Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 136
Registrován: pon črc 09, 2007 9:39 pm
Bydliště: Velké Popovice

Zetor 25A

#1 Nový příspěvek od Tomas »

Tak tohle je moje pìtadvacítka. Zatím sem na ní udìlal pøevodovku, zkompletoval hydrauliku, opravil pøední nápravu, udìlal nárazník se závažím a nový zadní závìs, dodal rám a nainstaloval odpruženou sedaèku. Ještì se chystám na Go motoru, novou kabinu a blatníky a pár drobností. Letos slaví padesátku, tak by si zasloužila ten motor :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Práce má být tvůj kůň, ne jezdec.

Uživatelský avatar
TomAir
Příspěvky: 202
Registrován: pát črc 06, 2007 10:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#2 Nový příspěvek od TomAir »

Moc pìkná, ale nìjak mi nejde do hlavy jak s tím roztoèíš tu rotaèku když máš jednoduchou spojku..??

Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 136
Registrován: pon črc 09, 2007 9:39 pm
Bydliště: Velké Popovice

#3 Nový příspěvek od Tomas »

TomAir píše:Moc pìkná, ale nìjak mi nejde do hlavy jak s tím roztoèíš tu rotaèku když máš jednoduchou spojku..??
No docela normálnì, na pomalou dvojku nejlíp to nechám ze zaèátku trochu prokluzovat pøes spojku a jak je roztoèená tak neni co øešit... 8)
Práce má být tvůj kůň, ne jezdec.

Uživatelský avatar
TomAir
Příspěvky: 202
Registrován: pát črc 06, 2007 10:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#4 Nový příspěvek od TomAir »

Tomas píše:
TomAir píše:Moc pìkná, ale nìjak mi nejde do hlavy jak s tím roztoèíš tu rotaèku když máš jednoduchou spojku..??
No docela normálnì, na pomalou dvojku nejlíp to nechám ze zaèátku trochu prokluzovat pøes spojku a jak je roztoèená tak neni co øešit... 8)
Bych nevìøil, že to tak jde ale když to máš vyzkoušený tak proè ne ..

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#5 Nový příspěvek od Robo »

To se dìlá normálnì, že napøed si trávu ujezdíš, pováleš a teprve seèeš?

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

#6 Nový příspěvek od Dvordy »

Robo píše:To se dìlá normálnì, že napøed si trávu ujezdíš, pováleš a teprve seèeš?
Spíš tì obdivuju, že seèeš bez tìch deklù a bez kabiny.

Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 136
Registrován: pon črc 09, 2007 9:39 pm
Bydliště: Velké Popovice

#7 Nový příspěvek od Tomas »

To ne, ale jelikož mùj traktor neumí lítat, tak prvním objetím so holt tu trávu ujedeš, no a pak to samozøejmì sekáš že jezdíš obrácenì- po tom posekanom. Jestli si myslel že to objíždim ne jednou ale dvakrát, tak to dìlám proto, že sou tam všude samý meze a srázy- než bych se motal mezi strání a vysokou trávou, tak si to radši vezmu dvakrát :) . A hlavnì ono mi tam nic ujetýho neposekanýho nezùstává, takže v poho.
No jinak dekly mám u bratránka- od nìj sem jí kupoval. Takže zatim jezdim s helmou se štítem co mám k motorovce 8) .
A mimochodem je to 185-ka ta sekaèka- na minulým fóru se rozebìhla velká diskuze jak to pìtadvacítka mùže unést a utahnout- a ona to jak vidíte zvládá... 8) .
Práce má být tvůj kůň, ne jezdec.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#8 Nový příspěvek od Chudej farmar »

no chtel bch to videt na vlastni oci jak to taha :shock: ono nekdy dava i 72 pekne pokourit 165... . koukej si na to dat aspon plachtu!!!todle je fakt o drzku neno si dej aspon plexi skla na kabinu!.. jinak jak koukam tak uz jedes po 2 do kola takle se to ale nedela kdyz prosekas... prvni jizdu(trosku od kraje 2-3 rotacky) udelas kolej jednu a pak uz jedes po posecenym(druha jizda jeste jednim kolem po prvni koleji ale druhym uz po posecenym.. pak se otocis a jezdis normalne dokola ;-) jinak ta 25 je uzka a 185 dost velkej zaber tak ze by se mozna do toho vesla ani by jsi to nemusel 2x objizdet ;-)
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
LuděkZ
Příspěvky: 86
Registrován: sob črc 07, 2007 2:54 pm
Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

#9 Nový příspěvek od LuděkZ »

Je pravda, že jsem jednou takle koukal na traktor jak u nás seèe louku a ze vzdálenosti dvaceti metrù ke mnì pøifrèel nùž z rotaèky. Naštìstí minul :shock: Od té doby to nedìlám :tyty:
Neèumím na rotaèku když se toèí 8)

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

#10 Nový příspěvek od wintrej »

Obrázek

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Nový příspěvek od Roman »

Nádherné kousek, stále pøeméšlim, že si splnim sen a pøidim si pìtadvácu áèko. 8) 8) 8)
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

#12 Nový příspěvek od wintrej »

No jasne neváhaj treba si dopria trochu radosti natomto svete

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Nový příspěvek od Roman »

To ale nejdøív musím zpojizdnit a prodat svy domodìly a pak se po nìjaké poohlidnu. teï by nebyla kam dat.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#14 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tomas píše:
TomAir píše:Moc pìkná, ale nìjak mi nejde do hlavy jak s tím roztoèíš tu rotaèku když máš jednoduchou spojku..??
No docela normálnì, na pomalou dvojku nejlíp to nechám ze zaèátku trochu prokluzovat pøes spojku a jak je roztoèená tak neni co øešit... 8)
Teda Tomasi - A to nepøeváží traktor, když je 185ka složená dozadu na pøejezdy
nebo
a/ máš ve pøedu na traktoru 150kg závaží
b/ jí neskládáš dozadu - protože to máš louku hned u baráku
c/ nejezdíš pøez žádný muldy

A já mìl furt obavy, že mùj jedinej domadìl v muzeu co má NÁHON a 35 HP motor neutáhne ani tu menší 165 ku rotaèku -
Strašili mì, že i 4011ka má nìkdy problémy tøeba v kopci - asi se nebudu bát a vyzkoušim to.
Problém možná nastane, že nemám lamelovou , ale kuželovou spojku a ta buï nebere a nebo bere hned naplno - prokluz tam vùbec neexistuje.
Motor je to dvouválec 2 VD 14,5/12-0 SRL 36 PS i se spojkou z finišeru ale znáte ten motor z takového toho DDR nakladaèeT 174-1, který jistì všichni znáte vìtšinou z uhelných skladù

- mohl bych sem dát fotky, ale nechci to tady Tomasovi narušovat.

Jinak to restaurování dìláš pìknì.
Píšeš, že budeš nìco dìlat i s blatníky
Budeš shánìt originál blatníky èi vyrobíš kulaté ??
Ty co tam máš jsou ještì slušné - koupil bych je na ten domadìl- na ten tyhle staèí - kola tam jsou široký 24ky co má veliký Crystal na hnanym pøedku. tak napiš maila.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

#15 Nový příspěvek od chavier »

takovy krasny traktor a takova skareda strecha na nej :(

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“