Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25 K - renovace

#1126 Nový příspěvek od Bolevak »

Na ty šrouby na krytech jsem taky použil silikon. Je to provrtené durch, a když jsem to čistil, aby na to chytl silikon, tak celkem dlouho z těch děr olej vytékal. Ale krytky jsou utěsněné.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1127 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Zkusím to ještě prověřit, ale ty šrouby jsem mazal při montáži silikonem...

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 K - renovace

#1128 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj Míro, jsem rád, že motor se chová pěkně 8) .

S olejem pod hlavou je to horší, já jsem hlavu kvůli tomu sundával 3x a pak i silikonem lehce máznul, ale stejně to prosakuje. Po delší jízdě je to dost špinavé, na volnoběch to neprolíná, ale při zatížení ano. Tak nějak už jsem si zvykl, že to po jízdě otřu hadrem a dělám že nic :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1129 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Je to ostuda, že jsem více jak rok nepřidal příspěvek do svého vlákna. Nějak ten čas běží čím dál rychleji nebo co.

Mám traktor čerstvě po přetestaci, tak zase na dva roky.

Minulý týden se ženu s vlečkou plnou železa (dělal jsem plot, tak spíš objem) do kovošrotu asi 7 km. Po bouřce jim nešla váha, tak zase zpátky :shock: . Dneska jsem dal druhý pokus a vyšlo to. Když jsem tam čekal ve frontě, tak přišel veteránista okukovat traktor a klábosili jsme. Pak jsem to natočil a jedu na váhu. On mi pak říkal, proč mám tak velký tlak oleje na volnoběh. Že prý zbytečně velký tlak "vymývá" ložiska. Docela mě tím zaskočil, to jsem nikde zatím neslyšel. Pravdou je, že mám na volnoběh i hodně zahřátej traktor 3 atm, a když jedu s ohřátým tak cca 4,8 atm. Jel jsem pak ještě odpoledne do lesa pro takové silnější větve, tak jsem o otáčku ubral a na volnoběh 2,5 teplej i studenej, při jízdě pak studenej cca 3,7 a ohřátej 4 atm. Co byste doporučili, že je správně?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 K - renovace

#1130 Nový příspěvek od Ursus 73 »

No, ja som sa v príručke dočítal že tlak má byť 2-4 atm, toho by som sa držal. Som toho názoru, že príliš vysoký tlak mazania nemusí byť vždy to najlepšie pre motor :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

kovoj
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 10, 2013 12:15 am
Bydliště: Jicin

Re: Zetor 25 K - renovace

#1131 Nový příspěvek od kovoj »

Zdravim panove, muzu mit mensi dotaz? Proc se z 25tek vyndaval v drivejsich dobach termostat?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9054
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25 K - renovace

#1132 Nový příspěvek od Sniper »

Protože se termostaty sekaly a občas to vařilo.
Pak také spousty lidí prostě neumí pochopit, že pracovní teplota dieselu je 90-95°C a tak v panice, že vaří, jej dali pryč, protože škodovka ukazovala 80°C.
Jenže kor diesel, když má pracovní teplotu nízkou, tedy okolo 70°C,tak dochází k velkému opotřebení.
Já jsem termostat dal, vše udělal jak má být.
V zimě po startu se na volnoběh na 80°C zahřeje za 15-20 min, v létě v senách pořád plný a víc jak 95°C ten traktor nemá :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1133 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Potvrzuji co píše Sniper. Nedávno jsem za sebou tahnul cca 1,5 t, bylo teplo, bylo 1 km dlouhé stoupání a nahoře jsem měl 90 stupňů, na rovince to rychle kleslo na 85 cca co je termostat. Mám vyměněný stred chladiče a od té doby destilku s růžovým fridexem a je klid.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9054
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25 K - renovace

#1134 Nový příspěvek od Sniper »

Míra Z 25:
Ono taky ještě záleží na tom, jak má kdo natočené sklíčko origo teploměru :D
Minule si stěžoval známý, že mu často "vaří" traktor.
Podívám se a fakt na 100 vce, kouknu do chladiče a tam pohoda, sáhnu na sklo a to se volně otáčelo, tak jsem ho pootocil na 90ku a zajistil kouskem sirky a říkám mu teď je to dobré?
A on na mě hleděl jak tele na nové vrata a že kurwa co jsi s tím udělal?? :smich: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1135 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja keď ťahám na PAJ-ke cca 3,5 prm dreva, tak v stúpaní idem jemne nad 90°C a viac mi to nikdy nevyliezlo. Je pravda, že teplomer som špeciálne nekontroloval, ale normálne mi to drží okolo 80°C, tak asi zásadne zle neukazuje. A samozrejme mám termostat a vyčistený chladič. Ono veľa ľudí ten termostat vyhodilo keď sa im traktor začal prehrievať, no vôbec neriešili pravú príčinu, čo bol zvyčajne zanesený chladiaci systém. V každom prípade, vybratie termostatu výkon chladenia nezvýši.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

kovoj
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 10, 2013 12:15 am
Bydliště: Jicin

Re: Zetor 25 K - renovace

#1136 Nový příspěvek od kovoj »

No, ja prave opravil tekouci chladic a pri te prilezitosti i vycistil. Termostat tam samozrejme nebyl. A prestal mi ukazovat teplomer. Chladic zacal asi spravne chladit a motor se jen neohriva. Tak jsem jen potreboval vedet, jestli neni nejaky vazny duvod, proc se ty termostaty vyndavali, neco ohledne choulostive hlavy a tak podobne. Dam ho tam. Jinak diky mnohokrate za nazory.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9054
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25 K - renovace

#1137 Nový příspěvek od Sniper »

Hlavně tam dej ten SPRÁVNÝ termostat a zjisti se, že pracuje jak má 8)
Čidlo teploty dej do rychlovarné konvice a uvidíš.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

kovoj
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 10, 2013 12:15 am
Bydliště: Jicin

Re: Zetor 25 K - renovace

#1138 Nový příspěvek od kovoj »

Koupeny mam tento

https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/9664- ... gsQAvD_BwE

sice je tam Z 50, ale mel by byt stejny

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1139 Nový příspěvek od Jaro25 »

Rozmerovo nebude problém, len ho vyskúšaj, kedy otvára. Veľa termostatov čo je v predaji otvára príliš skoro a potom je motor stále "studený".
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

kovoj
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 10, 2013 12:15 am
Bydliště: Jicin

Re: Zetor 25 K - renovace

#1140 Nový příspěvek od kovoj »

Uz jsem ho zkousel, zacal otvirat nekdy na 60 a plne otevreny asi na 85. Ale nevim ten teplomer, ktery jsem mel v rychlovarny konvici jak moc presne meril. 50 Zetor je taky diesel, predpokladam, ze budou mit teploty stejne. Prodejce bohuzel nic neuvadel ohledne teplot.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“