Zetor 25K - Jano

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#241 Nový příspěvek od JanoSK »

Tak som tu hydrauliku s odvahou neznalého zložil a vyskúšal.
Aj som spravil držiaky z pásoviny a ponechal otvorený vrch hydrauliky ako písal Jaro, ale tento systém sa mi úplne neosvedčil - ma nenapadlo, že ozubené kolesá budú vyhadzovať olej dosť intenzívne von zo skrine. Takže som to radšej zavrel, zatiaľ teda bez mechanizmu automatického vypínania vo vrchnej polohe.
K môjmu veľkému prekvapeniu hydraulika dvíha, v strednej polohe udrží na testovacom ramene hmotnosť cca.100 kg človeka.

nejaké videjko:

https://youtu.be/o7D2VRkcjXE

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#242 Nový příspěvek od rosch8 »

v maximalnej polohe piesta by sa mal otvorit ventil, ktory je priamo sucastou piestu a mal by pepustit tlak.
ja som otvorenu hydrauliku skusal tak, ze som dal menej oleja, akurat, aby nasalo cerpadlo...


JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#243 Nový příspěvek od JanoSK »

Nasiel som volaco co by asi mohlo niekoho zaujat... orignal v dobrom stave.
Nechcem davat na bazos a pod., kto ma zaujem nech sa ozve na SZ, mam 3 ks a jedno solo sklicko

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#244 Nový příspěvek od JanoSK »

Fantozzi poňal podezrení, toto asi nie je uplne spravne....

Obrázek

Je nejaká overený postup, ako nieco taketo narovnat ?

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#245 Nový příspěvek od JanoSK »

Takze po zborke logicky opat nastupuje rozborka...
Trochu dost mi vadi, ze traktor skor spomaluje ako brzdi, ak aj stlacim brzdovy pedal niekam na starter, necitim ze by som dosiel na koniec chodu a pakny by boli fest oprete o bubon.
Ked som dal dole bubon, je nastastie suchy, ale v podstate od polovice smerom hore su obe pakny nedotknute.
Mal som regulacnu skrutku zasunutu uplne, t.j nove pakny maximalne roztiahnute.
Ak pozriem na fotky ( pozil som bez dovolenia od fillipo ) - aj pri minimalne roztiahnutom vrchu vyzera, ze pakny prekryvaju po celom obvode tu cast, na ktorej su namontovane. V mojom pripade aj ked maximalne roztiahnem vrch, stale chyba hodny kus do toho, aby licovali s dielom pod nimi.
Je teoreticky mozne, ze jestvuju dve dlzky tych hornych kolikov tak ako to fillipo nafotil?
Nemeral som este priemer bubnu a kolko sa vlastne roztiahnu celuste pri brzdeni.

Mate s tym niekto skusenost ?

Obrázek

fillipove fotky :

Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#246 Nový příspěvek od Jaro25 »

Toto nie je ojedinelý prípad problému. Tie bubny už sú zväčša opotrebené, presústružené a teda majú veľký priemer. Naproti tomu novo vyrábané čeľuste majú tenšie obloženie. A toto keď sa stretne, tak máš problém (aj ja ho mám). Rosch8 robil úpravu, kde nadvaril tie pakne, aby nebolo treba také dlhé kolíky na vymedzenie, pozri v jeho vlákne. Ale aj tak to nie je ideál, lebo sú rozdielne priemery bubna a čeľustí. Chalani vo Vrádišti majú v ponuke čeľuste s hrubším obložením, čo by mohlo byť riešenie, no osobnú skúsenosť s nimi nemám.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor 25K - Jano

#247 Nový příspěvek od zdeník »

Dal jsem nalepit 8 mm a brzdím si jak král.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25K - Jano

#248 Nový příspěvek od mihi »

Ak si dobre pamätám , tak aj vo Vrádišti ponúkajú hrubšie brzd.obloženia...
Mihi

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#249 Nový příspěvek od JanoSK »

Dakujem za info, vnutorny priemer bubnu mi vysiel cca.221 mm, Stena bubna ma 8.5 mm, oblozenie je nove z eshopy, 5 mm.
Objednam tie z Vradista 8 mm, hadam to bude ok

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25K - Jano

#250 Nový příspěvek od mihi »

Daj potom vedieť ako to dopadlo..
Ahoj
Mihi

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#251 Nový příspěvek od JanoSK »

No dopadlo to vyborne, akurat ze nebrzdim....
Z nejakeho mne neznameho dovodu som objednal oblozenie 9 mm, co mi aj spravili za par dni a za par korun ( http://www.frenocar.sk ), vymena jedneho oblozenia 5 EUR bez DPH.
Drobny problem je to, ze s namahou sa podarilo navliec brzdovy bubon a to aj spodny extender nebol ani v spravnej polohe, takze 9 mm je o kusok viac ako treba..

Obrázek

Obrázek

takze mam moznost este 1 mm nechat stiahnut z bubna alebo znovu poslat a objednat hrubku 8 mm...
Alebo ak niekto mate stare nepotrebne pakny a chcete vymenit za tieto nove XXL, dohodneme sa.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25K - Jano

#252 Nový příspěvek od anton30 »

to su riadne pakne :) ale z bubna určite neber nič. bud rád, že tam ten materiál máš.
pozri si toto video.
https://www.youtube.com/watch?v=NJfMNqZ-fao
Pán sa tam s hraje s hrubým obloženim. a dokonca tam hovorí aj o speciálnim noži na stáčanie obloženia...ako keby taký opačný sústruh. on to sice ukazuje na nákladnom aute, ale principiálne to je jedno.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#253 Nový příspěvek od Jaro25 »

Bubnby som v žiadnom prípade nepretáčal, treba ich šetriť. Skúsil by som prehĺbiť zárezy na vrchu pankní, aby sa trochu hlbšie zasunuli na tie nastavovacie kolíky. Ak si to tam aspoň ako tak natlačil, ta po tejto úprave by to mohlo pomôcť. Ale najdokonalejšie by bolo pretočiť tie obloženia na menší priemer priamo na traktore, ako som to robil ja na vlečke.
Obrázek

Obrázek
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#254 Nový příspěvek od JanoSK »

Takze brzy brzdia, svetla sviti, stirace stiraj.
Doslo nove brzdove oblozenie - 7 mm, sedi perfektne, pedal ma chod asi do polovice drahy a normalne to brzdi.
Spravene opat za par dni v Frenocar ( 4 EUR bez DPH kus )
Tento pocit som zatial na Z25 nepoznal ( ani v detstve na strykovom traktore, tam sa brzdilo iba rucnou ).

Obrázek

Ak by niekto mal zaujem o 9 mm turbo, mozem posunut.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#255 Nový příspěvek od Jaro25 »

To je super, keď to brzdí. Ja pôjdem rovnakou cestou, dám nalepiť primerane hrubé obloženie na originál pakne. Koľko im trvalo, kým ti obloženie nalepili?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“