Jaro 25 a jeho Zetor

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7528
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#166 Nový příspěvek od mihi »

Ahojte, ja som zase našiel presah vližiek v knihe zetor 15 - 50 a tam je :
0,04 - 0,06 mm.
A Ty máš 0.15 aj s podložkami alebo bez.?

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#167 Nový příspěvek od Janicko777 »

Mihi, dobre si sa docital. Je to tam tak napisane. Inac k tej knihe, je sice pekna, ale chyb je tam az az. Pride mi to robene moc na rychlo a recenzenti to asi velmi podrobne necitali.
Presah je bez podloziek. Ked boli bez gumiciek nemal som to ako zmerat. Utopene na oko neboli, tak som to poskladal cele. Zatial hlava nieje zalozena. Teraz som to meral, tak po pritiahnut piestnym capom to robi tych 0,15.
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7528
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#168 Nový příspěvek od mihi »

Janicko777 píše:Mihi, dobre si sa docital. Je to tam tak napisane. Inac k tej knihe, je sice pekna, ale chyb je tam az az. Pride mi to robene moc na rychlo a recenzenti to asi velmi podrobne necitali.
Presah je bez podloziek. Ked boli bez gumiciek nemal som to ako zmerat. Utopene na oko neboli, tak som to poskladal cele. Zatial hlava nieje zalozena. Teraz som to meral, tak po pritiahnut piestnym capom to robi tych 0,15.
Tie chyby som si aj ja všimol : napr, pri obrázku vstrekovacích trysiek je že majú byť nastavené na 150 atm, a pri tabuľke o 2 strany už je správna hodnota 120-125 atm.(Je to na str 139 až 141)
A preto je dobré keď si človek takéto veci trošku preverí a nedrží sa iba jednej informácie.....

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#169 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja mám dielenskú príručku stiahnutú z netu, neviem z akého roku, ake asi skôr ako 1958 a tam píšu tých 0,04 -0,06 mm. Podľa knihy "Využítí Zetoru 25 v zemnědělství", kde sú popísané modernizácie traktora v jednotlivých rokoch sa vyrábali 3 typy vložiek. Pôvodné s rovným vrchom, ak som to dobre pochopil, montovali sa bez presahu. Potom medzityp so zošikmenou plochou a nakoniec tie, čo poznáme dnes. Tá posledná zmena bola tuším v roku 56. Zvlášť tam upozorňovali, že sa nesmú kombinovať tesnenia určené pre jednotlivé druhy vložiek, lebo hrozí odtrhnutie hornej obruby vložky pri dotiahnutí hlavy. Preto by som sa osobne toho veľkého presahu trochu bál.
Mne to Koleno urobil tak, že vložka bez podložiek tričí len na vlas (nemeral som to, len pohmatom). Vraj je to rozmer pre originálne vložky.
Inak dnes som dotiahol stredové ložisko na moment a tak krásne si to sadlo, že keď kľuku zatočím rukami, urobí ešte 2 - 3 otočky zo zotrvačnosti. Tak som spokojný.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#170 Nový příspěvek od Janicko777 »

No bez gumiciek som to meral tiez len tak "pohladenim a zdalo sa OK" Teraz ked tam su gumiciky, tak je to tych 0,15 no otazke je, ze ked sa to pritiahne hlavou ci zostane tiez tolko, alebo sa to o trosicku este stiahne a to by sme sa dostali mozno na polovicu a bolo by fajn. Druha vec, ze mozno aj po nastartovani si to este sadne, ak tam je len nejaka usadenina az vody. Ale blok som pekne ocistil dratenym kartacom na vrtacke, takze dosadacie plochy by mali byt OK. Nemam chut vyberat zas piesty vonku aj s vlozkami. Hlavne co sa tyka gumiciek, pre ne by to mohlo byt kriticke.
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#171 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď je to tak, podľa mňa si to ešte sadne. Tie gumičky predsa nemôžu vložku udržať vyššie, veď sú len z boku, teda držia to len trením. Tá hlava to určite dotiahne tak, že si obruba vložky sadne do bloku tak, ako si to dal rukou bez gumičiek.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#172 Nový příspěvek od Janicko777 »

Tiez si myslim, ale pocity mam z toho zmiesane. :-/
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#173 Nový příspěvek od zdeník »

Jestli mohu poradit, tak bych to předělal, 0,15 je moc :tyty: . Ohne to hlavu a to se určitě nevyplatí.Přesah měřit zásadně bez gumiček.Taktéž bych se nespoléhal, že si něco sedne.Nové gumičky jsem kupoval na Monstě. Jsou lepší nežli co dodává Premont s novými válci. Já mám přesah válců 0,05.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#174 Nový příspěvek od Jaro25 »

Chlapi, mám jednu otázku. Ako ste riešili tesnenie napojenia olejového kanála zadného víka motora k bloku? Je tam drážka na O-krúžky, ale prekrýva ich tesnenie. Tak mám dilemu, či to jednoducho zložiť s tým, že O-krúžok bude jednou stranou tlačiť na tesnenie, alebo v tesnení vyrezať väčší otvor, aby O-krúžok dosadal obomi stranami na liatinu.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#175 Nový příspěvek od Janicko777 »

Ja som daval iba O-kruzky a nic viac som neupravoval.
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#176 Nový příspěvek od Janicko777 »

zdeník píše:Jestli mohu poradit, tak bych to předělal, 0,15 je moc :tyty: . Ohne to hlavu a to se určitě nevyplatí.Přesah měřit zásadně bez gumiček.Taktéž bych se nespoléhal, že si něco sedne.Nové gumičky jsem kupoval na Monstě. Jsou lepší nežli co dodává Premont s novými válci. Já mám přesah válců 0,05.
Dakujem, za radu. Zrejme to rozoberiem este raz a skusim sa tomu povenovat. :friends:
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#177 Nový příspěvek od Jaro25 »

Neviem či ste si to všilmli, ale na http://www.knezu.websnadno.cz/Zetor-25.html?list=60 sa objavili v ponuke nové "lízatká" a podľa fotky vyzerajú byť plechové.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#178 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak som dnes nahodil predé a zadné veko, osadil vložky a vložil aj piest prvého valca. Pri vkladaní druhého piesta sa mi podarilo zlomiť jeden tesniaci krúžok. Nemáte náhodou niekto zvyšný jeden originál nevýbrusový? Prípadne neviete niekto, kde sa dá na Slovensku kúpiť samotný krúžok?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7528
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#179 Nový příspěvek od mihi »

Jaro25 píše:Tak som dnes nahodil predé a zadné veko, osadil vložky a vložil aj piest prvého valca. Pri vkladaní druhého piesta sa mi podarilo zlomiť jeden tesniaci krúžok. Nemáte náhodou niekto zvyšný jeden originál nevýbrusový? Prípadne neviete niekto, kde sa dá na Slovensku kúpiť samotný krúžok?
Díky za ten odkaz na lízatka...
A s tým novým krúžkom čo keby si oslovil svojho kamoša z Bánoviec??? :vysmech:

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#180 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak toto som si od teba nezaslúžil.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“