Rudé ÁČKO z vysočiny

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#691 Nový příspěvek od Bolevak »

NONIUS, pozravuj synka:-)
Ujo se s tím páře nekolik roků, protože má málo času na to. Loni a předloni celé jaro chodil dělat dřevo do lesa:-)
Jezdit s tím budu určitě do lesa, na pole ne, protože bohužel žádné nemám.:-(
Někteří kamarádi si ze mne dělají legraci, že budou muset jít v lese přede mnou s můžkama a stříhat větve a malenčí, abych si to nepoškrábal:-)
No a že až mi přes to v lese malenčí škrábne, že mne trefi šlak :D :D :D

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#692 Nový příspěvek od nonius »

Tak to som teraz PAF. Do pola by som si ho prave predstavit vedel, ze sa s nim nieco urobi a ked tak sa len zaspini.
Ale v lese???
Tak to som fakt zvedavy na komentar a pocity ked sa niekde nieco ... Oj to bude boliet kazdeho z nas. Tolko prace a k tomu este poctivej piplacky.

Ked som robil 6718-tku, tak spociatku som obchadzal konare stromov, siel som najprv prerezat prechod ked bolo zarastene a ked som pluhom utrhol a zohol blatnik .... tak som myslel ze ma trafi slak. A teraz po xx rokoch :-/ Ked som oral popod staru ceresnu v jeseni, tak konare nekonare a popod jablone to iste. Ved co na zahrade nedooriem, budem rucne s AGZAT-om alebo s tym drevom co ma na konci zelezo.

Inak ked to poviem synovi zajtra, tak to som zvedavy na reakciu.

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#693 Nový příspěvek od Bolevak »

Samozřejmě že to asi nebude takové jak před tím, když byl v původním stavu. Ono asi už moc příležitostí na práci v lese nebude, protože to bylo po kůrovci, většina lesů už je v okolí vykácených. Mám takový sen....dojet po vlastní ose do Vrádište 😁😁😁

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#694 Nový příspěvek od Jaro25 »

AJ tak po prvej ceste do lesa to buď vzdáš, alebo si kúpiš ešte jeden na robotu, lebo v lese bez ujmy neprežije.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

palobobo
Příspěvky: 1926
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#695 Nový příspěvek od palobobo »

To aj mna napadlo ze treba este jeden traktor... :typek: . tie chranicky na kable mas tie kovove spiralky? Vies na to poslat link kde to kupit?

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#696 Nový příspěvek od Bolevak »

Samozřejmě že to asi nebude takové jak před tím, když byl v původním stavu. Ono asi už moc příležitostí na práci v lese nebude, protože to bylo po kůrovci, většina lesů už je v okolí vykácených. Mám takový sen....dojet po vlastní ose do Vrádište 😁😁😁

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#697 Nový příspěvek od Jaro25 »

palobobo píše: ned bře 17, 2024 1:25 pm To aj mna napadlo ze treba este jeden traktor... :typek: . tie chranicky na kable mas tie kovove spiralky? Vies na to poslat link kde to kupit?
Tie chráničky majú napr. vo Vrádišti https://www.zetor25.sk/elektricka-sustava/
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

palobobo
Příspěvky: 1926
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Rudé ÁČKO z vysočiny

#698 Nový příspěvek od palobobo »

Dakujem Jaro: tak dajako meditujem do coho dat kable na 20ke...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“