Poradíte jaký traktor na malou farmu?

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
1zdeněk1
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 22, 2014 2:21 pm
Bydliště: jindřichův Hradec

Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#1 Nový příspěvek od 1zdeněk1 »

Ahoj, zakládám farmu a mám v plánu pořídit traktor, jenže nevím jaký.
Využití pro něj budu mít následující
-louky (sečení, obracení balíkování některým balíkovačem na malé hranaté balíky) cca 3-5ha - maximálně 10ha podle toho co se mi podaří ukořistit
-malé políčko pro pár brambor a krmné řepy
-párkrát za rok dovézt dříví z lesa

Jde mi hlavně o to abych nepořídil zbytečně silný a velký stroj a nebo zas moc slabý.. nechci ho trápit ale ani platit vyšší spotřebu a údržbu za přehnaně výkoný stroj.
Mé požadavky jsou následující:
-Nízká spotřeba a provozní náklady
-Spolehlivost
-Cena a dostupnost ND
-Cena nejlépe do 70-90ti tisíc

Přemýšlel jsem nad 3011 nebo 4011 ale nevím který z nich, nebo pokud jsou tu i další varianty - sem s nimi
Nechci žádný velký traktor, naopak čím menší tím lepší. Nad japoskými malotraktory jsem také přemýšlel ale odrazuje mě cena, dostupnost servisu a také to, že za něj nezapojím běžně dostupné nářadí

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#2 Nový příspěvek od kugva »

Já osobně bych si koupil 6911 , na tyhle práce

1zdeněk1
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 22, 2014 2:21 pm
Bydliště: jindřichův Hradec

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#3 Nový příspěvek od 1zdeněk1 »

kugva píše:Já osobně bych si koupil 6911 , na tyhle práce
Důvod? v traktorech jsem úplný začátečník.

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#4 Nový příspěvek od kugva »

1zdeněk1 píše:
kugva píše:Já osobně bych si koupil 6911 , na tyhle práce
Důvod? v traktorech jsem úplný začátečník.
Tak má vývod 1000 a 540 ot/min , dostupnější díly , má zetormatic , mezi 4 a 5 rych. stupněm má synchron , jde zvlášť zapnou hydraulika a náhon, silnější nápravu a má posilovač
Naposledy upravil(a) kugva dne pon zář 22, 2014 3:18 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#5 Nový příspěvek od Matúš »

Tak je to modernejšie, silnejšie, na ten lis (vysokotlaký) potrebuješ už väčší výkon (4011 ti utiahne iba nízkotlaký, a to je o ničom), utiahneš väčšie stroje, má to ešte stále malú spotrebu a koníky naviac sa vždy zídu... A keby si chcel časom rozšíriť, máš stále dostačujúci traktor. Do tých 90 tis. zohnáš, aj keby si nechcel. A čo chceš chovať? :)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#6 Nový příspěvek od Matúš »

kugva píše:
1zdeněk1 píše:
kugva píše:Já osobně bych si koupil 6911 , na tyhle práce
Důvod? v traktorech jsem úplný začátečník.
Tak má vývod 1000 a 540 ot/min , dostupnější díly , má zetormatic , mezi 4 a 5 rych. stupněm má synchron , jde zvlášť zapnou hydraulika a náhon, silnější nápravu a má posilovač
69 nemá kardan na 1000 otáčok :friends: To mali až 77, ale dá sa to dopasovať aj na staršie traktory 8)

1zdeněk1
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 22, 2014 2:21 pm
Bydliště: jindřichův Hradec

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#7 Nový příspěvek od 1zdeněk1 »

Matúš píše:Tak je to modernejšie, silnejšie, na ten lis (vysokotlaký) potrebuješ už väčší výkon (4011 ti utiahne iba nízkotlaký, a to je o ničom), utiahneš väčšie stroje, má to ešte stále malú spotrebu a koníky naviac sa vždy zídu... A keby si chcel časom rozšíriť, máš stále dostačujúci traktor. Do tých 90 tis. zohnáš, aj keby si nechcel. A čo chceš chovať? :)
zatim nic ve velkém, králíky, drůbež ovce, kozy, kravku.. jednu, dvě. Postupně bych z toho chtěl udělat biofarmu a přibrat víc dobytka, pokud seženu pozemky, což by snad neměl být problém. nechci na tom zbohatnout, moje ideální představa je, aby to uživilo ženu a pokud by to dopadlo úplně ideálně tak i mě.

Moc se v tom nevyznám, ten vývodový hřídel na 1000otáček je užitečný k čemu? nebo jaký má ten 4011 jsem v tom opravdu začátečník. Ještě se zeptám. co je zetormatic?

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#8 Nový příspěvek od Jan_2 »

Matúš píše:
kugva píše:
1zdeněk1 píše:
kugva píše:Já osobně bych si koupil 6911 , na tyhle práce
Důvod? v traktorech jsem úplný začátečník.
Tak má vývod 1000 a 540 ot/min , dostupnější díly , má zetormatic , mezi 4 a 5 rych. stupněm má synchron , jde zvlášť zapnou hydraulika a náhon, silnější nápravu a má posilovač
69 nemá kardan na 1000 otáčok :friends: To mali až 77, ale dá sa to dopasovať aj na staršie traktory 8)
tak já na 6911 neměl posilovač, už mám, protože bez něj je to posilovna, a 1000 otáček tam je taky i když nemám stroj, co to potřebuje..

Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
kugva
Příspěvky: 1037
Registrován: čtv pro 12, 2013 10:22 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#9 Nový příspěvek od kugva »

1zdeněk1 píše:
Matúš píše:Tak je to modernejšie, silnejšie, na ten lis (vysokotlaký) potrebuješ už väčší výkon (4011 ti utiahne iba nízkotlaký, a to je o ničom), utiahneš väčšie stroje, má to ešte stále malú spotrebu a koníky naviac sa vždy zídu... A keby si chcel časom rozšíriť, máš stále dostačujúci traktor. Do tých 90 tis. zohnáš, aj keby si nechcel. A čo chceš chovať? :)
zatim nic ve velkém, králíky, drůbež ovce, kozy, kravku.. jednu, dvě. Postupně bych z toho chtěl udělat biofarmu a přibrat víc dobytka, pokud seženu pozemky, což by snad neměl být problém. nechci na tom zbohatnout, moje ideální představa je, aby to uživilo ženu a pokud by to dopadlo úplně ideálně tak i mě.

Moc se v tom nevyznám, ten vývodový hřídel na 1000otáček je užitečný k čemu? nebo jaký má ten 4011 jsem v tom opravdu začátečník. Ještě se zeptám. co je zetormatic?
zetormatic je hydraulika kde jsi může pomcí páčky na boku na stavit silovou, smíšenou a polohovou regulaci

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#10 Nový příspěvek od tomous »

Ahoj. Zetor 5611, 6911 apod. Na 3011 zapomeň-sice na šomtání kolem baráku ideál,ale do lisu,rotačky a tak je slabá.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#11 Nový příspěvek od Matúš »

1zdeněk1 píše:
Matúš píše:Tak je to modernejšie, silnejšie, na ten lis (vysokotlaký) potrebuješ už väčší výkon (4011 ti utiahne iba nízkotlaký, a to je o ničom), utiahneš väčšie stroje, má to ešte stále malú spotrebu a koníky naviac sa vždy zídu... A keby si chcel časom rozšíriť, máš stále dostačujúci traktor. Do tých 90 tis. zohnáš, aj keby si nechcel. A čo chceš chovať? :)
zatim nic ve velkém, králíky, drůbež ovce, kozy, kravku.. jednu, dvě. Postupně bych z toho chtěl udělat biofarmu a přibrat víc dobytka, pokud seženu pozemky, což by snad neměl být problém. nechci na tom zbohatnout, moje ideální představa je, aby to uživilo ženu a pokud by to dopadlo úplně ideálně tak i mě.

Moc se v tom nevyznám, ten vývodový hřídel na 1000otáček je užitečný k čemu? nebo jaký má ten 4011 jsem v tom opravdu začátečník. Ještě se zeptám. co je zetormatic?
Tieto staršie traktory mávali väčšinou na 540ot./min. Tých 1000 je ti na nič. Potrebuje to veľmi málo starších strojov... Je dobré, že chceš farmárčiť :friends: A s tým uživením... Ono na začiatku treba veľa investovať... Prvý rok bude úspech, ak niečo zarobíš... No potom by to už malo byť čo raz lepšie... Ak chceš aj 1. rok niečo álo zarobiť, tak musíš brať dotácie :)

ryky78
Příspěvky: 203
Registrován: pát kvě 06, 2011 10:08 am
Bydliště: VA

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#12 Nový příspěvek od ryky78 »

kup 3011 nebo 4011 na začátek to ti postačí utáhne to lis fortschritt K442, nebo 4011 a utáhne ti unibal lis na velké balíky. Do začátku to stačí v pohodě, já mám 3011 s kulatou kabinou a do lesa je to v pohodě všude s tím projedeš jak je úzká. Jinak jsem zastánce mít jeden traktor v pořádku a pak časem pořídit 6911 nebo 5611 apod . Co se týká spotřeby tak 3011 a 4011 moc nafty nesežere, je ideální pro pro práci do lesa na malé farmě, sekačku to utáhne Rotační sekačka Z042/4, záběr 135cm značka miotk nebo vykrácení ržs 160 na tyto traktory se taky dávala hydraulika zetormatic. V téhle cenové realici seženeš 3011 nebo 4011 s kabinou taky nebo už kolem 56000 s TP apod. Nebudeš toho litovat nd seženeš , balíky malé stačí 3011 nebo 4011 , obraceč se za to dá taky sehnat.

1zdeněk1
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 22, 2014 2:21 pm
Bydliště: jindřichův Hradec

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#13 Nový příspěvek od 1zdeněk1 »

kde na ty ceny chodíte, co tak hledám na bazoši (nevim kde jinde hledat aby to nebyli bazaristi - u těch to prý stojí zaprd) tak jsou ty ceny výš než říkáte

ryky78
Příspěvky: 203
Registrován: pát kvě 06, 2011 10:08 am
Bydliště: VA

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#14 Nový příspěvek od ryky78 »

pohybují se různě ty ceny 50-7000 a nemusí jít o bazar , ne všichni jsou bazaristi http://dum.bazos.cz/inzerat/38525568/pr ... r-3011.php

kybl
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: mestecko trnavka

Re: Poradíte jaký traktor na malou farmu?

#15 Nový příspěvek od kybl »

nebo pak jedine krystala nejkou 8011 az 10145- nizka porizovaci cena , ND za par kacek ,mala poruchovost ,silny, spotreba srovnatelna +- se Z6911


napr http://stroje.bazos.cz/inzerat/39313672/Z8011-s-SPZ.php

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“