměnily a udělali a promýšleli tu spojku. mám doma staré knihy z roku1962. píšou tam něco o tom melioračním typu atd. že tam byla spojka pouze jedno lamelová žeje vytažená náhonová lamela a jiný hřídel tam je a v knížce jsem četl že to bylo nahrazeno distančními podložkami tak jsme to udělali tak že jsme to tam nedali tu lamelu náhonovou a náhon funguje. A i spojkanam to v pohodě rozpulí zatím moc o tom nevíme dáváme ho do kupy . Prosím o nějaké foto toho tvého Supříka já pouze ten vrak co mám zde na foto. :) Jinak tam je vidět že nejspíš kdysi dávno někdo už tam dal jiný portály a také přidal hydrauliku.v Knize na fotce meliorační typ hydrauliku nemá.BYL bych moc rád kdyby ses podělil o pár foto svého supra aspon budu vedet kdeco je. a jinak je to 4kvalt. Prvně měl zelenou barvu později modrou,nakonec oranžovou.

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#5 Nový příspěvek od tři supři »

To tě asi zklamu, ale na tom traktoru je nejzajímavější fotka "té páčky", jinak mám vývodovou hřídel, hydrauliku, přední nápravu i ostatní věci v provedení jako klasický Super ;-)

Lukecek
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 04, 2017 10:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

Re: Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#6 Nový příspěvek od Lukecek »

to já mám taky vše jak klasický super ale origo to není jak to bylo protože převodovka je jinak barevná než portály a vršek hydrauliky.někdo to vyměnil.asi se to kdysi pokoušel dát dohromady někdo před námi.

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#7 Nový příspěvek od tři supři »

Počítej s tím, že origo Suprů původních z výroby je hodně málo, tyhle traktory procházely středníma a generálníma opravama a tam šlo většinou o záměnu funkčního celku výměnným způsobem a ještě se každá STSka specializovala na jiný funkční celek, někdo dělal jen přední nápravy a řízení, někdo hydrauliku atd. Suprů se i s 35 udělalo asi 130000 kusů, samozřejmě se něco vyvezlo, ale jinak šly všechny do velkovýroby, kde se s nima nikdo nemazlil, vždyť to byly ve své době nejsilnější kolové traktory, tzn. orba, doprava, řezačky, bramborové kombajny. Předepsaná generální oprava zhruba po 3500mth, to se ten traktor za svůj život otočil v generálce několikrát a pokaždé ho složili na jeden techničák z něčeho jiného.

Lukecek
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 04, 2017 10:22 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

Re: Zetor 50 Super meliorační Typ z Vysočiny

#8 Nový příspěvek od Lukecek »

http://lukecek.rajce.idnes.cz/nastenka/ ... 6052_o.jpg
Tak už jsme ho také oživily jezdí parádně :) a startuje božsky při malých otačkách na 5 let starou Vartu 44Amh co máme do malotraktoru , chytlo to jak nic. Jenom by mě zajímalo kolik komu maže Super za tepla a za studena ??? :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“