2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1336 Nový příspěvek od Sniper »

Nad ventilem jsem uvažoval, ale stejně budu dávat rozvaděč časem, tak to nechám tak. Důležité je, že to sklápí a funguje, obrovská pomoc okolo baráku.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1337 Nový příspěvek od Sniper »

Já nevím, kdy ty sena budeme letos dělat? :-/
Stroje připravené už týden, jenom vyjet a pořád chčije...
To je to největší sucho za 500 let jak říkali na jaře? :tyty:
A co vy, sušíte? Leda tak hubu, že? :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1338 Nový příspěvek od ota »

Snipere posekali jsme to minulý týden, tuším ve středu. Bylo trochu počasí. No já premiérově se Z 40 a rotačkou. Syn půjčil a já to kosil a kosil! :vysmech: Namotal jsem na kardan takovou kouly trávy, asi tak pěkný plný kolečko bylo z toho, že jsem ji pak takovou dobu kostil kudlou. Mrcha tráva byla jako špagáty tuhá. A pantatík se mi smál z okna. On najezdil tisíce hektarů s rotačkou. Jenže jeho za to nesmíme pustit. Pravda, on umí sekat. Ale on chce tou rotačkou posekat i to poslední stýblo trávy na zahradě. Pak odře stromky, sem tam se zmotá do plotu a tak. Takže on jen může radit. 8) No a pak to nasychalo parádně. Druhej den po zformátování do tvaru nám to 14 mm prochcalo nasračku během 2 hodin. Druhej den jsem to otočil. Navečer znovu. Další den jsem otočil zase 2x a už to bylo pěkný. Je vlhko a trávy moc moc a dlouhá jako tejden. Moc to tedy neschne, i když je to vyzrálí. Včera jsem to letěl nahrabat že to slisujeme. No samo nahrabuju a už krápalo. Tak jsme to rychle naflákaly do kůp. A stejně to nebylo žádná sláva proschlí. Sem tam je v tom žvachel zelenej. Takže do kůp jen lepší. Je plán na středu. V 10 rozházet, potom otočit a odpoledne nahrabat a slisovat do otýpek. Snad to počasí dá.
Každej rok to bylo tři dni a hotovo. Ale letos se to táhne. Bybička vždycky říkala, jó sena to je klidně na tři neděle. A mi jsme si zvykli to seknout a za tři dni to bylo na půdě. Babíčka taky říkala, se senem si musíš pohrát. Aby to pak bylo ,,žírný". 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1339 Nový příspěvek od Sniper »

Jojo, pravda našich předků je neocenitelná 8)
Já už 6 let zpět suším 3 dny, ráno poseču a třetí den večer vozím, jenže letos problém.
Většinou v rozmezí 30.5 - 25.6.
Chtěl jsem séct dnes, že to ve středu svezu, protože ve čtvrtek mají přijít bouřky, ale ani hovno.
Na louce stojí voda a stejně ještě chčije :vztek:
Jako za vodu jsem rád, ale stojím v lese i doma.
Tento týden na to seru, uvidíme jak příští.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1340 Nový příspěvek od ota »

No vody je všude celkem dost. Ale když přestane pršet, rychle se vsákne. Tuhle jsem byl s hafanem v lese. Vedle synovího lesa je kus takovej všehochuť les. Část je smrková a část je ponechaná svému osudu. Tam je to tak 30 roků pořát stejný. Hodně náletovejch dřevin. Ale skoro nerostou. Co pamatuju tak je to pořát stejný. Ten smrkovej je už statnej. No a tam stála voda po dešti. Normálně mokřad z toho. Nepamatuju se, za 30 roků co tu jsem, že by to tak vypadalo. Na jeře když bylo hodně sněhu, tak tam kaluže byly. Ale teď jsem nemohl projít. Močál kam jsem stoupnul. Pamatuju se, jdou tam souběžně dvě cesty. Jezdí se jen po té pěknější. Já tam kdysi dávno kácel břízy a jezdil tou horší cestou. Tahal jsem nápravy blátem. Od té doby tam nikdo nejdzdil. Tenkrát to byla cesta a já asi 4x projel a už to nešlo tam jezdit. No ale teď bych se ani neodvážil tam jet prázdnej, natož naloženej. Cesta byla tak 30cm pod vodou. Povídám si, za pár dnů to vsákne. Doteď jsou tam louže a mokro pořát stejný. Jak připršívá nestíhá to vsakovat. Je tam vespod takovej bílej jíl. Mokrej je jak vazelína a suchým by vytřískal okna jak to ztvrdne. Jak se do něj za mokra vjede je konec. Za sucha je to jak asfalt. Proto tam stojí ta voda, jíl ji nepropustí a musí odtéct, nebo vyschnot.
Takže voda se docela doplnila. Přez noc tady kolem 40 mm.
Jo u nás se seká většinou první týden v červnu. Když je pradědečkův traktor v Čáslavi, jedeme dom z traktorů uklízet. Asi 4x se stalo, že přišla bouřka v ten den, většinou sobota. Jinak stará tetka by nesekla jindy než na Antonína. To šla s kosou a hulákala na tatíka, tak haló jdeme sekat! Nesekla by na sušení ani o den dřív! No měli to tak zažité. 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1341 Nový příspěvek od Sniper »

Vidím, že situace všude stejná 8)
Do Čáslavi jsem jezdil taky, loni jsem nebyl a letos byla zrušena. Tak snad příští rok ;-)
Třeba dáme i pivko a poklábosíme :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: 2 válce ze Salaše

#1342 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

My už máme seno doma, máme ale jen takovou docela malou zahradu, vše pouze ručně. U nás na jihozápadě teď prší méně a voda zde rozhodně nikde nestojí, velké bouřky, co trápí některé oblasti se nám úspěšně vyhnuly. Chodím po večerech, když není takový hic, ožínat stromky do lesa - nevypadá to letos zatím špatně, ale že by pod tou travou bylo nějak extra navlaženo...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1343 Nový příspěvek od Sniper »

Tak jsem dnes po 3/4 roce zprovoznil Poláka.
Dostal novou duši do zadního kola a hlavně zrepasovanou pružinovou sedačku včetně nových potahů.
No tam se fčíl sedí jak v obýváku...
No, ale máme tady krásně, že? :red: :) 8)

Tyhle jízdy v tento čas, to je ten největší balzám na duši...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 2 válce ze Salaše

#1344 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Krááásne fotečky 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1345 Nový příspěvek od Sniper »

Děkuji :)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: 2 válce ze Salaše

#1346 Nový příspěvek od anton30 »

...a zastal čas...fantázia 8)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: 2 válce ze Salaše

#1347 Nový příspěvek od mihi »

Krása.. 8)
A čo tie sená...?
Mihi

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1348 Nový příspěvek od Sniper »

Ještě má přijít v noci a možná zítra krátký déšť, ale teď navečer jsem už skosil už jsem to nevydržel :-/
V sobotu bych chtěl svážet 8)
Až to bude pod střechou, dám fotky jako každý rok 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1349 Nový příspěvek od Sniper »

Tak tohle bylo kurva o fous :smich: :smich: :smich:
o 2 min déle a byl bych durch, možná i s bleskem v palici :rohy:
Motor točil místy snad i přes 2.500 ot/min :rally:

Obrázek

Obrázek

Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: 2 válce ze Salaše

#1350 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak holt to dáš domů až v neděli, ale má být pěkně, tak to uschne i po přepršce. Nám se to dnes vyhlo o kousek a pouze 4,5 mm.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“