Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bubenik
Příspěvky: 22
Registrován: ned led 03, 2016 5:45 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Obecna diskuse

#5461 Nový příspěvek od Bubenik »

Jaro25 píše: stř dub 14, 2021 7:12 am Ja som to riešil pred pár rokmi. Zo Zetoru mi poslali toto potvrdenie Obrázek
a na úrade s tým nebol žiadny problém.
ota + Jaro25 + Peter768: Ďakujem za Vaše reakcie, Vaše info posuniem známemu :)

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5462 Nový příspěvek od Bronťo »

Ahojte chlapi sem jasny a uz nacisto blby na K-čky tiekla pumpa tak som ju venil za novú od chalanu z vradista tez som dal novy termostat od roba chladic a vse preplachel prudom vody poskladal natocim a po zohrati zacalo vodu tlacit von jak kebych na vypusttak napojil hadicu a otevrel kohutek reku jasne hlava v keli tak sem to nechal tak dnes dojdem reku les dam hlavu dole to vse pozrem vodu na piste ani v oleji sem nezistil kukal sem to aj kamerku dokonca sem si pojednom otvoryl vyfukovy ventyl a tlacil cez vyfuk vzduch kompresorom no v chladici ani bublinky tak nevym sak ta voda letela to by musela byt dira jak slak ale voda pocas stana neubudla a nigde ju nevydet a vzduch ju tes nepretlacil za tepla ani studena asi ale ajtak hlava dole ale racej sa pýtam ci to nemoze robyt neco ine co termostat sak dirku odvzdusnena ma a vodna pumpa tes ma ty dirky ciste tak nevym na jasen orba vse v pohode iba tesne pred koncom po zastaveni zacala tect pumpa

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5463 Nový příspěvek od Sniper »

Kurva tebe jsem nepočul, už ani nepametam :shock:
Tobě radit je těžko, když všecho víš :-/
Ujasni mi, odkud kam ti voda letala?
Mě se teď posrala na Fendu, povolila ložiska a ucpavka to nepobrala.
Týden na to problém na modrakovi, vysrouboval jsem štamflerku, že ji naplnim a z tama voda...
Takže repas pumpy mě čeká taky, do té doby 8 let fridex a ani deci úniku, až teď..
Vím, že jsi chytrý, ale jeden občas zapomene, nenarval si ten chladič plný vody?
Jen zalít zebra, ale hádám to 5y víš 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5464 Nový příspěvek od Bronťo »

Odrazu ked sa zacne ohryvat leti prepadem plnym prudem az pokat nevyhadze vse az prestane teplomer ukazovat cca 6l lebo je suche cidlo skoro zadne bubliny sak preto pisem ne nekedy sa covek tak zamota ze opomene blbost no necham to ulezat a potom dame rozborku a kontolu vseho postupne ale asi to bude praskla hlava lebo do tej urovne vse vyhadze za 10 minut ale jak sa to mohlo stat a v takom rosahu nechapem

Domčo
Příspěvky: 200
Registrován: pát zář 20, 2013 3:38 pm
Bydliště: Ilava

Re: Obecna diskuse

#5465 Nový příspěvek od Domčo »

Nam takto vodu vyhadzovalo ked bol upchaty chladic. Veľmi sa ohrievala a pri varení ku bubliny vyhadzovali.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5466 Nový příspěvek od Jaro25 »

Podľa mňa to prasklina v hlave nebude, lebo ak to tlačí tak intenzívne, prasklina by púšťala hneď po naštartovaní. Hľadal by som problém v obehu vody. Vyzerá to akoby sa voda v hlave prehriala a necirkulovala v celom okruhu. Skús či sa ohrieva aj blok motora a aspoň trochu spodok chladiča. Neviem či by mohol byť problém s tou novou pumpou, že by sa vrtuľka pretáčala na oske a nečerpala vodu, alebo čo.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#5467 Nový příspěvek od Peter768 »

Prasklina v hlave sa dá zistiť aj na voľnobehu - treba upchať prepadovú trubku z chaladiča, a hore do chladiča dať hadičku a druhý koniec strčiť do kelímka s vodou a rukou alebo nejakou dumou upchať hrdlo chladiča - ak pôjde z hadičky vzduch a bude v kelímku bublinkovať, tak tlakuje do vody.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5468 Nový příspěvek od Sniper »

Bronťo: výhod ten termostat pryč a zkus bez něj, třeba ti dělá bordel on.
Když ti vyhazuje vodu, některé hadice musí být horké a jiné studené, podle mě bude chladič na spodku studený a nejde přes něj voda.
Problém bych viděl v hnízdě termostatu.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5469 Nový příspěvek od Bronťo »

Dik vsetkym taky predpoklad mam aj ja ze voda necirkuluje chladic som pred montazu preplachoval co 3/4 nateklo to hnet stihalo vytect mozno to spodne koleno no idem to rozhodit vyhohodit termostat a uvidim

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#5470 Nový příspěvek od Peto.25a »

Ja mám podobný problém. Tiež mi hádže vodu cez prepad.Nie je to veľa akoby slzí. Vymenená vodná pumpa aj termostat. Ak na niečo prídeš tak daj vedieť.

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5471 Nový příspěvek od Bronťo »

Tak po tlakovani zistenie ze na co sem sa vyprdel pry vecej oprave to ma dobehlo jedna trúbka troska slzý ale to by len teklo do oleja skratka prechodove trubky sem nemenil kedze sa celkovo hlava zdala ok tak sa len prebrusila vymenili gumicky a tesnenia a dala sa späť ale pricina je inde po demontazi presne co som cakal pri komorke centak nadole centak a pol k ventylom prasklina jednaka na oboch valcoch a tak tet som jasny co snou inu dobru nemam vyrobym tlakovaci prypravok a asi skusim sit ako sa to tak stalo netusim motor sa vzdy zhriva poslednych 10r bezal z termostatom nikedy sa neprehrieval ale stanesa no pred tyma cca 8 rokmy tam nic nebolo vydet ked budem na pc dam foto

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5472 Nový příspěvek od Sniper »

Že to nedělalo předtím?
Asi to prebrouseni ty praskliny otevřelo více a už to jede.
Tohle je casovana bomba, čeká nás to všechny.
Tak ať dobře pořídíš 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#5473 Nový příspěvek od rosch8 »

niekto pytal odo mna vykres zaklapacieho kridla na pluh PN252. Tak tu je vykres:

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Obecna diskuse

#5474 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Vďaka, Róbert :friends: .
Ten výkres som pýtal ja, ale už dávnejšie :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5475 Nový příspěvek od Jančo66 »

Chlapi, dostanem von kompresor bez demontáže palivového čerpadla? Musím to pretesniť aj okolo olejového čerpadla a aj okolo filtrov no a viem, že som najskôr dával kompresor a potom palivové čerpadlo.
Teda či to ide aj opačne zdemontovať. Díki za radu.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“