Honzův kopřivák 25 A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Honzův kopřivák 25 A

#16 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já jsem měl za druhým válcem několik hrstí rzi, za ta léta a jezdění bez fridexu se nashromáždí. Nyní když jsem měl dole vodní pumpu, tak je vidět na vložku a po několika letech provozu je stále krásně šedivá - mám růžovou nemrznoucí směs a destilovanou vodu.

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#17 Nový příspěvek od honza650 »

tak opět malý progres při dlouhém čekání na novou hlavu , žhavičky z proximy a vložky vyrobené dle předlohy místních guru :friends: Obrázek
dále tu je plnoprůtokový filtr dle předlohy místních guru :friends: , jen mi bohužel servisák sehnal filtr s velkým závitem , takže jsem tam prdnul na zkoušku pro začátek filtr z felicie a čím více se na to dívám , tak se mi ten jeden hrnec přestává líbit Obrázek
no a z čeho mám největší radost , tak jsou nový vložky , bohužel se na bloku objevila prasklina , která je naštěstí jen povrchová , takže jsem jí jen zaškránul a vytmelil ( vím že to není úplně to nejlepší řešení ) , co mě překvapilo , byl stav kliky - vůle jen 0,08 mm na průměru :shock: Obrázek
no a poslední taková pokusná "blbost" je příprava na malý jednorotorový špalíkovač dle předlohy míístního guru :friends: Obrázek
konec hlášení , uf ;-)
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Honzův kopřivák 25 A

#18 Nový příspěvek od rosch8 »

Nerozumiem celkom presne, ako sa podarilo skončiť pri jednej nádobe olejového filtra. Ja mam obidve. Ta predná je prázdna atrapa, ale je tam...

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#19 Nový příspěvek od honza650 »

ty sady z e-shopů to tak mají , myslel jsem , že je to úspora oleje ,ale čím víc na to koukám , tím víc se mi líbí Tvá cesta
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Honzův kopřivák 25 A

#20 Nový příspěvek od mihi »

Ja sa teším na ten špalíkovač.. :prace:
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Honzův kopřivák 25 A

#21 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tie žhaviče a nové vložky sa mi moc páčia 8) . Ale ten filter oleja :tone: :-/ :nene:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Honzův kopřivák 25 A

#22 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já mám ten filtr podle Roberta a funguje to spolehlivě, druhá baňka (blíže k chladiči) je nasazena jen jako atrapa a je bez oleje, suchá...

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#23 Nový příspěvek od honza650 »

takže opět trošku progres , prodal jsem ledvinu a udělal si výlet do Holýšova pro hlavu a pár drobností , opět radost jak malej kluk na vánoce , když dostane elektrický vláček Obrázek
na hlavě jsem vydoloval zrezlý trubky , nejde mi do hlavy , jednu udělali a tři ne :-/ Obrázek ještě ventily a O-kroužky a bude skoro jako nová
no a trochu jsem si i zatraktoroval , udělal jsem dálkovou jízdu pro kámen se supráčkem - ten o tom ani nevěděl Obrázek
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Honzův kopřivák 25 A

#24 Nový příspěvek od mihi »

Pekná hlava...no ešte nás jednu ladvinu =1 hlava... :D .
No nie je to lacná záležitosť, ale treba kúpiť pokiaľ je...
Mihi

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#25 Nový příspěvek od honza650 »

i kdepak - další hlava bude litino-hliníková - jen musím ještě domyslet jak frézovat otvory pro ventilový sedla a komůrky ... další úkol na zimu
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#26 Nový příspěvek od honza650 »

jdu si pro radu , kopřiváka jsem rozhýbal , ale ...
problém je , že se po nějaké době motor prostě kousne , dal jsem nový chladič ( tu polskou repliku ) vodní pumpa má nový vnitřnosti , kliku jsem tu po zhlédnutí tématu o podobném problému taky proběhnul a oko ojnice podložil planžetou a stejně se kouše , teď mám na drátořezu pro jistotu přírubu na majoráckou pumpu , ale moc si od toho neslibuju , už jsem bezradnej a začíná mě mrzet , že jsem se vůbec do takový výzvy pouštěl
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Honzův kopřivák 25 A

#27 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Co znamená kliku jsem přeběhnul? Něčím si zarovnal drážky? Výše píšeš, že je klika bez vůlí...
Když jsi podložil oko ojnice, tak jsi se snažil zmenšit radiální vůli. Pokud se kouše, tak jsi to udělal moc na těsno... Uber na podložce. Nikdy jsem to nedělal to podkládání, ale z logiky věci mi přijde, že s podložením si musel trochu "zkrátit" (z čela obrousit) lágry, aby šly blíže k sobě, takže to nebude snadno vratná úprava... Možná to píšu špatně, ale tu planžetu si představuju mezi lágrem a ojnicí.

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#28 Nový příspěvek od honza650 »

klika a ojnice přeměřená na ovalitu mikrometrama oko ojnice jsem spíš ještě otevřel jak vidno z fotky , dám tomu ještě nějakou hodinu na záběh a pokud ani to nepomůže , tak zkusím honovacím přípravkem ještě trochu projet válce Obrázek Obrázek
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Honzův kopřivák 25 A

#29 Nový příspěvek od honza650 »

Tohle je čerpadlo hydrauliky z kopřiváka, je až s podivem, že lidi dokážou být ještě větší zvířata než já Obrázek
Jen pro zajímavost, to smetí jsou jetý jehly Obrázek
Myslíte, že bude možný ty víčka přebrousit i když je to cca 0.6 mm hluboký?
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Honzův kopřivák 25 A

#30 Nový příspěvek od Jaro25 »

Prebrúsiť to určite pôjde, otázka je, ako dopadli hriadelky a otvory pre ne v tom telese. Zrejme bude treba aj toto zrepasnúť, asi by som to prepuzdril bronzovými puzdrami namiesto ihličiek a možno bude treba upraviť aj boky kolies. Toto nie je triviálna oprava, to chce trošku strojného vybavenia a času.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“