ZETOR 50 Super od Vraných

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#211 Nový příspěvek od ota »

Nedá se svítit, ale musím Ti to napsat. Ta orba, to je bída, bída! Tohle není orba, ale no plazení! Když máš dobrej pluh a dobře seřízenej, nemáš problém s jakýmkoli druhem pole. I ta louka se nechá orat dobře a aby to vypadalo.
Hlavní problém máš v tom, že Ti chybí na orání louky předradlička. To je tak 50% úspechu při orbě louky. Kotoučové krojidlo vynechám, to bejvá už luxus. Zadní radlice jde vejš než ta přední, to se nechá dohnat třetím bodem. Možná že to jedeš i dost hluboko. Proto se Ti to hrne přez ty radlice. Já mám raději to kolečko v prostředku, ale to je podle pluhu. Zkus si někde půjčit třeba pluh Roudnici na zkoušku s předradličkou a někde zaorat. Potom podle něj nastavit a poštelovat tenhle.
Tohle je fakt pole neorané! :friends:

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#212 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Chtělo to po poslední seči podmítnout,párkrát přejet bránama a pak to zaklopit. :friends:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#213 Nový příspěvek od Milhauss »

Souhlasím s tebou Oto,taky mě to sere,ale:

Nebylo zrovna moc času
Pole není tak velké,abych mohl zkoušet a ladit,jak to alespoň trochu šlo,tak jsem oral
Bylo sucho,takže jsem spíše otáčel drny,než oral,a drny se vracely zpět
Hluboko to šlo,to je fakt,ale s mojí hydraulikou na suprovy,kde hneš milimetr,a na šavlích se ti to zvedne o deset centimetrů,to prostě nešlo
Posadit na prdel jsem pluh zkoušel,ale vůbec se nechtěl zarýt,tak jsem ho musel krapet postavit
Čím déle jsem oral,a pluh byl čistější,tím to bylo lepší a i blíže k louce,bylo méně trávy.
Jiné by to bylo se závažím v kolech,takhle to furt hrabalo.

Škoda že jsem nevyfotil to políčko u souseda,to byla nádhera,u nás hold prasečina,lépe to v daných podmínkách nešlo. A hlavně to nebylo kolik let orané a furt se přes to jen jezdilo,takže tvrdé jak prase

Toť vše

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#214 Nový příspěvek od padesátka »

Jak tak koukám po tech videích seřídit dvoják pluh umí hodně málo traktoristů :-/ jak máš ty odlupovačky tak jsou podle mně špatně nastavený-na drn je lepší krojadlo (stačil by nůž) pluh jde v drnu daleko lehčeji a líp se drn zaklopí.takhle ho musí deska doslova trhat.Supra máš bez závaží,ale nějakej velkej prokluz na videu nevidím.Já budu doufám orat do konce týdne--jsem zvědav jak se s orbou poperu :pistol: taky mám mám dvoják(fabrickej) před měsícem jsem vymezil vůle na pluhu vyvařil oka tak jsem zvědavej jak to dopadne ještě-jsem ho nezkoušel.
Přílohy
Obraz060.jpg

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#215 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak přeji upřímnou soustrast :friends: Tenhle sukov jinak orá pěkně. Ale hodně záleží jak máš pole před orbou připraveno,jestli je oráno každý rok,nebo je to uježděná louka a jaká je půda. Oral jsem dvě pole sto metrů od sebe,a půdy ůplně rozlišné,u nás tvrdá,suchá hlína jemně do jílu,a vedle krásně sypká hlinito písčitá půda. nekoukalo jedině zelené. Není to jenom o seřízení

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#216 Nový příspěvek od padesátka »

Mám k němu i předradličky možná je letos nasadím at se trochu ošoupnou.Asi budu mít problém kuli plášům mám 16,9 a pluh je na zetor 25K(A) s užšíma kolama a ty velký balony přimačknou tu první brázdu.Jen jsem si prohlédl tady na foru nastavení pluhu dokonce i něco vytiskl tak budu štelovat.Je jasný že na jednom poli bude orat pěkně a na druhém to nebude k seštelování(sucho-těžší zem atd.)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#217 Nový příspěvek od Milhauss »

A hlavně by člověk potřeboval půl hektaru někde jinde na seštěelování,a pak až si zorat to svoje. Já se s pláštěma vešel do brázdy krásně,mám stejný. Uvidíš,podle představ to určitě nebude,mé byly taky jiné

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#218 Nový příspěvek od padesátka »

Loni jsem oral a docela dobrý letos jsem dal ještě nový želka.Na fotce je vidět co tam bylo za hrůzu.Proto jsem ho nemoh taky dostat do země.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#219 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Tak ho vem v Kobylnicích za kravín po kukuřici 8) a tam když ho nastavíš tak bude chodit jak víno

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#220 Nový příspěvek od padesátka »

Jo v tom písku bude chodit sám a pak přijedu na zahradu a prd.Tam ho jen vyšoupnu a trochu poladím :) :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#221 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem Ti dneska nechal natočit nějaké video. Štěpán jel s panatíkem orat jednomu pánovi tady do sadu. Tak dostali ůkol, natočit nějaké video. Tam na tom jednom videu je dobře vidět, jak ta předradlička pěkně naklopí tu trávu a hnůj a ta velká radlice to pěkně přihodí. On tam měl nějakou trávu, nebo zelené hnojení a na tom rozházenej hnůj. To pole bylo vloni blbě zoráno. Jezdil tam vloni s traktorem a udělal na prostředku rozhor. No na co? Taková nudle. Tak to trochu zaorávali. Je to pole v kopci. Tam to je taky vidět, někdy to je na skácení, ale tohle ještě jde. Tuhle v lese, to jsem se bál i já, jak jsme jeli už bokem. :D Proto to táhne trochu do brázdy. Jinak po rovině to jede rovně, to se dá nastavit tím, že přikláníš, nebo odkláníš na špičky želka a tím celý pluh.
Když se Ti pluh zaorává, není to hydraulikou, že je necitlivá, nebo špatně zpouští. To se musí nastavit tím kolečkem. To Ti dělá hloubku orby, přez kterou by to nemělo jít hloubš. Jo a ještě plazy, aby byly kloudný, to taky má vliv. No tak nějaký odkaz na video.
http://www.youtube.com/user/ZetorCrysta ... vpBJlrwW5s
http://www.youtube.com/user/ZetorCrysta ... gbSS55giwQ
http://www.youtube.com/user/ZetorCrysta ... HIFmhDbywY

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#222 Nový příspěvek od Milhauss »

Jo předradlička to je věc,to je mi jasné. Ale taky ta půda a čisté pole je o ničem jiném. S tou hloubkou máš pravdu,chtěl jsem to přizvednout,ale zase jsem si říkal,čím hlouběji,tím lépe,bylo to uježděné jako prase,tak jsem to chtěl dostat co nejhlouběji. Je pravda že pluh jsem měl víc na špičky,ale jinak bych ho tam nedostal,z kraje jsem ho měl v rovině,ale třeba se zaoral po deseti patnácti metrech,tam kde bylo ježděno s hnojem,tam prostě nevlezl

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#223 Nový příspěvek od ota »

Kdyby jsi byl za humny, poslal bych Ti tam tohodle hocha. Ten by Ti s tímhle pluhem našel i podkovy po Žižkově armádě! :D Ten ho tam dokáže zaorat, že je to kolo vzadu sotva vidět. Ten by Ti promíchal půdu! Vždycky vyorá na poli šury, co ještě nikdo nikdy neviděl! On umí orat jako pán. Pole po něm hnedle poznám. Je ůhledné a pěkná práce za ním. 8) Umí i to dobře nastavit.
Přílohy
139405[1].jpg

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#224 Nový příspěvek od Milhauss »

U strejce jezdím občas na brigádě taky s Johnem jen s o dvě radlice menším kvernelandem. A musím říct,že i u tohoto pluhu když se pole nezdiskuje,prostě občas tráva čumí. Mohl mi tam šáhnout když orali okolo,ale není nad zen pocit,něco si udělat sám. S těmahle moderníma mašinkama umí skoro každej,všechno za něj dělá stroj,ale se Suprem,nebo Pětadvácou a dvojákem nebo jednoradličným,to je umění :friends:

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: ZETOR 50 Super od Vraných

#225 Nový příspěvek od zetornd »

Milhauss píše:U strejce jezdím občas na brigádě taky s Johnem jen s o dvě radlice menším kvernelandem. A musím říct,že i u tohoto pluhu když se pole nezdiskuje,prostě občas tráva čumí. Mohl mi tam šáhnout když orali okolo,ale není nad zen pocit,něco si udělat sám. S těmahle moderníma mašinkama umí skoro každej,všechno za něj dělá stroj,ale se Suprem,nebo Pětadvácou a dvojákem nebo jednoradličným,to je umění :friends:

Milhauss, že Ty tak trochu kecáš ?!

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“