Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A

#256 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nestor.Kea píše:5000 evri :shock: to sa asi zblaznil :tyty:
Možno ani celkom nie. Za predpokladu,že tá GO je naozajstná a kompletná, tak počítaj. Kúpiš vrak za 500 - 700, komplet poctivá GO motora cca 1000, to nepočítam hlavu, ak by ju bolo treba meniť tak od priekupníka v neznámom stave cca 200. Nové gumy koľko, 300 - 400? Všetky ložiská, guferá, brzdové obloženia a kopec iných drobností, určite 500 bude málo. Pieskovanie, lak a veľa roboty a to som predpokladal, že bol kúpený vrak v podstate komplet, teda nebolo treba žiadne podstatné komponenty dokupovať. No a dá sa predpokladať, že to nechce predať len za náklady.
Je pravda, že v súvislosti s využiteľnosťou tohto typu traktora je 5000 E vysoká suma, ale nie je neraálna vzhľadom na množstvo peňazí, práce a času, ktorý je treba investovať, aby takto vyzeral.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Zetor 25A

#257 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Ja sice nie som odbornik ale ked do niečoho investujem tolko času penazi a trpezlivosti tak neviem či by som svoje dielo chcel predat :(
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Zetor 25A

#258 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

A čo poviete na tento...??? http://stroje.bazos.sk/inzerat/8474480/zetor-25a.php MODRY podla slov maitela: "dobry den modry je napredaj go motor nova eletrika gumi lak..cena da sa
dohodnut.r.v.1955 nema hydrauliku remenicu na mlatačku " to s tou remenucou som nejako nepochopil :shock: nevideli ste ho niekto na živo..?? pripadne nepoznate ten traktor...??? ešte aj tento sa mi pozdava http://stroje.bazos.sk/inzerat/8765271/Zetor-25.php a kedže to ma značky asi to nebude až taky šrot či...???
Iseki TU 180f

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#259 Nový příspěvek od Janci »

by ma zaujímalo, kto mu dal papiere ked tam má neoriginál motor :)
Zetor 4011

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25A

#260 Nový příspěvek od atony1 »

mna zaujima co je to za certovina odber az v septembri..

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25A

#261 Nový příspěvek od mihi »

atony1 píše:mna zaujima co je to za certovina odber az v septembri..
Podľa mňa žiadna čertovina, iba ho chce predať po sezonnych prácach.

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Zetor 25A

#262 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

už som mu napisal tak uvidime ...a čo to je s tou remenicou ...???
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25A

#263 Nový příspěvek od Peter768 »

Janci píše:by ma zaujímalo, kto mu dal papiere ked tam má neoriginál motor :)
Policajt ho..o vie, a STK sa dá uplatiť, ale osobne by som ten traktor nechcel, iba s originál motorom. Alebo by som kúpil len papiere.

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Zetor 25A

#264 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Už som s toho na nervy denne tu chodi asi 100 použivatelov s toho každy jeden sa vyzna v traktoroch viac ako ja ale nikto nieje ochotny napisat ....???? Tomu sa hovorí mrtve vlakno alebo dokonca cele forum...???? A ked už aj niekto napiše tak len jednu vetu a to ešte nie podstatnu informaciu :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: aaa to je zasa na čo dobreee............???? Pokial viem ludia na fore komunikuju usmernuju radia podporuju a hlavne pišu :vztek: aby sa počet nadšencov zvätšoval a tym padom aj množstvo informacii ktore sa odovzda na fore ... som sklamany :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Iseki TU 180f

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25A

#265 Nový příspěvek od atony1 »

Nestor neber to tak tragicky :) neviem co vlastne chces vediet...tazko niekomu radit pri kupe traktora podla fotky...problem je kupit dobru masinku priamo na mieste..nepomoze ti ani pojazdna dielna..ludia poznaju vseliake finty...traktor nastartuje..funguje ..prides domov a zacnu sa objavovat kostlivci v skrini...stastie mas ak je dobra hlava ..klukovka prevodovka..ostatne veci sa daju relativne lacno opravit ale toto ta vyjde este draho..preto sa asi nikto z radami nehrnie...najlepsie je zohnat nejakeho fachmana ,auto a pochodit...teda tak

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25A

#266 Nový příspěvek od mihi »

Čo je, čo si taký nasratý???????????????????????????????????????????????
Toto je forum ale traktorové a musíš si uvedomiť že väčšina ľudí čo sem chodí sú obyčajní ľudia čo do večera robia v práci alebo na poli na svojich strojoch. A večer sú po celom dni unavený, a len tak sem aspoň na chvíľku pozrú a nechce sa im vypisovať sem 3 hod. A preto to nemôžeš porovnávať s nejakým diskusným forom na ktoré chodia napr.ľudia aj počas pracovnej doby keď robia v kancelárii a majú denne XY odpovedí na svoje otázky lebo sa v práci proste nudia.
A veď na tvoje otázky sme reagovali, celkom rýchlo. Ale ak niečo petrebuješ neni problém poradiť. Napíš čo chceš vedieť. Písal si iba o tých inzerátoch a na to si mal reakciu a keď Tie traktory v inzercii nepoznáme tak nebudeme reagovať.

Mihi :)
Mihi

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25A

#267 Nový příspěvek od atony1 »

dohodnut.r.v.1955 nema hydrauliku remenicu na mlatačku " to s tou remenucou som nejako nepochopil :


Nájdi si fotky traktora zo zadu s hydraulikou a bez...myslel to tak ze traktor nema hydrauliku a tym padom je vzadu remenica..pohanali sa s tym vacsinou mlatacky ale videl som aj cinkularku tam kde nebola elektrika
Přílohy
trebars toto
trebars toto

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#268 Nový příspěvek od Janci »

Nestor, čo si hned nas...? Ked nikto neodpovedal, tak asi ten traktor nikto nepozná, ale ked chceš niečo ti poradím. Ten modrý vyzerá pekne, zadné plášte by patrilo vymeniť, čo je tak okolo 350€ a záleží či predáva obidva traktory a či je cena za obidva. Ten druhý je pekný ale radšej by som sa mu vyhol, asi niekoho podplatil ked tam má neoriginálny motor z 5501 a má papiere. A asi by boli problémy ked by si išiel na STK v tvojom regione, mohol by si to niekto všimnúť a bolo by zle.
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25A

#269 Nový příspěvek od Peter768 »

Nestor, tak Ti poviem k tomu môj názor - nebude to len jedna veta tak čítaj :smich:
Pozri sa na nalievacie hrdlo oleja na modrom, ak ten motor má aspoň aké také tlaky tak nevyhadzuje olej cez nalievacie hrdlo, teda nefajčí. Je pravda, že to hrdlo má "odvetrávanie" motorovej skrine a ak nie je upchaté tak motor "dýcha" tadiaľ ale olej nevyhadzuje a ani dym tadiaľ nejde. Tlaky sa dajú skúsiť aj pretáčaním kľukou, ale je to nemožné pre toho kto nemal možnosť porovnať dobrý a zlý motor. Ak majiteľ bude tvrdiť, že motor je OK, tak navrhni to, že dáš dole to nalievacie hrdlo a monterpákou skúsiš vôle na stredovom ložisku kľuky a na ojniciach a potom uvidíš. Ale pochybujem, že to dovolí. Ale ak je ten motor naozaj dobrý tak sa nemá predávajúci čoho báť. Osobne si myslím, že je to GO farbou aby sa to dobre predalo ale nemôžem súdiť keď som to nevidel a neskúsil. Treba popozerať či je tam všetko originálne ale nejaké úpravy. K tým gumám sa nevyjadrujem, vidíš že to majú za sebou. Otázka je aj čo sa skrýva pod farbou, či to bolo riadne opieskované alebo len odfušované. Ťažko povedať, to treba vidieť a skúsiť osobne. :wink:

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A

#270 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja by som mal o tej GO pochybnosti vzhľadom na tú cenu. Ako som písal vyššie, podľa mňa sa nedá urobiť kompletná GO za takú cenu, aby sa to oplatilo predať za 2500E, pokiaľ to niekto nerobí ako charitu.
Podľa všetkého nemáš o 25-ke veľa vedomostí tak by som sa spýtal, prečo hľadáš zrovna 25-ku? Samozrejme nemám nič proti tomu, len si treba uvedomiť, že je to malý traktor, ktorého generálka nevychádza práve lacno, obzvlášť v pomere k jeho výkonom.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“