Zetor25A-

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7533
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor25A-

#181 Nový příspěvek od mihi »

Ok,potom daj vedieť ako to dopadlo... :driver:
Mihi

Peto.25a
Příspěvky: 272
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#182 Nový příspěvek od Peto.25a »

Dokončim rok takto ešte. Mazať maže. Treba davat dole komplet filtre a nechce sa mi. A príde mi hydraulika tak sa budem jej venovať. Akurat mam problem s uchytenim tiahla do prevodovky. Jedna strana su zavity M16 a tie su uplne fuč. Tu by som prerobil na M18. A druha strana je M18 a to by som potreboval na M20. Je mozne takto velky zavit spravit do boku ? Nebude to uz vela ? Ako to mate vy ? Ani neviem prečo su tie zavity tak zodrate ked sa tiahlo nedavalo dole 25rokov.

Peto.25a
Příspěvky: 272
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#183 Nový příspěvek od Peto.25a »

Skladám hydrauliku. Ako to spraviť bezbolestné a bez donucovacích prostriedkov :D Vraj by sa to malo naklepat jemne na hriadeľ ale nechce to ísť. A ďalšie piest vo valci mi ide úplne ťažko. Valec je nový. Hýbať sa hýbe veľmi ťažko. Dával som aj olej aj tak je to tesné dosť . Vďaka


Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3790
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor25A-

#184 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ten hriadeľ vyzerá, že ho už niekto dobre poznačil. Ak to nechceš robiť nasilu, treba ho preleštiť šmirglom, ideálne nasunúť ložisko koľko ide, potom stiahnuť a prebrúsiť plôšky, kde budeš na hriadeli vidieť otlačenie. A takto postupovať ďalej. Prípadne môžeš ak nemáš kryté ložisko, môžeš ho ohriať tak na 80 - 100 °C.
Ten piest bude v poriadku, tiež keď som to skladal s novou manžetou, tak som ho rukami skoro nevládal posunúť. Ale po zmontovaní hydraulika chodí bez problému hore aj dole.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7533
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor25A-

#185 Nový příspěvek od mihi »

Jak píše Jardo. Chce to trošku prebehnú ten kardan. V podstate na tej časti kardan sú iba 2 kúsky odpracované pod ložisko:
1 časť je celkom pri bloku prevodovky
2 časť je kde je druhé ložisko, to je pred 6 drážkou na konci kardanu..
Na inej časť toho kardanu je rozmer pod toleranciou, tade by malo ísť ložisko ľahko, pokiaľ nie je mechanicky poškodený kardan...
K tomu valcu, ako píše Jardo, keď s tým má skúsenosť, alebo vyber piest a vytiahni krúžok a zmeraj listovými mierkami akú má vôľu..
Potom sa ozvy....
Mihi

Peto.25a
Příspěvky: 272
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#186 Nový příspěvek od Peto.25a »

To prvé ložisko pri prevodovke som naklepal kladivom. Išlo celkom dobre ale takto by som nechcel nasilu dávať prev. kolečko. Naštartoval som traktor zapol som náhon ,priložil šmirgeľ a pekne som obrúsil hriadeľ. Bolo tam veľa nečistôt akoby .Teraz to ide nasunúť pekne ľahko. Ešte čakám za piestnym krúžkom aj ložiskom a môžem pomaly skladať.
Mihi: ešte zmeriam vôľu v zámku ale ten piest ide ťažko aj bez krúžkov a manžety. Možno potrebuje iba zopár raz prebehnúť hore dole a pôjde ale to až potom . Zatiaľ vďaka. Aj keď je tu tých príspevkov o všetkom takmer ale stále je tu len konečný výsledok ale koľko sa s tým niekto nadrbal ohrešil tak to už človek nevie. :D :D

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3790
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor25A-

#187 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak ide ťažko samotný piest bez manžety (to som pôvodne nepochopil), tak to treba upraviť. Prebehni ho tiež šmirglom nech chodí voľne.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7533
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor25A-

#188 Nový příspěvek od mihi »

Peťo kľudne píš, tu Ti rád niekto poradí.. 8) .
Otázka ma Teba..odkiaľ si kúpil nový valec?? Ak to bolo od chlapov z Vrádišťa kľudne im napíš akú má mať toleranciu valec voči piestu a valec voči ,,piestnemu, zkrúžku vo valci. Podľa toho uprav stav....
Mihi

Peto.25a
Příspěvky: 272
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#189 Nový příspěvek od Peto.25a »

Ahojte. Tak hydraulika je na mieste. Trošku to išlo ťažšie. Skrižovalo mi ju a nešlo točiť voľne kardanom. Potom som ju podpáčil a sadla si pekne. Všetko funguje. Ramena dvíhajú. Čí drzí to neviem ešte som neskúšal. Potrebujem ešte ramená opraviť. Opravil som aj zavitý na uchytenie tiahla. Vpravo závit z M18 na M20 a na ľavej strane z M16 na M18. Stále zloby olejové čerpadlo motora. Tlak klesá aj pri zvyšujúcich otáčkach. Stalo sa aj že nenatiahlo olej hneď po naštartovaní a to bolo asi po 10min. Nerobili ste niekto GO čerpadla čo tam treba spraviť, vymeniť ? Je to pod. ako u hydraulického. Zarovnať plochy a dať vyrobiť nove puzdra ? Tam asi nie sú ihličky ?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 705
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor25A-

#190 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ak nemas zaneseny saci kos vo vani, tak potom cerpadlo ma velku zubovu volu. Radsej zozen nejake druhe a docasne ho tam daj, kym nespravis repas svojho. Aby si si nepridrel zbytocne motor, ked nebude hned po starte mazat a tlacit olej tak ako ma.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3178
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor25A-

#191 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, naozaj neviem čo s tými čerpadlami "čarujete". Keď som robil g.o. motora tak som dal zarovnať plochy a inak nič, mažeme, pohoda. Traktor často stojí v garáži aj mesiac bez toho, aby som ho naštartoval. A maže hneď po štarte 8) . Nikdy sa mi nestalo, žeby nemazal hneď po štarte. A olej? M6AD :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Peto.25a
Příspěvky: 272
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Zetor25A-

#192 Nový příspěvek od Peto.25a »

Čerpadlo som dal zrovnať plochy. Potom to dať na kov alebo aj nejaké tenké tesnenie ? Potom demontujem z traktora a vymením. Pozriem aj kôš a filter. Mimo témy: vidieť ako na východe končia traktory. Vraj plne funkčný je. Škoda suprika.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3790
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor25A-

#193 Nový příspěvek od Jaro25 »

Zlož to bez tesnenia a malo by sa to ľahko točiť. Ak tam dáš tesnenie, bude to rovnaké ako pred zrovnaním plôch, teda veľká axiálna vôľa.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1554
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor25A-

#194 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Supřík tedy nevypadá jako že by byl ve stavu do šrotu... Škoda ho.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“