Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25K

#46 Nový příspěvek od Peter768 »

Kedysi, keď sme menili na Z25A olej M6A tak sme pravidelne dali krhlu nafty namiesto oleja, nechali chviľku povrčať a potom dali novy olej. To bolo časy este so starým olejom M6A.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K

#47 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja by som to robil tou naftou a štetcom. Len naliať naftu a nechať bežať motor sa mi zdá trochu surové.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25K

#48 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peter áno, aj tak sa to robilo :ano: Ale dnes by som to tak nerobil :tone: , prinajlepšom by som naftu zmiešal s novým olejom...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#49 Nový příspěvek od janci86 »

Ďakujem.

pozeral som nejaké videá na youtube, poliaci evidentne bez rozpakov leju do aut naftu pripadne petrolej a tym "plukaju silnik".

Kúpim petrolej, nejaký tvrdý štetec a poumývam a prepláchnem to tým. Následne skrátim interval výmeny.

Ešte keď sa vrátim k regulátoru, rozobratý som ho nemal, preto sa radšej spýtam - náplň oleja sa drží pod tým hliníkovým deklom v tvare slzičky?

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K

#50 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tá nafta namiesto oleja má ešte jednu "úžasnú" vlastnosť. Keď sa nejakou cestou, napr. cez vybehané vodítka dostane do spaľovacieho priestoru, tak sa človek nestačí diviť, ako sa zrazu motor rozbehne a nejde zastaviť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25K

#51 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já to dělal hned jak jsem traktor koupil - šla dolů vana, víko ventilů. Podle stavu jsem usoudil, že tam je AD olej, protože to bylo všechno docela solidní, bez nějakých pevných částic a takového toho šlemu černého (bývá na víku ventilů). Když jsem pak dělal hlavu a vložky, tak jsem motor znova dole otevřel, všechna víka sundal a od shora to pěkně myl štětcem a benzínem, vnitřek bloku šel snadno omýt na červenou barvu, co tam byla. Největší problém byl bordel kolem vložek, toho bylo několik hrstí. Dal jsem hadry na kliku, aby mi to tam nepadalo, pak jsem to důkladně načisto opláchl a snad v pohodě. Od té doby měním olej co dva roky - M7ADX.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25K

#52 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Přesně tak sem to dělal aj já...teda dělám :) funguje to 8) nad naftou sem taky uvažoval ale nakonec jsem proplachoval olejem.
Libor :-)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zetor 25K

#53 Nový příspěvek od Britt »

Jaro25 píše:Tá nafta namiesto oleja má ešte jednu "úžasnú" vlastnosť. Keď sa nejakou cestou, napr. cez vybehané vodítka dostane do spaľovacieho priestoru, tak sa človek nestačí diviť, ako sa zrazu motor rozbehne a nejde zastaviť.
Ono stačí vyprat vzduchový filtr v benzínu a mokrý ho dát zpět. Udělal to kámoš u auta a dýzlový motor mu vyskočil z kastle. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#54 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem,

dnes moc casu nebolo, ale aspon som vypustil olej, otvoril dekle a nahliadol dnu. Podľa mna som vypustil M6AD. Sice vsetko cierne, ale ziadny hruby koksovity nanos na stenach. Niekde dokonca vidno cervenu. Po streknuti cistica brzd sa cierny nanos pekne odplavuje. Hlava sa mi zda zhora tiez pomerne cista, cakal som vacsi svincik.

Takto nejako to tam vyzera:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Co myslite?

Myslim si vsak, ze ADcko bolo naliate po Acku bez vycistenia motora, jednak podla stavu filtrov (v prednom filtri bol taky asfalt ze sa mi bez odmocenia v petroleji nedal ani rozobrat), ale aj na dne vane je usadenina. Na jednej fotke je vidno este suplatu usadeniny na stene. Len spekulujem - mozno tym ze traktor dlho stal sa ten karbon stihol rozpustit tak aby nic nezapchal?

Motor vymyjem petrolejom a dalsi postup bude ako radil Rosch8.

Urobil som aj nejake videa, ale uploadnem ich najskor az zajtra.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25K

#55 Nový příspěvek od anton30 »

ahoj. ja ked som kupil Káčko, tak po otvorení deklov som tam tiež nemal nános karbonu a motor bol az podozrivo cisty. a urcite tam bol olej M6A. este mi majitel ukazoval staré nádoby a dal olej aj do rezervy a traktor bol majitelom pouzívaný celkom hojne a urcite ho nesetril. takze relativne cisty motor nemusi vzdy znamenat, ze tam bol AD olej. tolko moja skusenost.

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#56 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem,

tak sa mi podarilo nahrat sobotne videa.

https://youtu.be/sEogEZYJtQ0
https://youtu.be/AnswphjhJTs
https://youtu.be/JKqL7PG2uuM

Inak, skusal som zo zvedavosti pohnut ojnicami, vertikalne som volu necitil, ale do stan majú podla mojho nazoru volu celkom slusnu, vidno to na videu. Zatial som nepatral po tom ci je taka vola u Z25 normalna alebo nie, ale v motore nemlatilo a isiel pekne. Land Rover ma naučil zásade "co funguje do toho nevrtaj", tak sa tohto hesla zrejme pridrzim aj v pripade Z25. Alebo...?

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25K

#57 Nový příspěvek od mihi »

Všimol som si že máš podložené ložisko na prvom valci, medzi ojnicou a ložiskom máš zrejme alobal.
Tak sa to bežne robilo....

Ahoj :)
Mihi

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#58 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj, aj ja som si to vsimol.

Dokonca som kusok alobalu nasiel na dne prveho valca v dierke cez ktoru ide olej do vane - to je to neidentifikovatelne cudo na oranzovej handre/kolajnici.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor 25K

#59 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem,

nasiel som si cas aby som pridal nejaké obrázky, aby to nevyzeralo ze som za cely rok nic neurobil:) Mozno sa pytate ze aky je problem uploadnut obrazok hned ako ho urobim - neviem, mam zrejme na mobile nejaký problém s fórom, akonáhle sa prihlásim, hned ma aj odhlási...nevadí. Forum inak citam denne, ale v zasade len cez mobil.

K traktoru:

Blatniky som sa rozhodol nechat opieskovat, lebo aj pod farbou boli hrdzave, sam som bol prekvapeny co som nasiel po opieskovani za nove diery. Prekvapili ma aj niektore zvary, to bola bieda aj odpilit. Ale kedze povodne mal traktor treti bod rieseny traverzou privarenou cez blatniky, chceli asi poriadne pevne zvary...:)

Blatniky som vyvaril, osetril, strekol antikoroznym Dinitrolom a nastriekal. Co ma mrzi je, ze bol zavareny mechanizmus nastavenia blatnikov, odbrusovat som to nemal moral, to uz potom radsej nove blatniky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nasledne som dotiahol elektrinu dozadu, ta ma trocha vytrapila, kedze som si dva kabliky zle oznacil, tym padom zle zapojil a nasledne mi hrala farebna muzika. Vsetko by bolo OK, pokial by som nemal kable v jednej farbe a priebezne ich nepaskoval dokopy... nuz, za hlupost sa plati, prisiel som o den vozenia sa.

Medzitym sa mi podarilo kupit zadne kolesa, zvazoval som aj nove, ale tieto jazdene sa mi naskytli nedaleko domu za priaznivy peniaz, tak som ich kupil. Kolesa som nepieskoval, pouzil som na vnutornej strane odstranovac naterov a spachtlu, farba isla pekne dolu az na plech, ale bolo to zdlhave. Na druhej, pohladovej strane som nasledne na docistenie pouzil kotuc do flexky na odstranovanie farby a hrdze, taka tvrda abrazivna spongia. To islo rychlo, pekne az na plech, ale bol z toho trocha neporiadok. Na to penetracny hostagrund, polyuretanovy zaklad a cerveny polyuretanovy stetkolak.

url=https://postimg.cc/JDVQqC62]Obrázek[/url]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fotku namalovanych som este nestihol urobit, ale paci sa mi to :)

Popravde, pacil sa mi aj ten "Punkovy" efekt po oskrabani kolies, ale na to by som potreboval aj "Punkovy" traktor. Acko mozno bude Punkac.

Inak, vymenil som aj capy na riadeni, lebo predmne kolesa lietali zo strany na stranu - rozobral som feliciove a pouzil gule odtial. Lietanie koles sa zmensilo, ale vola bola aj na samotnych loziskach kolies, tie som trochu pritiahol, ale aby nelietali, bolo by ich treba pritiahnut fest. Cez zimu sa chystam ich vymenit. Uz su doma, len potrebujem na to cas.

Kedze mi v januari konci C-ckova znacka a budem sa chciet vozit, skusim absolvovat STK a znovu ho dostat do evidencie.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25K

#60 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ahoj, mna v práci tiež odhlási po chvíľke. Môže to robiť prehliadač, alebo jeho nastavenia. Doma mi to ide v pohode. Skús poskúmať. Ja som zatiaľ na to nemal čas. K tvojej práci len palec hore.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“