Zetor 25 K Rad 5

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#376 Nový příspěvek od Rad 5 »

O víkendu ještě startovat nebudu, neboť teď na něj nebudu mít čas.

Chci se zeptat, na co jsou tyto otvory ve skříni hydrauliky a víku hydrauliky? Díky.
Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 K Rad 5

#377 Nový příspěvek od anton30 »

nazdar
v tých zakrúžkovaných otvoroch su kolíky

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#378 Nový příspěvek od Rad 5 »

anton30 píše:nazdar
v tých zakrúžkovaných otvoroch su kolíky
Aha. Já tam žádné neměl...
Dík za info.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K Rad 5

#379 Nový příspěvek od Jaro25 »

Určite tam kolíky daj, lebo samotné skrutky to veko neusadia na správne miesto.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#380 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj chlapci... :)
Tak jsem zase něco poudělal a připravil traktor na první test...

1) Zalepil jsem loctite 243 pouzdra s trubkou pro utěsnění hřídele pedálů a ruční brzdy. Po nalití olejové náplně mi to u hřídele pedálů na jendé straně trošku teklo, tak jsem opět vypustil olej a vymázl to tekutým kovem. Následně vybrousil a pak už to drželo.
2) Osadil jsem víko převodovky a přesadil jsem na kulise řadící páku do nevymačkaných drážek. Překvapilo mě, že předtím, když to bylo vychozelé mi to snad vyhovovalo více. než teď když to má krátký krok.
3) Pedály dostaly nové futra taktéž.
4) Koupil jsem nové brzdové pakny, a skládal jsem brzdy. Neměl jsem úplně ten samý problém jako většina z vás, ale spíše mě zlobila levá strana, kde mi levý pedál zabíral hodně dole a přitom při štělování rozpíracího trnu už škrtal o buben. Vyřešil jsem to podložením kompenzátoru, tak aby se táhlo na pružině nemohlo více smáčknout a vyvařením nálitku pakny, tak aby pakna nesjížděla dolů na rozpíracím kamenu.
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

5) Do chladiče jsem namontoval nový termostat. Dal jsem ho tam tak jak je.
6) Po namontování chladiče mi to teklo okolo vodovodního kohoutu, který se mi povedlo při dotahování strhnout. Byl tam v té trubce hodně vyrezlý závit. Zkrátil jsem trubku, kde byl závit dobrý, na kohoutu závit také ušel, teflonová páska a drží to.
7) Do víka hydrauliky jsem nechal udělat kolíky, které tam nikdy nebyly.
8) Přetěsnil jsem baňku olejového filtru novým gumovým těsněním a dotáhl. Při demontáži, kdy jsem měl ruce zajebané od oleje a při následné montáži též jsem rozhodnut to předělat dle vzoru Rosche na kartuši.
9) Zapojil jsem nový spínač startu a žhavení + napojil nové žaviče. Původní spínač má prasklou pružinku, proto žhavil až těsně před startem na druhé poloze. Nyní to spíná krásně hned po startu je možné ještě dožhavit.
10) Zkompletoval kastlík baterky, sedačku, kola, namazal maznice a mohlo dojít na první test.
Obrázek


A konečně na testování:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nažhavil jsem a traktor chytil, ale musí být plyn úplně na zemi.
Brzdy jsem doseřídil a brzdí dobře, a pokud tam nepoteče olej, bude to super. Zpětný ventil na hydraulice také funguje.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Termostat drží teplotu okolo 70 °C. Olej snad nikde neteče ani z motoru ani z převodovky. Začala mi téct vodní pumpa. :pistol:
Video z projížďky:
https://youtu.be/SXN5dZMAQEA

Zcela se mi pouze nepozdává chod motoru, resp. to jak to jde za plynem.
Na start musím dát úplně plný plyn až na podlahu, nastartuju chytí se, ale nejde do otáček. Tak trochu uberu, opětovně přidám a pak už se normálně roztočí do plna. Není příčinou někde něco u ovládání a přenosu na páku regulátoru. Nevěděli by jste někdo?
Video jsem natáčel sám, a při startování jsem držel telefon v zubech, proto je v záběrech ten chladič... :smich:
https://youtu.be/2mUYEtJ9lVg

Uměl by někdo poradit jak tento problém odstranit?
Chápu to tak, že čím více jsou povolený pružiny regulátoru, tím více jde traktor do otáček? Píše se to tak myslím v příručce...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#381 Nový příspěvek od rosch8 »

Ahoj.
Pekný kus roboty si urobil! 8)
Motor ide pekne, zvuk má dobrý.
Tvoj problém by som videl v pružinke pod pákou plynu čo je na regulatore. Plyn neovladas priamo, ale cez tú pružinu. Má malé uši a môže vyskakovať. Vtedy síce páka bude akože naplno, ale vo vnútri regulátora bude možno voľnobeh.. uvoľnením plynu a opätovným pridaním zachytia pruzinu a potom to funguje...
Toto by som preveril ako prvé.
Daj dole malú segerku a musíš aj vybiť malý kolík.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K Rad 5

#382 Nový příspěvek od mihi »

Skús zhodiť dekel na čerpadle čo drží tá jedna skrutky z vrchu a skús hrebeň čerpadla ovládať ručne, tak uvidíš kde je problém..
Ahoj
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K Rad 5

#383 Nový příspěvek od Jaro25 »

Naozaj dobrá práca. Ten regulátor síce v princípe pracuje ak píšeš, ale sú tam tri pružiny, ktoré as nastavujú samostatne a spoločne vytvárajú požadovaný priebeh regulácie. Tak že nejde to prestavovať ako celok jednoduchým priťahovaním a povoľovaním. V čerpadle a spojení v regulátorom musí všetko chodiť ľahúčko bez zadrhávania. Stačí malá nečistota napr. na hrebeni a už bude problém.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#384 Nový příspěvek od Rad 5 »

Díky všem za rady a postřehy.
Problém bych viděl v tom co říká Rosch.
Protože tam je to nějaké divné. To, že jsem musel pomocí ubrání plynu a následně přidání zvyšovat otáčky, dělalo i předtím.
Rad 5 píše:Vtedy síce páka bude akože naplno, ale vo vnútri regulátora bude možno voľnobeh... uvoľnením plynu a opätovným pridaním zachytia pruzinu a potom to funguje...
Pružina na ubírání plynu je tam od nepaměti, takže problém bude asi skutečně v tom.
Zkusím rozdělat a uvidí se.


To Mihi: jsem si jist že hřeben chodí volně.


To Jaro: Já se přiznám, že jsem na regulátoru, na těch talířových miskách ty pružiny o půl otáčky přitáhl, neboť jsem se chtěl dostat o chlup k vyšším otáčkám. A teď si myslím, že pro zvýšení otáček by se to mělo spíše povolit. Myslíš že se mám vyvarovat i takovémuto zásahu? Sháním teď možnost změření, kolik to vlastně motor točí.

Mám od známého slíben na půjčení měřák. Když to budu měřit vývodovém hřídeli, byl tady někde návod jak to přepočítat. Tak jdu zkusit pohledat...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K Rad 5

#385 Nový příspěvek od Jaro25 »

Otáčky sa zvyšujú priťahovaním pružín, to je istá vec, no ja by som do toho nezasahoval. Ak chceš, tak to daj čerpadlárovi ktorý robí 25-kové čerpadlá a ten ti to nastaví. Ale svojpomocne by som to neskúšal.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#386 Nový příspěvek od rosch8 »

prevod dozadu je od motora presne 1:3.
Takze 1800 otacok motora bude na vyvodovom hriadeli 600.
Regulator:
Ked chces dvihnut otacky, pruzinu musis stlacit viac. Zavazia sa potom roztiahnu do tej istej polohy pri vyssich otackach, lebo odstrediva sila musi byt vyssia, aby prekonbala pritiahnutu pruzinu.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 K Rad 5

#387 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca 8) . Ja som sa chcel spýtať, čím a či si niečím namazal ten systém nastavenia brzdových čelustí. Predsa len to môže hrdzavieť a ak sa to namaže, bude to chytať všetok prach čo vzniká pri brzdení...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#388 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ursus 73 píše:Pekná práca 8) . Ja som sa chcel spýtať, čím a či si niečím namazal ten systém nastavenia brzdových čelustí. Predsa len to môže hrdzavieť a ak sa to namaže, bude to chytať všetok prach čo vzniká pri brzdení...
Nemazal jsem to ničím. Přece jen doposud jsem bojoval s mastnotou a uvidíme, zda to nyní bude suché.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#389 Nový příspěvek od Rad 5 »

Otáčky mi přijdou nyní dle poslechu v pohodě, nyní to chci nechat změřit. (Teď když jsem to měl rozdělané, tak jsem to o jednu o půl otáčku přidal.)

Ten kolík na té hlavici je rovný nebo je kuželový? Jsem zvědav zda bez rozebrání regulátoru mi půjde ta hlavice rozdělat. Již jsem se o to letmo asi dvakrát pokoušel a nedařilo se mi to a nechce se mi jen tak rozdělávat regulátor.

Zároveň chci počkat kolik to bude skutečně točit, pak to kdyžtak budu muset rozdělat tak jako tak a dal bych to seřídit.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor 25 K Rad 5

#390 Nový příspěvek od zdeník »

Radku, jak jsi ty kompenzátory podložil?
Zkontrolovat pružinku jde i bez sundání toho prstenu, stačí sundat segrovku a přizvednout. Zobáčky, co drží pružinku, jsou hodně malý a je potřeba dát pozor, aby to dobře sedělo.
Měřit otáčky tedy budeš kontaktně, když se zmiňuješ o v. hřídeli. Bezkontaktně je to asi přesnější, ale když není po ruce, tak je to těžké.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“