Krádeže traktorů

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bagrr
Příspěvky: 632
Registrován: ned zář 25, 2011 2:31 am
Bydliště: Třeboň
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#46 Nový příspěvek od Bagrr »

jj... ale stejne to musi bejt prdel volat si s traktorem :-D
ZetoREX 7511 (7001 motor a 4511 převodovka) momentálně v rekonstrukci zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?t=34087
eMeFka výbordelný pomocník na dvorek zde: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=38375

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Krádeže traktorů

#47 Nový příspěvek od Bellian »

Já mám na osobním autě zabezpečení udělané tak, že na přivodu nafty mám elekromagneticky ventil, který uzavře přivod paliva. Zapnu klíček stisknu tlačítko a tím se mi přes relátko sepne okruh a ventil se otevře, jakmile vypnu klíček, tak opět musím stisknout tlačítko. Zároveň je na ventilu mechanické kolečko, čímž se dá ventil nastálo otevřít (když někomu půjčím auto). Mám to už cca 8 let a za tu dobu jsem měnil akorát 3x tlačítka, jinak to funguje bezvadně. Samozřejmě proti odtáhnutí to není, ale jako první překážka spolehlivé. Nejdůležitější je dobře umístit tlačitko, aby bylo po ruce a zároveň nebylo vidět. Kdybych to náhodou zapomněl stisknout, tak auto nemá výkon a hned to poznám, vydrži to asi 30s a je bez nafty.

Kdysi-vá měl otec u benzinového auta přerušen elektricky obvod na čerpadle benzínu a u řadící páky pod tou gumou schovaný vypínač, taky to nebylo špatné.

Základ je, aby jste se při zapínání spínače někde neohýbali, nešmátrali rukama a podobně, kdyby vás třeba někdo sledoval. Jen dodám,že auto kde to mám už je děda s klasickým atmosférickým motorem, do nového bych asi něco podobného nedával, ale do traktoru klidně :).
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Krádeže traktorů

#48 Nový příspěvek od honza461 »

A nebo si dát pod kolo hodinky.Alespon uvidíš v kolik ti ho ukradli. :vysmech:

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Krádeže traktorů

#49 Nový příspěvek od ola »

Ahoj a ty hodinky spójiť drátkem s půlkilěm semtexu abys aj na vlastní uši slyšél v kolik ti ho šľohli.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Krádeže traktorů

#50 Nový příspěvek od romus145 »

Ta GPS lokace není marná, ale mám lepší řešení. Nejlepší je spojení obou věcí. Ale asi není zrovna nejlepší psát to sem :friends:
Věrný člen agresorů.com

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#51 Nový příspěvek od bigles »

U svého dieselového auta mám taky vypínač na spínání elektromagnet una čerpadle, pokud nezapnu můžu tošit jak blázen a nenaskočí

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#52 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já se o tom bavil s kamošem co maj farmu, prej jeho děda co mu o baráku stojí novej NH má normálně zapojenou houkačku a když mu ho před třema rokama borečci kradli tak je domlátil čaganem a pes je dotrhal :D jestli to nakonec nebude nejlepší řešení 8)

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Krádeže traktorů

#53 Nový příspěvek od honza461 »

Je to moje doměnka ale traktory se kradou nejvíc z velkejch agropodniku,kde se dá na plac nebo do hangáru a není ostraha.Soukromník kterej ho má doma na dvoře a jakž takž ho má zamklej a puštěnýho psa se bát moc nemusí.Muj názor.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Krádeže traktorů

#54 Nový příspěvek od trago105 »

Jenže ne vždy to jde mít traktor u baráku... třeba já mám statek 500 metrů od baráku na samotě, takže asi ta houkačka + třeba kohout na naftu. Nejlepší by bylo někam hodně dobře schovat odpojovač baterky, jenže to u zetoru není kam. Zámky jsou na nic...zloději jsou standartně vybaveni štípačkami. Tak babo raď

Uživatelský avatar
Doge53
Příspěvky: 264
Registrován: stř lis 21, 2012 9:15 pm
Bydliště: Borovno, Plzeň-jih

Re: Krádeže traktorů

#55 Nový příspěvek od Doge53 »

Netýká se to přesně tématu, ale pokud budete mít někdo chuť, stáhnite si z uložto.cz dokument - Vstupenka do francouzského podsvětí, odkaz: http://ulozto.cz/hledej/?q=Vstupenka%20 ... %AD.cz.avi. Byl jsem v úžasu jak je snadné ukrást auto. Je to dokument z Paříže o zloději aut, drogovým dealerovi a prodejci zbraní. Snad to u nás taky tak nedopadne.

vasas281
Příspěvky: 330
Registrován: čtv črc 26, 2012 4:42 pm
Bydliště: Horní Jelení

Re: Krádeže traktorů

#56 Nový příspěvek od vasas281 »

Ahoj vsichni. Celkem zajimave tema a vzhledem k drzosti zlodeju velmi trefne. Protoze s touto technikou hodne pracuju tak bych Vam chtel poradit. Policie Cr neni schopna lokalizovat na nejakou rozumnou vzdalenost vypnuty mobil. Jak uz bylo receno zapnuty mobil se da lokalizovat pomoci vysilacu dosti nepresne a pokud je sit vysilacu ridka neni problem plus minus kilometr i vic. Pomoci aplikace do mobilu je to dobry ale ne kazdy s tim umi a na neco taky stoji ten mobil.
Jestli Vam mohu poradit ppdivejte se na www.eurosat.eu a tam jsou zarizeni na toto primo delana. Doporocuji zarizeni gl 200 male na schovani a kdyz jej napojite na baterku traktoru je nesmrtelny. Cenovka je cca 2500 a zhruba tolik stoji sluzby to znamena ze Vam to dela jakousi knihu jizd a da se nastavit i zona kterou to nesmi opustit a dalsi ruzne uzizecne veci.
Toto vsechno funguje pokud to nejsou profesionalove kteri si i s moderni technikou poradi. Vsechno jde prekonat jen zde nebudu bavat navod jak. Kdyby byl nejak technicky dotaz klidne napiste rad, pokud to budu vedet, odpovim.
Jo a jeste pro stourali nedelam zadnou reklamu jen se.snazim aby se.traktoru ztracelo traktoru co nejmene.

vasas281
Příspěvky: 330
Registrován: čtv črc 26, 2012 4:42 pm
Bydliště: Horní Jelení

Re: Krádeže traktorů

#57 Nový příspěvek od vasas281 »

Ahoj všichni.
Chtěl bych zde vyvrátit nějaké mýty. PČR není schopna vystopovat na nějakou rozumnou vzdálenost vypnutý mobil. Jak už zde bylo řečeno mobil bez GPS hlavy se dá dohledat s odchylkou až 1 kilometr v souvislosti na hustotě vysílačů.
Chytrý mobil s nějakou aplikací je samozřejmě možností jen pořízení toho mobilu něco stojí a ne každý s tím bude umět pracovat.
Všem co se o zajímají jak ochránit touto cestou svého mazlíčka před odcizením doporučuji www.eurosat.eu zde najdete zařízení přímo pro tento účel vyrobená. Osobně bych doporučoval zařízení GL 200. Je malé a dá se hezky schovat a po připojení na baterii traktoru se stane nesmrtelným. Zařízení jestli si dobře pamatuji stojí cca 2500,- a něco stojí služba firmy. Na mapě si přímo zvolíte jaký perimetr nesmí traktor opustit. Má to v sobě i otřesový detektor takže takový malý alarm. Samozřejmě pokud to bude profesionál a váš traktor se mu bude líbit tak ho to stopro nezastaví, ale nebudu zde popisovat návod na odcizení traktoru. Kdyby někdo potřeboval poradit s jakoukoli zabezpečovací technikou nebo GPS atd. klidně napište SZ a když to budu vědět rád poradím.
Ještě pro štéurali, nedělám zde žádnou reklamu pro tu firmu jen se mi líbilo jak to funguje a chtěl bych aby se ztrácelo co nejméně traktoru. Snažím se jen trochu pomáhat :)

Uživatelský avatar
bobby
Příspěvky: 262
Registrován: stř dub 25, 2012 11:13 am
Bydliště: Lhotka

Re: Krádeže traktorů

#58 Nový příspěvek od bobby »

vasas281 píše:Ahoj všichni.
Chtěl bych zde vyvrátit nějaké mýty. PČR není schopna vystopovat na nějakou rozumnou vzdálenost vypnutý mobil. Jak už zde bylo řečeno mobil bez GPS hlavy se dá dohledat s odchylkou až 1 kilometr v souvislosti na hustotě vysílačů. Snažím se jen trochu pomáhat :)
opravuji odkaz http://www.eurosat.cz/ 8)
Řidiči traktoru není dovoleno, aby při jízdě v koloně udržoval menší vzdálenost než 30m mezi jednotlivými traktory...
koukni na nějaká videa - zetor25lh

vasas281
Příspěvky: 330
Registrován: čtv črc 26, 2012 4:42 pm
Bydliště: Horní Jelení

Re: Krádeže traktorů

#59 Nový příspěvek od vasas281 »

pardon
ale jsem rád že to někdo četl :)

Uživatelský avatar
timexy
Příspěvky: 1841
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:41 pm
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže traktorů

#60 Nový příspěvek od timexy »

já jsem si to pojistil a mám klídek...... pov+ hav s 5% spoluúčasti platim 2156 ,- Kč .... mám to pojištěné na 360.000 ,- Kč :D

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“