Zetor 25 Sadař

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 Sadař

#241 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj :friends: vitaj mezi nama ;-) .
Máš moc pěkný stroj.Kolik stála ta generalka zda-li sa možu optat? Fotky Z25A máš jsme zvědaví ? Ten sadař jede 15km/h díky malým kolům nebo zablokovaném 6° ? Fakt pěkný ... 8)
Libor :-)

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25 Sadař

#242 Nový příspěvek od Bolevak »

Další kus zachráněný:-)

Kolik takto opravených jich po světě jezdí z těch vyrobených 160 000:-)

Přidávám odkaz na článek, který jsem dnes objevil:-)

https://www.agroportal24h.cz/clanky/zet ... i-renovaci

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 Sadař

#243 Nový příspěvek od Jaro25 »

Povedal by som, že si mal obrovské šťastie. Nájsť takúto raritku, v podstate úplne kompletnú a ešte na značkách, to je skoro na úrovni zázraku. Urobil si na tom kus dobrej roboty a výsledok je jasný, zachránený pekný stroj, ktorý môže ešte dobre poslúžiť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
zess
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 30, 2013 2:48 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zetor 25 Sadař

#244 Nový příspěvek od zess »

Mohu a to co jsem již napsal vymazat nebo nechat. Nebo se to dá nějak přesunout. Nemám tady stím zkušenost. Když tak název by byl Zetor 25 H Sadař s SPZ.

Uživatelský avatar
zess
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 30, 2013 2:48 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zetor 25 Sadař

#245 Nový příspěvek od zess »

Jinak pomalu to jede díky těm kolům. Kdyby tam byly dávané kola šípové, tak to pojede ještě pomaleji. 6 rychlost je odblokovaná.

Cenu té renovace mám spočítanou zhruba. Přesněji bych to musel dohledat, protože je to už delší dobu. Asi zruba i s pořízením stroje 130. Nepočítám práci a to co se našlo a dalo použít doma nebo u známéch, co ty stroje v minulosti vlastnily. Dříve bylo v široké rodině zhruba 12 ks 25. Když jsem začal renovaci, tak ani 1. Mělo to výhodu, že když bylo potřeba, tak poradily.

Na 25A se zatím dělá. Fotek moc není. Mám udělané motor, převodovku, částečně plechařinu a teď je potřeba to dát dohromady.
O tom až se rozepíši tak bude román. Tolik věcí se po.., na co se šáhlo tak byla katastrofa.

O tomto žádná, že je to rarita. Když si vezmu že jich bylo vyrobeno ( přestavěno) necelých 300 ks a já mám výrobní číslo 200 něco. Navíc s SPZ těch moc není. Navíc u nás je to rarita. Na jížní moravě ve vinicích nebo v sadech je toho více.

Jinak na toto vlákno jsem se dostal čistě náhodou. Já jsem řešil něco jinde viz. zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=15
Je tam vidět i to 25A před renovací.

Omlouvám se pokud se nějak rozepisuji, ale rád se podělím o informace, které o tom vím. I když toho času také moc není.

Uživatelský avatar
zess
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 30, 2013 2:48 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zetor 25 Sadař

#246 Nový příspěvek od zess »

Dobrý den,

tak po zvážení jsem založil svoje nové téma viz.: Zetor 25 H (Sadař s SPZ)
Tam pak budu psát další info k traktoru a příslušentví. Pokud budete něco vědět nebo se zeptat, tak se mrkněte tam.

Protože jsem tak trochu spisovatel a mám toho moc, tak nechci narušovat zavedené téma někoho jiného. Proto se omlouvám, že to nebylo k tématu. Jinak děkuji za komentáře.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#247 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak jsem se rozhodl že udělám Břetikovi novej kabátek, při první opravě jsem to tak nějak zanedbal a ještě poladím co jsem nepoladil, kdyby náhodou šel z domu tak ať se za něj nestydím, chtěl bych něco úzkého do vinohradu tak do 120cm šířku, ale jediné co mě tak vychází je nějakej japonec a ještě dotaz, kterého z překupníků dílů doporučujete, chtěl bzch solidní palubní desku-)))
Obrázek

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#248 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak jsem včera trošku zabral a traktorek je odstrojený, hlavu jsem nechtěl, ale jelikož jsem ju spolu s klukama z Vrádišta repasoval tak jsem chtěl kouknout a nález je na foto, psal jsem Robovi a prej asi prasklá hlava, motor na podzim šlapal a přes yimu jsem tam dal fridex a vždy když trochu mrzlo tak kontroloval, možná ještě by to mohl být olej přes ventil a nebo špatně nastavená tryska?A když už to mám tak rozdělané tak vyměním ten olámaný píst i s vložkama.
Obrázek

Obrázek

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#249 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak včera šly ven vložky, byl jsem zvědavej na tu olamanou esi ju vytahnu a docela to slo a jen za ni bordelu fest, ted jeste spekuluju cim to vystrikat at me nerezne klika je docela poskrabana podle fotek, no jeste spekuluju esi sundat nohavice ale s prevodovkou nebyl problem, ale mozna loziska maj trosku vuly, protoze me i pres gufero trosku kapalo na zadni kola.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 25 Sadař

#250 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Ta klika je zralá na přebrus. :(
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#251 Nový příspěvek od Heroldak »

To jsem nechtěl slyšet-(((((

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 Sadař

#252 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tá je fakt už pred smrťou, pomeraj či sa dá ešte brúsiť, hľadaj brusiča a rozbi prasiatko s úsporami.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#253 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak to zitra obvolam kolik by to tak stalo, ale vidim to ze pujde asi pryc, stara na pracaku a ta situace vsude kolem

Rudolf79
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 19, 2020 1:06 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 Sadař

#254 Nový příspěvek od Rudolf79 »

Tak vás tu všechny zdravim.

Před 14 dnima jsem koupil sadaře i s Tp
A pokoušel jsem ho zprovoznit po 10 letech co stal ve stodoly.Uz jsem dospěl tak daleko že chladič na repase čerpadlo též a i regulátor.Vstriky dávám nové špičky a nové zhavice .Tak pak se uvidí.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“