Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25K

#76 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Teraz keď tak pátram po obrázkoch, tak ten disk s miskou by mohol byť z Tudora 1101 alebo 1102. Len špekulujem, Tudory sa vyrábali ak sa nemýlim do r. 1952 a tiež mali kolesá 16", disky čo boli na zásobách teoreticky z nejakého dôvodu mohli v Zetore použiť...
Ja si myslím že tie kvetinkové disky boli z auta ale ktovie ako to bolo. Rozmer disku Š-1202 je 4.00-16 :ano: disk original Z-25 je 3,25-16
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#77 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem, den socharciny za mnou. Vyrabal som sedacku.

Kedze v inzercii nic suce nebolo a ak nahodou som sa k niecomu dostal tak majitel pytal nezmysel, padlo rozhodnutie vyrabat.

Rozmery a detailne foto som cerpal od kolegov z PL http://retrotraktor.pl/siedzenie-kanapo ... 5-wymiary/ , za co autorovi dakujem.

Nasledne som si pocas hluchej chvile vyrobil mustru podla ktorej som ohybal.
Obrázek

Plany boli smele, nakup materialu, co2 a za hodinu hotovo...to som vsak neuvazil, ze 20mm tyc nemam doma ako ohnut, a nemam pristup ani k autogenu ani k ohybacke, takze moje smele plany som musel prehodnotit. Po dvoch dnoch som stvoril nasledovne:
Obrázek

Tyc som postupne narezaval a po ohnuti ihned zvaral. Babracka, ale slo to.

Cez tyzden by som rad zohnal pruziny, ale netusim ake tam patria a kolko. Poradite prosim?
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
mysak25
Příspěvky: 70
Registrován: čtv bře 12, 2009 6:23 pm

Re: Zetor 25K

#78 Nový příspěvek od mysak25 »

Zdravím zde je vše pohromadě, jen to něco stojí, ale jako kusovník to stačí

https://491299820.s1.eshop-rychle.cz/ce ... y-Zetor-25

nebo to zkusit tady

https://www.jendadily.cz/dily-zetor-25/

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#79 Nový příspěvek od janci86 »

Dakujem!

Nie som kolenovrt, ale ta cena ma veru trochu zaskocila...

V kazdom pripade, vypisal som si nakupny zoznam:

2,5x16x215 mm 4x
2,5x16x158 mm 7x
2,5x16x85 mm 36x
2,5x16x61 mm 6x
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#80 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem,

Ocistene a zakonzervovane plechy zalozene naspat:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Za mna zatial spokojnost.

Podarilo sa mi dostat k chladicu s tym, ze ak sa ho neujmem, skonci v srote. Tak som domov doniesol dalsi cárach.

Vrch vyzeral ok, ale spodok doletovany, doplatany. Do vanicky nejaky umelec zarezal flexou, evidentne aby opravil vykyvany srob.

Kedze som nemal co pokazit, odletoval som vanicku:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teraz otazka, co s tym?

Skusit dat na miesto vyrezaneho urobit mosadznu zaplatu a zvarit? Cim, tigom?

Alebo urobim nove medene dno? Nejaky zvysok medeneho plechu z parapiet mam, laka ma pustit sa touto cestou..

Alebo zhanat inu vanicku?
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K

#81 Nový příspěvek od Jaro25 »

Je to dosť dorasované, ale opraviť sa dá. Radšej by som robil záplaty mosadzné, meď je predsa len mäkšia a menej pevná. ak yb si záplaty dostatočne preplátoval, šlo by to zaspájkovať cínom. Alebo vyrezať záplaty presne do otvoru a ideálne zaspájkovať striebornou spájkou. Zrejme vy to šli aj TIG-om, ale s tým nemám skúsenosť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#82 Nový příspěvek od janci86 »

Dakujem.

S tym cinom asi bude problem, na boku je to vyrezane dost vysoko a pri letovani vanicky k jadru sa bude zrejme zaplata rozletuvat. Podla mna preto bol aj pokus o opravu neuspesny a chladic ostal dosopleny cinom.

Tig a mosadz je tiez vraj problem, galibu vraj robi vyparujuci sa zinok a spravidla je mosadz tigom nezvaritelna.

Takze asi mi ostava ta strieborna spajka.

Aj ked asi tusim aka bude odpoved, ale mozno motyka vystreli - nemate niekto zdravu vanicku navyse na predaj?

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#83 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem pani,

Chladic zda sa opraveny.

Kedze som nezohnal nikoho, kto by mi zaspajkoval povodnu vanicku rozhodol som sa skusit vyrobit novu, medenu. Nakoniec aj v nejakom eshope som videl novy medeny chladic. Pokazit som nemal co, tak som vyskusal a zda sa ze uspesne.

Podla povodnej vanicky som si zhotovil drevene kopyto, podla ktoreho som vytvaroval z jedneho kusa vyzihaneho plechu novu vanicku. Sroby na uchytenie som dal mosadzne a su pripajkovane zvonka a preplatovane, nechcel som vrtat diery do vanicky. Snad to vydrzi.

Ked uz bol chladic otvoreny, tak som ho rovno aj vycistil pulirapidom a co2 drotom.

Skuska dopadla vyborne, zda sa ze nikde netecie ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#84 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem vsetkych!

Kedze Vianoce boli bez navstev, sneh nebol, rok 2021 sme zacali lockdownom a clovek sedi doma, tak sa konecne nasiel cas sa hrat v garazi.

V prvom rade poriadok v garazi, zahral som si tetris s traktormi a spravil som poriadky s plechovkami v regaloch. Konecne sa tam da pohnut ;)

Nalez plechovky zalievacej zivice ma inspiroval k odliatiu kontaktov na trubu. Z balzy som si teda vyrobil mustru, zo silikonu formu a kontakty pod volant su na svete. Nie je to prva trieda, nevakuoval som takze sa najde aj bublinka, ale v zasade som spokojny. Mozno je to taky sposob na Pata a Mata, ale ucel splnil a po opracovani budu fajn ;)

Obrázek

Davnejsie sa mi podarilo vyzobnut dve dynama.

Obrázek

Chcem nimi na obidvoch traktoroch nahradit alternatory, ktore mozno plnia funkciu lepsie ako dynamo, ale pripadaju mi nevkusne. Dynama nebudem zapajat, budu sa krutit len pre efekt. Tych par startov snad baterka zvladne.

Poliak ma torzo originalneho drziaka, ten je mozne uviest do povodneho stavu. Modry ma drziak na sposob "co dom dal", takze jeden musim zohnat.

Predtym ako oslovim rozoberacov, nemate niekto nadnormativnu zasobu?
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#85 Nový příspěvek od janci86 »

Takze zas nejaky progres. Kedze zrejme nik nema nadnormativnu zasobu drziakov dynama, drziak dynama som zohnal od rozoberaca. Chyba mu vsak srobka do napinaka. Doma taku dlhu nemam, len zavitovu tyc, cize provizorne tam pojde ta a srobky kupim. Aka sroba tam vlastne patri?

Na poliakovi je torzo povodneho drziaka, do ktoreho bola namiesto pasok osadena platna ktora drzala alternator. Nastastie to bolo riesene takto a neuradovala flexka. Cize podla drziaka ktory mi prisiel som vyrobil nove pasky, aby som skompletizoval drziak na poliakovi. Este dostanu farbu a pojdu na traktor.

Obrázek

Kedze vonku je kosa a v garazi sa nekuri, prestahoval som si do pivnice chladic, ktory som v lete opravoval. Este raz som ho vyplachol, overil ci skutocne netecie, nasledne zvonku vycistil a dal do farby. Snad bude aj na traktore ok.

Obrázek

Sedacka, ked ju namalujem, dostane taketo vankuse:

Obrázek

No a opracoval a nastriekal dom aj odliatky kontaktov pod volant. Za mna spokojnost ;)
Obrázek

Forma mi je tym padom uz viac-menej zbytocna, preto ak ma niekto potrebu najst si kratochvilu a chut si kontakt odliat, rad ju posuniem dalej.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#86 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem ;)
Dnes som sa pustil do dlho odkladanej vymeny kohutika na nadrzi, ktory najprv len poriadne netesnil. Bol to ten nastavitelny, ale bohuzial v snahe zamedzit pretekaniu som premotivovany najprv konal ako rozmyslal, srobik som strhol a po nasilnom presviedcani uz nielenze netesnil, ale aj dookola tiekol a tak bol docasne na hulvata "opraveny" americkou paskou. Bol by som ho vymenil hned, ale bol tak utiahnuty, ze som nadobudol pochybnost, ci ho niekto nepriletoval, alebo nezalepil. Teraz som nabral odvahu. Rurka ho povolila. Nic som neotrhol a novy chvalabohu tesni a zatial netecie, takze snad ok.

Okrem toho som na poliaka urobil drziak zadneho svetla. Stary bud odhnil, alebo sa uklepal, je tam prisopleny plech, na ktorom je znacka a svetlo. To pojde dolu. Teraz vsak neviem, ci novy privarit, alebo len prisrobovat? Uvidim.

Miery som len odhadol z fotiek podla rozmerov svetla, cize uplne 100% replika to asi nie je, ale proporcie su podla mna ok. Ak to niekomu pomoze, na obrazku su aj miery, ako mi vysli po primerani na pozostatky povodneho drziaka na blatniku. Pasovina je siroka 6cm.

Obrázek

Obrázek


J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#87 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem,
Tak som sa tu zas chcel niecim pochvalit, ale nie je velmi cim.

Pripravujem modry traktor na STK, lebo chcem F-znacky. Tak som sa rozhodol mimo ineho vymenit predne svetla. Ulakomil som sa na "verne kopie" zetorackych svetiel. Ponuk na bazosi, ako aj na roznych traktorovych eshopoch je celkom dost. Priemer ma byt 152mm, teda ako povodne svetla.
Tesil som sa, cele svetlo za par €, original vzhlad, homologizovane, tak som objednal na oba traktory.

Prislo toto:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Skutocny priemer 125mm, nehomologizovane. Teda k nicomu. Predajcu som kontaktoval, som zvedavy ako sa k tomu postavi. Zatial hra mrtveho chrobaka.

Tak som sa znechuteny pustil do rozborky starych opadanych parabol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uz boli "opravovane" striebrenickou, nasledne kvalitne prilepene a zagitovane, tak som mal obavu, ci ich vobec rozoberiem bez toho aby som ich praskol. Podarilo sa. Nebudem vymyslat vymyslene, pojdem Rosch-ovou cestou a vymenim im odrazovu cast.

Takze tak.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25K

#88 Nový příspěvek od Bolevak »

Jsou firmy, které renovují paraboly. Chci dát na renovaci také ty původní...

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#89 Nový příspěvek od janci86 »

Asi to bude najspolahlivejsie riesenie, dat si paraboly zrenovovat. Brat si daval renovovat na Mazdu niekde pri Martine a bol velmi spokojny. Do tychto mojich vsak uz niekto davno babral stetcom a striebrenickou a povrch si "statostlivo" pripravil prebrusenim, tak neviem ci by ich vzali na opravu. Snad ano.

Sice som nasiel aj nove opticke vlozky urcene pre Zetor za cca 20 €/ks, ale obavam sa, ze to bude zas nejaka indicka druhovyroba ( pre licencne HMT? ), rozmerovo totozna, ale bez homologizacie. Take su mi pri STK nanic.

Este rozmyslam, ak ich na opravu nebudu chciet vziat, urobit pokus s chromovym nastrekom (alclad II). Mam uz asi 10 rokov v regale s modelarskym nadobickom 2 spreje. Efekt robi pekny, teoreticky by to do urcitej miery fungovat mohlo, ale je to na modely a netusim ako by sa to spravalo na parabole, ci by sa to pri ziarovke neodhrialo...

Buduci tyzden to obvolam a uvidim.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25K

#90 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No to člověka naštve.... Do světel pasujů vlozky ze škodovky, jen se musí odstranit sklo a nalepit sklo s usmevem. Nebo lépe koupit vložky zetor, ty tam pasujů, stojíja par stovek, nic hrozneho. Robert to tak renovoval... S Dovolením tady dám fotky co poslal...
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Objednaj podle čísla 8) je to nejlepší řešení...
Libor :-)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“