Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1306 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj :friends: vse nejlepší do nového roka :friends: . Joj tož v zimě nejezdíš ? Ja letos ve sněhu taky nevyjel bo nebylo zamrzlé a jak teď parkuju Z25 ze dvora bo v dilne parkuju Rencka tak sa nedalo. Ale nabuduci týzdeň má už mrznůt a dosť tak snad sa to podaří . Traktor sem mezi svatkama jen nastartoval a radostně poslouchal ten koncert. Sem tam sem mu pridal ...a jakou mi to udělalo radost :smich:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1307 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tiež prajem všetko dobré v novom roku :friends:
Ja toho moc nenajazdím ani v lete, nie to ešte v zime :( . Ako píšeš, budúci týždeň má konečne mrznúť, ešte chcem prevetrať majora. Teraz je všade blato.
Tak sa motám len tak po vnútri, kúrim v dielničke, sem-tam dáku drobnosť urobím.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1308 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pochválim sa vám, na bazoši sa mi podarilo za dobrý peniaz kúpiť tento nový kapilárový teplomer. Nie je síce do Z-25 :tyty: ale do majora bude 8) Na foto je krátko po skúške funkčnosti, ručička sa ešte nestihla vrátiť späť.
Inak dnes bolo vonku mrazivé, ale pekné slnečné počasie. Tak som konečne prevetral nášho "majora". Dokonca bol so mnou aj otec, boli sme pri Váhu, ako sa u nás hovorí v bereku.....
Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1309 Nový příspěvek od mihi »

Pekný majorík, pekne ho udržiavate. 8) :driver:
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1310 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peťo, noo, udržiavame :-/ . Nič nerobí ten major, len ho 3-4x do roka prevetrám niekde k Váhu :rally:
Už som tu dávno nebol, na traktoroch takmer nič nerobím, trochu som pomaródil s krížami, ktoré ma ešte stále bolia :'(
Dnes som ale rozobral hlavu kompresora na našom Káčku, to som plánoval už dávnejšie. Ten kompresor totiž vôbec netlačil :tyty: . Dáke foto, ak by sa niekto rozhodol pre opravu, aby vedel, čo ho čaká :smich:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na kompresore chýbalo AL tesnenie pod hlavou, nebolo tam vôbec nič :shock: . Ako vidno, takmer celé som to rozobral, zasekol som sa až na týchto ventilkoch:
Obrázek Obrázek
Skúšal som ich rozlisovať pod lisom, to sa mi bohužiaľ nepodarilo. Ak by niekto vedel poradiť, budem moc rád. Istotne to už niekto robil. Chcel som to skontrolovať a vyčistiť, aby som mal istotu, že je to OK.
Ešte fotka pre porovnanie hláv kompresora použitých na našich 25-kách:
Obrázek Obrázek
Ako vidno, rozobral som tú sivú vpravo. Mohol by som tam namontovať tú vľavo, tá je úplne ok 8) . Akurát by som musel vymeniť štyfty. Lenže to by bolo moc jednoduché. Ja som chcel zachovať tú pôvodnú verziu. Na obrázkoch je vidno, že na tej prvej hlave sú použité iné ventilky, majú rozdielne tie diery odspodu hlavy. Takže tie sa vymeniť nedajú.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 439
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1311 Nový příspěvek od PepaD »

Já mám pocit, že ty ventilky nejsou lisované, ale sešroubované.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1312 Nový příspěvek od Jaro25 »

Aj mne sa to tak zdá, len som nechcel poúčať originál mechanika.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1313 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Noo, chlapi, nebláznite! Ja som to očumoval, ale to zaistenie kilnerom ma mýlilo. Tak som to skúšal tým lisom, ani sa to nehlo :shock: . No nič, keď tak to skúsim trochu "zarovnať" sústruhom a potom sa uvidí.
Inak som to dosť vyčistil čističom na brzdy + vyfúkal vzduchom. Vyzerá to tak, že by to mohlo fungovať. Nerád by som to zničil...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1314 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Takže hlavu kompresora som ešte dávnejšie zmontoval (pod ventilky bolo treba kúpiť al. podložky a tiež som čakal kým mi príde al. tesnenie hlavy z Vrádišťa) a dnes som ju chcel nahodiť na traktor. Ale bol zlý čas, bola zima a fúkalo. Tak som to odložil.... ale len tak preventívne som ústami prefúkol tú opravenú hlavu. Sací ventil ok, výtlačný netesní :vztek: . Ešte že som to nenahodil na traktor. Znova som vymontoval ten netesný ventil, v sústruhu som zarovnal to kilnerom urobené zaistenie a rozobral som ho (ďakujem za rady, ozaj je to na závit). Tá tenká podložka čo uzatvára ten ventil (tanierový ventil) je trochu "ostrapkaná", inú chybu tam nevidno. Takže ho otočím opačne, trošku to môžem zabrúsiť šmirgľom zrnitosť 800 na skle. Škoda, že tieto tanierové ventilky majú väčší priemer ako na kompresore major, na ten mám totiž kúpené nové.
Tento tanierový ventil s väčším priemerom na Z-25 už asi nový nezoženiem, tak som dumal nad tým, či by sa nedal nahradiť vymedzovacou podložkou potrebnej velkosti. Čo vy na to?
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1315 Nový příspěvek od Jaro25 »

Podľa mňa to môžeš nahradiť v podstate čímkoľvek čo tam vojde, akurát to musí byť tvrdé, lebo inak sa to vytlčie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Agregačný Zetor 25 a Zetor 25K

#1316 Nový příspěvek od Ursus 73 »

No, nič nového.
Akurát som včera dofúkal kolesá a preštartoval káčko, dal som ho na pevnú zem. Bolo na špalkoch 8) Kompresor tlačí, ale celá sústava je netesná :(
Dnes som preštartoval majora, bol som s ním pri Váhu na prúty, teraz večer som plietol šibáky. Fotky nie sú, bohužiaľ. Mám zalepený foťák na mobile, lebo v našej firme si asi myslia :evil: , že pracujeme v NASA a všetko je prísne tajné. Už ma nebaví stále dávať dole samolepky z foťáku mobilu a potom to tam lepiť.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“