Viniční Zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ii9892
Příspěvky: 252
Registrován: ned bře 18, 2012 7:22 pm
Bydliště: košice

Re: Viniční Zetor

#196 Nový příspěvek od ii9892 »

pekné fotky ale skôr by mi pomohlo to zapojenie

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Viniční Zetor

#197 Nový příspěvek od Milhauss »

S tím Ti nepomohu,ale kde je problém,někde jsem to už četl. Já jsem třeba měl taky problém s ukazatelem paliva na mt8,a byla to taková kravina,vypodložili jsme nádrž gumou,aby nedrnčela a neprodrbala se o plech,tím pádem jsme ji odkostřili a budík nešel. ale ty asi nevíš co kam zapojit,jedině zkoušet,někdy to jít musí

ii9892
Příspěvky: 252
Registrován: ned bře 18, 2012 7:22 pm
Bydliště: košice

Re: Viniční Zetor

#198 Nový příspěvek od ii9892 »

vieš čo skúšam to už všelijako aj nový budík mám a stále to nejde

už mi len pripadá to že bude zlý plavák (ale ten je takisto nový ) neviem či tam môže niečo nefungovať na plaváku)

vineyard
Příspěvky: 69
Registrován: úte kvě 18, 2010 11:28 am
Bydliště: Jižní Morava

Re: Viniční Zetor

#199 Nový příspěvek od vineyard »

Dnes jsem se tady na fóru dozvěděl o tomto pásáku. Sice to není viniční Zetor, ale je to viniční ZTS, o kterém jsem nikdy neslyšel. Poznáváte ho někdo?
Přílohy
Pásák Vincur 2.jpg
Traktorů není nikdy dost...

marekch
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 23, 2011 7:51 pm
Bydliště: Levice

Re: Viniční Zetor

#200 Nový příspěvek od marekch »

Zdravím páni.
Chcem sa informovať na zetor 5243. Zadné portály sú natočené alebo sú ako na bežnej 5211? Myslím kvôli výške.
Plánujem urobiť doma úpravu bežného Zetora 5011 na viničný, podobne ako je model Z 3323 na stránkach Ostraticky.cz
Predný náhon nepotrebujem. Kabínu by som chcel vyrobiť ako to robil cechtický ( volal som do eurokovu v Orlove, kde vyrábali kabíny a prisľúbili mi nejakú dokumentáciu na viničnú kabínu) to sa budem tešiť ako malý chlapec, ak sa mi to podarí :wink: :potlesk:
Keď to nevyjde, tak mám možnosť kúpiť v Poľsku kabínu, ktorú používajú na sadovnícky Ursus c 360 čo je podobné so zetorom.
Budem rád za všetky informácie vedúce k úprave Zetora na viničný. Bolo by dobré keby ste sa podelili so skúsenosťami pri prestavbe ( ako a kde zohnať diely na prestavbu resp. úprava.
Ďakujem

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Viniční Zetor

#201 Nový příspěvek od gbelec petr »

mám na prodej jednu novou poloosu do PHN na 5243 vnější ke kolu, kdyby někdo chtěl, ozvěte se.

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Viniční Zetor

#202 Nový příspěvek od pirat »

marekch píše:Zdravím páni.
Chcem sa informovať na zetor 5243. Zadné portály sú natočené alebo sú ako na bežnej 5211? Myslím kvôli výške.
Plánujem urobiť doma úpravu bežného Zetora 5011 na viničný, podobne ako je model Z 3323 na stránkach Ostraticky.cz
Predný náhon nepotrebujem. Kabínu by som chcel vyrobiť ako to robil cechtický ( volal som do eurokovu v Orlove, kde vyrábali kabíny a prisľúbili mi nejakú dokumentáciu na viničnú kabínu) to sa budem tešiť ako malý chlapec, ak sa mi to podarí :wink: :potlesk:
Keď to nevyjde, tak mám možnosť kúpiť v Poľsku kabínu, ktorú používajú na sadovnícky Ursus c 360 čo je podobné so zetorom.
Budem rád za všetky informácie vedúce k úprave Zetora na viničný. Bolo by dobré keby ste sa podelili so skúsenosťami pri prestavbe ( ako a kde zohnať diely na prestavbu resp. úprava.
Ďakujem
co se tyce zuzeni portalu a poloos tak to delaji v JZD Velké Bílovice v dílnach, napravu si zuzis i sam a portaly jsou o neco pootocene protoze je ten traktor nizsi . proc to chces zuzovat ??, jak mas siroke radky ???

ivanzbehy
Příspěvky: 1000
Registrován: čtv pro 13, 2012 5:00 pm
Bydliště: Zbehy

Re: Viniční Zetor

#203 Nový příspěvek od ivanzbehy »

strašne sa mi pači tento traktorik aj vikonovo by mi dostačoval :)
Idú dve stíhačky a jedna nestíha...

Iseki tu 180f http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=63978
Zetor 7211
Fortschritt E512
Fortschritt E514
Rohr 24RA
Zetor 5611

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Viniční Zetor

#204 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak to jsme dva,kdo nad tímto traktorem slintá,ale ta cena je stále brutální. To je asi jedinej stroj,za který bych mt8 050 vyměnil 8) 8) A s horal systemem nejhezčí zetor

ivanzbehy
Příspěvky: 1000
Registrován: čtv pro 13, 2012 5:00 pm
Bydliště: Zbehy

Re: Viniční Zetor

#205 Nový příspěvek od ivanzbehy »

Milhauss píše:Tak to jsme dva,kdo nad tímto traktorem slintá,ale ta cena je stále brutální. To je asi jedinej stroj,za který bych mt8 050 vyměnil 8) 8) A s horal systemem nejhezčí zetor
vikonovo aj rozmerovo super stroj :)
Idú dve stíhačky a jedna nestíha...

Iseki tu 180f http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=63978
Zetor 7211
Fortschritt E512
Fortschritt E514
Rohr 24RA
Zetor 5611

Riko.639
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 29, 2009 1:23 pm
Bydliště: okr. Břeclav

Re:

#206 Nový příspěvek od Riko.639 »

7711 píše:Ved to.To už tam mohli da ten 4-valec,èi nechceli obetova pár cm. :-/
No nakonec udělali, ale jen pár kousků. Mě tu v okolí jezdí 2 čtyřválcový, ale o žadných jiných jsem nikde jinde neslyšel.
Obrázek

xander
Příspěvky: 530
Registrován: pát říj 31, 2008 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Viniční Zetor

#207 Nový příspěvek od xander »

:shock: :shock: :shock: ty jo, a kde to jezdí? já nikdy neslyšel o tom že by tam dávali 4 válce. Ted záleží jestli si to někdo nepředělal sám?

Riko.639
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 29, 2009 1:23 pm
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Viniční Zetor

#208 Nový příspěvek od Riko.639 »

Ne, je to original. Pravděpodobně původně jako prototypy a následně normálně odprodány. Známýho tata dostal možnost zkoušet tuto variantu, a pak dostal nabídku že si ten kus může odkoupit. Nekoupil, do teď toho lituje. Tento se pohybuje nedaleko V.Pavlovic a druhej jsem několikrát potkal u Novomlynských nádrží, ale už je to přes 3 roky.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Viniční Zetor

#209 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak to taky čumím,to opravdu musí být nějaké zkušební kusy či prototypy,na netu ani zmínka o nějakém 6243. Pěkné 8) ale 5243 je hezčí

Riko.639
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 29, 2009 1:23 pm
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Viniční Zetor

#210 Nový příspěvek od Riko.639 »

Stejně je zajímavý, že kvůli 8cm o kterých je třícítková převodovka použitá na Z5243 kratší než normální z 52xx-77xx, oželeli konstruktéři možnost synchronizace převodovky. Prostě co nejmenší :-) . Na druhou stranu soused si zkracoval zužovanou 6911 výměnou původního motoru za 3válec. Na můj dotaz že to přece nemá smysl, mě vysvětlil že má tak špatně vinohrad že výkon nepotřebuje ale hlavně když se stočí na úvratí.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“