Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1171 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dneska jsem vozil dřevo a úplně se nezadařilo. Ztratil jsem zátku s měrkou od kompresoru. Musela se povolit a ztratil jsem ji. Prošel jsem si trasu, kde jsem jel, ale na části cesty bylo bláto, takže je zřejmě pohřbená v blátě, protože jsem ji nenašel. Po vypadnutí je jisté, že ji přejede zadní kolo...

Nemáte někdo prosím náhodou jednu náhradní na prodej, třeba z rozebraného kompresoru na ND? Ani netuším, co tam je za závit, musím tam provizorně něco našroubovat aby tam něco nespadlo...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K - renovace

#1172 Nový příspěvek od mihi »

To sa stáva, sem tam niečo odpadne... :prace:
Pozriem sa doma,mal by som mať,...
Ako Ti to ponáhľa??
Mihi

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1173 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Mám ještě vožení z lesa, ale musím počkat, až oschne terén po těch deštích. Vloni jsem vycouval kam jsem potřeboval (nemohu tam s károu popředu, protože bych se tam neotočil a couvat odtud s plnou károu si netroufnu), v neděli jsem podkluzoval, protože je moc mokro. Na to vožení potřebuji vzduch, tak kdybys měl, bylo by to fajn. Zkusím tam provizorně nějaký šroub, ale zatím jsem ani nevyzkoušel rozměr závitu, zda je vůbec metrický - tipuju to jemnější vzhledem k průměru...

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zetor 25 K - renovace

#1174 Nový příspěvek od Chose11 »

Můžu změřit, ale náhradní myslím nemám.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1175 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Vzhledem k tomu, že můj původní kompresor není právě v top stavu (volný na klice, válec nic moc, na bloku není odvzdušňovací otvor), pořídil jsem si jiný od Janča zde z fóra, který plánuju zrenovovat. Stihl jsme jej zatím pouze rozebrat, není ještě očištění, tak fotky zatím nedávám.
Řešil jste někdo výbrus válce? Výbrus asi nebude problém, ale zda se dělají nové písty do vybroušeného válce? Ani ten můj původní ani tento co jsem pořídil nejsou po létech v top stavu, nové kroužky to nezachrání. A co obrus kliky kompresoru a nové šály, to asi nikdo zatím neřešil, že.
Někde jsem tu kdysi u někoho viděl odkaz na repasi hlavy kompresoru, ale nemohu najít. Poradíte?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3760
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1176 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som hlavu repasoval, no v podstate šlo len o vyčistenie a zabrúsenie ventilov. Ventil ako taký vyskrutkuješ pomocou kľúča, ako na kotúč karbobrúsky. Alebo len dva kolíky do otvorov a nejaká páka. Ventily sú len oceľové doštičky dosadajúce na ploché sedlo, žiadna veda.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K - renovace

#1177 Nový příspěvek od mihi »

Mirec ahoj, ak by si chcel piest na kompresor a ojničné ložisko, tak ho majú v ponuke aj vo Vrádišti:
A podľa piestu Ti už vybrúsia valec..
V pounke majú aj iné diely na kompresor, kukni..

Ahoj :friends:



https://www.zetor25.sk/vzduchova-sustava/
Mihi

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 439
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Zetor 25 K - renovace

#1178 Nový příspěvek od PepaD »


Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1179 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Při vožení sena o víkendu couvám sousedovi do stodoly a slyším jako že se šoupá plech. Nejdřív jsem myslel, jestli jsem něco nepřejel. Nakonec jsem to identifikoval jako zvuk z pravé brzdy, jako by se něco šoupalo o krycí plech. Dovezl jsem ještě jednu fůru, kdy už jsem pozoroval, že i při brzdění to od pravé strany dělá divné zvuky. Opatrně jsem dovezl poslední fůru a pak se na to podíval. Shodil jsem páku uzávěrky a zjistil, že tam díky kolu vlastně nic nevidím. Myslel jsem, jestli se třeba nepovolil buben. Už si ale vůbec nepamatuju, jak je to na pravé straně utažené. Vidím jen segrovku uvnitř, neporušenou, matka nevypadá povolená. Nemáte prosím někdo právě rozdělanou pravou brzdu, abych si zopakoval, jak to tam je? Mohlo se to povolit? Nebo to bude dělat pouze ruční brzda, ta mi přišla trochu volná. Obávám se, že až sundám kolo, tak kryt bubnu nepůjde sundat bez sundání držáků z nohavic.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K - renovace

#1180 Nový příspěvek od mihi »

Kukni katalóg ND....
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3760
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1181 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď vidíš segerku vo vnútri, tak ti tam chýba taká misková prelisovaná podložka, ktorá pomocou skrutky neviem či M10 alebo M12 drží náboj uzávierky. Náboj pružina vytláča zo záberu a aby to nevypadlo, drží ho tá podložka. Tebe sa skrutka povolila, vypadla podložka a preto je náboj úplne vpravo a proti vypadnutiu ho drží ten kryt brzdy. Kryt brzdy ide dole aj keď je tam nohavica, len koleso treba dať dole. Ale ani to tebe netreba, len nájsť takú podložku a skrutku.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1182 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Jaro, nepopisuješ levou stranu? Tam jsem dával podložku se šroubem a ještě jsem to těsnil aby mezi hřídelema netekl olej...
Do katalogu ND jsem se díval, ale není patrné, jak to má jít za sebou.
Nemyslel jsem sundat nohavici, ale ty svislé účka, co drží blatníky a spodní rám.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 K - renovace

#1183 Nový příspěvek od Peter768 »

Ak som to dobre pochopil, tak Jaro tu píše o prelisovanej velkoplošnej podložke, ktorá drží náboj uzávierky, ktorý vytláča struna. Väčšinou, keď sa stratí ten šrób s prelisovanou podložkou tak sa stáva, že sa páka sama veľmi tlačí ku kolenu šoféra. Struna by nemala vypadnúť.
Čo sa týka k prístupu k bubnu, tak nemusíš dávať dolu všetky U-čka. Stačí ak zafixuješ blatník aby nespadol a povytiahneš kúsok tie dlhé šróby M20 čo držia predné zvislé Učko.
Brzda môže škrkať ak vypadne struna čo sťahuje čeluste.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1184 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Pružina, která vrací uzávěrku tam byla a je neprasknutá v pořádku. Zde problém nebude.
Sundám kolo a kryt bubnu a pak holt uvidíme. Poreferuji potom.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1185 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Jaro, půjčil jsem si fotku z tvé nedávné opravy. Jde mi o matici s červenou šipkou - ta drží buben u vnějšího hřídele diferenciálu, že. Ta se dotáhne a jak se zajistí? Nahmatal jsem tam vnitřní segrovku... Myslím, že uvnitř žádná další matka není.

Obrázek

Přijde mi, že nic jiného tam nemůže být povolené...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“