Minibagr Hitachi EX35-2

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#16 Nový příspěvek od Shrek »

Ja mam pouzda plastova a zatim spokojenost. Stoji to par korun, na celej bagr i s praci soustruznika cca 3500kc. Takze kdyz mi daj 500-700mth tak budu spokkojenej, ted mam asi 250mth po vymene a bez vule. Btw, cepy delam z vodicich tyci pro cnc masiny, kupim v metrazi za par korun a udelam si co potrebuju...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#17 Nový příspěvek od ota »

Jo to mi taky jeden v nabídce psal že mají ty kluzná pouzdra s výstelkou. A jak říkáš povídal, že na ně je tak kolem 500 hodin. Dále jsou svinutý bronzový pás s mazacíma kapsičkama. Na ty je už větší provozní doba. Pak jsou ještě slinutý bronz ty bývají taky dobrý.Pak ještě slinutý bronz s grafitovejma hnízdama. No a nakonec jsou ocelová kalená pouzdra. Ty mají třeba 3000 - 5000 motohodin. Jenže stojeji ranec. Právě kvůli náročnosti na výrobu. Když jsme dávno poptávali z firmy ty pouzdra na opravu te vyvážečky Kesla tak právě doporučili ty bronzoví s kapsičkama. Mazat, mazat mazivem na to určeným. Lithiové mazivo s přísadou mýdel nějakých kyselin. Odolné do - °C a do + asi 160°C. Co nejmíň úkapové. Pak to vydrží. Původně tam byly ty plastoví a nikdo to nikdy nanamazal. Ani nevěděli, že tam jsou maznice.
Ty čepy je celkem jedno z čeho jsou. Ono se používá normální 11 600 ocel, nebo když by se dala sehnat tak i 11 800. Tak jak je, nijak tepelně neupravená. Kámoš taky dával na bagr ty pístní tyče co odřezávají u Charváta ve Zbra. Povídal, že je to cajk pořát. No ono je to tak, když dáš tvrdej čep, vyjebou se kluzný ppouzdra. Když dáš tvrdý kalený pouzdra a měkej čep, vyjebe se ten čep. Vždycky staří dědkové říkali, že je dobré dát jednu věc měkou a druhou tvrdou. Měkou tu co je jednodužší levnější na výrobu. Ta by se měla vyjebat a to dražší ještě použít.
Tak já mám tvrdý pouzdra jen v té pracovní části ( indukčně kaleno ) a ostaní je měké. Takže tam co je čep, tam je to tvrdý a ostatní měký. Čep mám z té 11 600. No mě to vydrží asi nafurt! :vysmech:

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#18 Nový příspěvek od Shrek »

Tohle je neco jinyho, material se jmenuje Zedex 100 a stoji to asi 2700kc/kg. Bagraci rikaj ze to je vydrzi to same co ocel a bez mazani.
Ale prodavaj to v trubkach, kulatine, deskach. Z tech trubek neni skoro zadny odpad. pridavek tam byl cca 2mm.
Udelas o 15stovek vetsi prumer na velkym prumeru a diru na cep na nulu. Natluces a je to ok.
Kdyz jsi delal pouzdra, vymenil jsi i prachovky? taky je potreba dat kalene podlozky a vymezit vule.
Ja to na veky nemam, udelam cca 500-800mth/rok, jak kdy...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#19 Nový příspěvek od ota »

No to tam není. Je to jen klasicky pouzdro nalisovaný do díry a čep. Podložky na vymezení jsou na tom hlavním čepu kozlíku. Tam jsem na to koukal a v budoucnu to taky předělám. Je tam taky vůle, ale ne taková jako byla na té pístnici a tom prvním čepu od kozlíku. Tam bylo asi 1,5 mm že to pouzdro bylo jentaktak že se už neprošoupalo na šišku. Je tam jen takovej ten z plechu šišojd navařenej a šroubem zajištěný aby se to nevyšouplo ven. Jinak mazničky všude ty jsem pročistil a ještě udělal do čepu středem dlouhou díru a výstupy aby to natlačilo vazelínu na pouzdra. Pak na čepu z čela mazničku tou to tam nacpu. V pouzdrech je šroubovicová drážka aby se to mazivo roztáhlo po celí ploše. Je to jen jednoduché uložení. U velkého bagru to bude už asi profi udělané. Tady je to jen tak jednoduše.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#20 Nový příspěvek od Shrek »

Kup si podlozky kalene a vymezit. Taky vymezit mezi ramenem a nasadou a na konci nasady co je prepakovani, je z toho pak jinej bagr...
Ja to mam takhle, za to gufirko chteli v Hitachi svete divse 170kc/ks(ma sirku 3,5mm) a ze jich tam je... Nakonec se mi je povedlo sehnat v sirce 4mm za 40kc/ks o ten 0.5mm jsem futra posunul hloubeji.
Slinuta bronz na pouzdra takto namahana neni ok, rada praskne. A kalene tyce (indukcne 2-2,5mm), presne brousene stoji v prumeru 45 myslim 1100/m a v 40 750kc/m takze koupis metraz, narezes, tam kde potrebujes udelat diru na zajistovaci sroub odbrousis ty 2mm a je to. Cep te vyjde na 200-350kc v nastrojaren jsem se pod 600kc za najemensi nedostal, a mozna nekde vystracham nabidku hitachi, tam to bylo komplet futra a cepy na celej bagr asi za 105tis kc :-/ :shock: :smich: Kdyz si to udelas sam, vejdes se do 10tky
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#21 Nový příspěvek od Shrek »

No a rok se s tokem sesel, a ja si konecne dodelal to co uz tam melo bejt hned na zacatku... 3x video 1x fotka
https://photos.app.goo.gl/NevB6JrPYrhZ7RsFA
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#22 Nový příspěvek od Shrek »

Kdysi mne zaujala tahle vychytavka na bagrik https://youtu.be/qaX5-qbKk6U obcas zednikum navazim material, kdyz tam neni unc (neni toho potreba prevozit moc a unc by se nevyplatilo vozit)
No a ve ctvrtek jsem si z jedne firmy dovezl tohle. https://photos.app.goo.gl/wcrCTj5VEQzb3Lfi6
Sirka presne jako bagr, tedy 1600mm. Vyska se musi asi o 80mm upravit, kdyz se otocim zavazim k radlicce tak do toho jebnu. No ale je to bez vetsi prace, jen udelam z boku hacky, dolu navarim doraz aby to pekne sedelo na radlici a misto toho otocnyho vehemetu tam dam ratez, na joutrubce to manik ma taky. Na pouziti 4x za rok dostacujici.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#23 Nový příspěvek od Shrek »

No a uz i zahrmelo :-)))) Jsem o tu lzici zakop, taxem z toho orezal svajcem co bylo navic, a navaril hacky, funguje to, tunu uvezu v pohode, myslim ze by to dalo i 1500, protoze 1250vozim v rameni a nemam problem,
Jeste zabrousit okuje a polejt to barvou...
https://photos.app.goo.gl/QZ1pVWwmzzLro2paA
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#24 Nový příspěvek od mape »

Tak to je boží nápad s tou lžíci na radlicku.
Já už asi rok bojuju se svědomím že si minibagr pořídím . Zatím jezdím do půjčovny a už loni jsem si říkal že co jsem dal za ty roky za půjčovné tak už by to bylo 2x doma ale člověk je nerozhodnej a pak si drbe hlavu.....
Tohle by bylo asi první do bych řešil....
Na zasypy přípojek jako dělaný.
Dokonce si troufnu tvrdit že na 2,5 tunu co bych si chtěl pořídit bych udělal jen nějakej vehement a použil lžíci z unc.normalne to zacvaknul do úchytů... Vždyť to není na skrejvku ale na přesun materiálu.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#25 Nový příspěvek od Shrek »

Jo, varianta lzice z unc s mezikusem byla ve hre taky, jenze unc je sirsi nez tahle 3,5t a to jsem nechtel. Mam pres pasy 160cm a k unc jen 180 hladkou a 195 zubatou, takze by to bylo sirsi, mozna by to nevadilo, ale pri me smule by nekde par cm prebejvalo. A tahle lopata priisla do srotu a pritom ani neni moc pouzivana...
No a ted jen cekam, az dovezu neco na nasypku jako ma dempr, obcas se neco ukaze, tak uvidm, ze bych si stvoril tohle
https://www.youtube.com/watch?v=NL_0r_nHgT8
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#26 Nový příspěvek od Shrek »

Roky plynou, bagrik stale dela, nevim jestli chci vedet, kolik mth vydrzi motor a cerpadla, delam tak 500mth rocne. Tzn ze u nas uz ma cca 5-6tis mth a kdyz se dovez, tak pocitadlo neslo a bylo tam 6tis.
No uvidime.
Loni na podzim se prestalo radlicce chtiz zvedat jako driv, musel jsem se zvednout na rameni a pak radlickou. Min tyden se tro celkem zhorsilo a pridala se pistnice na zavirani lzice, neudrzela plnou lzici ani 5min a bagrik prestaval mit silu. Zmeril jsem tlaky a ty jsou ok.
Takze jsem pretesnil pistnice, nejsou tam pouzity manzety, ale takove "plastove" krouzky ktere nemaji zadny tesnici brit. V zapichu pod nim je jeste O krouzek po stranach vodici pasky. 2ks tech krouzku nemeli skladem a museli je vyrobit, Mateza do druheho dne. Celkem ta sranda vysla na 5tis bez me prace.
Po vymene tesneni zacal fungovat tlumic co je v pistnici ramene, asi 15cm od kabiny rameno zpomali a pomalu dojede na 3cm od kabiny, to driv nedelalo. Taxem zkusil kolik ted unesu v rameni kdyz sundam lzici, rapidne se to zlepsilo, 1500kg to zvedne a da se s tim popojet. Do boku to nedam, okamzite me to prevrati.
Ani nevim z coho jsou ty krouzky udelany, a jaxe to jmenuje. Mozna nekdo z hydraulikaru bude vedet.
https://photos.app.goo.gl/NnHG31fTuujphwv8A
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

tramp
Příspěvky: 33
Registrován: ned dub 05, 2015 9:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#27 Nový příspěvek od tramp »

Čau,jen pro info jaké tam máš tlaky..?

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#28 Nový příspěvek od Shrek »

V rychlospojkach na rameni 170 ale to je udajne stelovatelny na rozvadeci, treba kvuli kladivu.
Na pistnici ramene lezlo 205-210bar a co jsem se docetl v manualu, max tlak by mel bejt 210bar
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

tramp
Příspěvky: 33
Registrován: ned dub 05, 2015 9:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#29 Nový příspěvek od tramp »

mám na minibagru problém na pístnici horního ramene,někdy má jakoby "vůli" v hydraulice,jako kdyby byl v pístnici vzduch, pohneš s ramenem rukou ...je to jako kdyby "plovoucí" poloha, nevím čím to může být,pístnice je přetěsněná tak jedině rozvaděč,nebo průtok na čerpadle.. nevím zaz až tak do hydrauliky nevidím...

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Minibagr Hitachi EX35-2

#30 Nový příspěvek od ITS »

Pokud rozpitváme to, co jsi napsal :
Pohneš rukou = je to jen u pístnice, protože protlačit olej rukou až k rozvaděči by šlo móóć těžko
Jen někdy = kdyby se uvnitř válce rozšrouboval píst od tyče, pak by to šlo lehce ale pořád
Takže to musí být blízko pístnice a ještě občas.
Na válci musí být hydraulický zámek. Vedou do něj obě hadice a od něj trubky do hrdel válce - aspoň je to tak běžné. Ten by mohl být vadný, nebo napadený kutilem. Není to drahé, tak vyměnit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“