Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4578
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#5251 Nový příspěvek od Peter768 »

Malo by to byť v katalógu náhradných dielov uvedené...pozri tam...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7528
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Obecna diskuse

#5252 Nový příspěvek od mihi »

Váha je 140-150 kg..
Mihi

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1553
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5253 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Myslím, že 150 kg nemá. Odhaduji jej na metrák. Když jsem jej nakládal, tak to nebylo tak strašné... Když jsem jej čistil, tak jsem s ním docela dobře manipuloval.

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 223
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Obecna diskuse

#5254 Nový příspěvek od honza650 »

jelikož mi nedává spát hlava a pořád mám myšlenku ty chuděry starý sežraný , popraskaný nějak zachránit , chtěl bych zkusit nechat vyfrézovat do hlavy díru na vložení nového koláče , tak aby překryl celý válec , ale jak dál ? vložit hliníkový koláč a do něj litinová sedla ? nebo kalená ? nebo zrovna litinový koláč ? bez sedel ? z toho samýho udělat i komůrku . nějakou hlavu na tohle hraní mám , mám strach , aby se litina s hliníkem neprala kvůli rozdílné teplotní roztažnosti , tak teď kamenama do mě
Obrázek
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3788
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5255 Nový příspěvek od Jaro25 »

Podobných nápadov som mal už niekoľko, no vždy som stroskotal na tom, ako tesne všetky časti na seba napojiť. Sú tam kanály, komôrka a to všetko musí byť tesné, čo nevidím moc reálne. A tiež tá voľba materiálu, zohnať liatinovú dosku - neviem. S hliníkom by som to určite nekombinoval z dôvodu rozťažnosti a neviem či by to aj elektrochemicky nerobilo problém. Nemyslím že toto je cesta, ale ako sa vraví, nikdy nehovor že to nejde, lebo príde niekto čo nevie že to nejde a urobí to.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Domčo
Příspěvky: 206
Registrován: pát zář 20, 2013 3:38 pm
Bydliště: Ilava

Re: Obecna diskuse

#5256 Nový příspěvek od Domčo »

Takto tie hlavy opravovali dávno ale nebolo to "ono". Bol problem to utesnit. Nie priemer ale čelo toho "koláča".

Domčo
Příspěvky: 206
Registrován: pát zář 20, 2013 3:38 pm
Bydliště: Ilava

Re: Obecna diskuse

#5257 Nový příspěvek od Domčo »

Takto tie hlavy opravovali dávno ale nebolo to "ono". Bol problem to utesnit. Nie priemer ale čelo toho "koláča".

Peto.25a
Příspěvky: 270
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#5258 Nový příspěvek od Peto.25a »

S tou váhou sa skôr prikláňam k Mírovi. Dvaja sme ho celkom pohode naložili aj zložili. A to sme ho nakladali do osobného auta :smich:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2636
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Obecna diskuse

#5259 Nový příspěvek od krajan »

Bol som vo firme kde navarali laserom .... Zaujimava technologia .... Co vy na to ???
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 223
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Obecna diskuse

#5260 Nový příspěvek od honza650 »

Představa je nechat ,nevím , cca 15-20 mm díru, na NC frézce na tom průměru se nechá udělat rovinnost cca 2 setiny mm , šedá litina se nechá sehnat v tyči, nabrousit vnější průměr a jedno čelo, předvrtat s přídavkem díry pro ventily, v hlavě by bylo dobré dát nová vodítka, koláč podlepit lepidlem něco jako Permabond C920 a milý koláč broušenou stranou nalisovat do lepidla, po vytvrzení dát opět na frézku, dotekovou sondou naměřit přesnou polohu ventilu a na míru zafrézovat, komůrku zatím nevím, ale ta by se snad taky nechala trefit, pak už jen magnetka
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1553
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5261 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Ale právě do té komůrky musíš potom zaústit vstřik a žhavicí svíčku a musí to být těsné. To si nedovedu představit. Ani to, jak by se dala udělat ta dutina komůrky, Robert to měl v plánu tak, že by hlava byla dělená právě v polovině komůrky...

Ten blok jsem právě nakládal také do kufru do auta, tak mě docela překvapilo, jak snadno jsem ho tam dal s otcem. Ve firmě, když neviděli káru, pak říkali: Neříkejte, že to máte v kufru. Poctivě jsem to zakurtoval k okům (Octavia Combi I), ale trochu jsem tedy strach měl, co by to udělalo v případě nehody... Smontovaný motor pak samozřejmě už na káře.

Ivo Kison
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 23, 2020 7:15 am
Bydliště: Myjava

Re: Obecna diskuse

#5262 Nový příspěvek od Ivo Kison »

Kto to zbiera spz a Tp na Z 25?

Peto.25a
Příspěvky: 270
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#5263 Nový příspěvek od Peto.25a »

Otázka do pléna. Z náhradného čerpadla som vybral elementy IFA 9mm. Mohli byť elementy príčinou že zlomilo kľuku v bloku ?

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 701
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5264 Nový příspěvek od Jančo66 »

Naše Kčko jazdilo v 80-90 rokoch tiez na IFA 9 elementy a nikto o tom nevedel (kym som ich nenasiel v 2007) a tiez dedovi zlomilo kluku.
Ale je pravda, ze aj jedna tryska len tak curala a nerozprasovala poriadne naftu, tak vsetko tahal jeden valec a druhy sa len tak viezol.
Nakoniec sa zlomila kluka prave na valci, kde bola tryska dobra hned ako je stredove lozisko a protizavazie kluky.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
mysak25
Příspěvky: 70
Registrován: čtv bře 12, 2009 6:23 pm

Re: Obecna diskuse

#5265 Nový příspěvek od mysak25 »

Dílenská příručka na zetor 25, 25A, 25K (rok vydání 1958)
https://ulozto.cz/file/DeNqsQ6kDTVq/dem ... 5a-25k-pdf
Přeji hezký vánoční dojezd a poklidný průjezd novým rokem 2021

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“