WARINSKY K 162 OSTROWEK

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#916 Nový příspěvek od oggy24 »

U mě je problém ten že motor už nemá tlaky jaký by měl mít :'( vypínací spojka čerpadla by nebyla špatna kdyby to někdo udělal,mě se to předělávat nechce :smich: mam ho jen na dodělávku kolem postaveneho baráku,až ho nebudu potřebovat tak půjde do světa.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#917 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kolik toho chceš dodělávat u baráku? To bych řešil nějakým start sprejem. Jak se mrcasit s motorem. nebo spojkou. Nebo skopat hlavy, přebouchat vložky a zkontrolovat ventily. Nejrychlejší a nejjednodušší.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#918 Nový příspěvek od oggy24 »

Ještě mě pár víkendů okolo baráku čeká :) Motor mě napad předbězně.Zatim s tim nic dělat dokud to pojede :co?:

Hanz1
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 30, 2019 10:11 pm
Bydliště: Nový jičín

Ostrowek olej v převodovce

#919 Nový příspěvek od Hanz1 »

Zdravim chlapi, vytekl mi olej z prevodovky na ostrowku k162, gufero jsem vymenil ale nevim kolik tam ma byt prevodoveho oleje, nalevaci sroub jsem nasel ale vubec nemuzu najit nejakou merku, muzete mi prosim poradit, popr. Nejake foto kde bych to mohl najit? Prosel jsem snad tisic stranek ale kde nic tu nic, dekuji moc :'(

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#920 Nový příspěvek od Steve01 »

Převodovka Ostrowka je víceméně stejná, jak převodovky na Z4011 - 5711. Měrka bývá vedle nalévacího otvoru, nebo přímo v nalévací zátce. Pokud tam není, podívej se někde ve svém okolí na nějaký čtyřválec Zetor a měrku si odměř podle něho. (Mimochodem - v návodu k obsluze Z4011 se píše toto: náplň oleje v převodovce - 25 litrů, pro práci s hydraulikou v kopcovitém terénu - 31 litrů, pro práci s hydraulikou v horském terénu - 37 litrů. Hydrauliku tam nemáš, tak asi těch 25 litrů...)

Hanz1
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 30, 2019 10:11 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#921 Nový příspěvek od Hanz1 »

Diky za info. Uz jsem ji nasel. Jen resim dalsi problem, dam to noveho tematu, mrknete treba budete vedet.. Jinak diky moc

Hanz1
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 30, 2019 10:11 pm
Bydliště: Nový jičín

Ostrovek spojka

#922 Nový příspěvek od Hanz1 »

Zdravim, mam problem se spojkou. Mel jsem vytahly motor kvuli vystrelenemu guferu na prevodovce. Nezdalo se mi lozisko na spojce tak jsem ho pri teto prilezitosti taky vymenil. Motor se hodil zpatky tak jsem myslel ze je hotovo ale h...o. Nejde mi zaradit rychlost- jakakoli. I pri minimalnich otackach ji tam nedostanu. Kdyz nastartuji s rychlosti pres spojku tak chytne ani necukne a pri povolovani spojky se normalne rozjizdi jako by se nic nedelo.. Pritahli jsme ty packy aby byly tak 3 mm od spojkoveho loziska, mysleli jsme ze je tam velka vule ale nic.. Nechapu. Mysleli jsme jestli se treba neslepily lamely na spojce tak jsem to projizdel, mackal spojku, tahal pres spojku ale nepomohlo. Zsk nevim jestli se treba ten olej z prevodu jak tekl pres to praskle gufero dostal do lamel a treba to nejak zalepil..uz nevim..cely den trapeni..to zase motor ven? :'(

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Ostrovek spojka

#923 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nepoteším ťa :tyty: .
Na našom Ostrówku sme mali problém zo spojkou, z miesta nebolo možné zaradiť rýchlosť bez škŕkania. A to ani vtedy, keď som spojku vymačkol na doraz, otáčky motora znížil na minimum tak, že motor už takmer "zdochýňal" a zopár sekúnd som vyčkal, kým sa zastaví prevodovka...stejne to nešlo :tone: .
Pritom spojka nešmýkala ani vtedy, keď stroj naberal do prednej lyžice a tlačil do kopy štrku. Takže z toho som dedukoval, že spojkové lamely sú ok 8) . Problém bol v tom, že lamely boli fest mastné od oleja, neboli zodraté ani inak opotrebené.. Keď som stlačil spojkový pedál, lamely zostali zlepené olejom. Stačilo ich odmastiť a odstrániť únik oleja z prevodovky....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Hanz1
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 30, 2019 10:11 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: Ostrovek spojka

#924 Nový příspěvek od Hanz1 »

No ja pres ten otvor zkousel nastrikat odmastovac ale nepomohlo. Jen je mi divne to, ze motor byl venku tyden a predtim vse normalne fungovalo.. Jako ano, delal jsem to venku, pocasi nic moc, obcas prselo a ja motor ani neprikryl jelikoz jsem byl pracovne pryc.. Takze na spojku taky prselo.. Ale voda prece s tim nic neudela ne? Jako myslim v tak kratkem case..

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovek spojka

#925 Nový příspěvek od Atlan »

Zotrvacnik bol vylesteni aj pritlacak a ked ti do toh9 naprsalo, tak vsetko zahrdzavelo a lamela prihrdzavela k zvysku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ostrovek spojka

#926 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemohl jsi nějak nadrbat lamely jak jsi to vracel zpátky?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrovek spojka

#927 Nový příspěvek od Atlan »

Este je moznost uhnut hriadel spojky, pripadne seknute strediace lozisko na motore ak tam je.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

oharekpavel
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:28 am

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#928 Nový příspěvek od oharekpavel »

Prosím o typ na čerpadlo hydrauliky řízení. na štítku je velmi nečitelná tažba pravděpodobně PZ 10.
Hledám náhradu. Samozřejmě pokud možno levnější variantu.
Dočasně jsem přepojil na hlavní čerpadlo nástavby ale zlobí to.

Hanz1
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 30, 2019 10:11 pm
Bydliště: Nový jičín

Ostrowek hydraulika

#929 Nový příspěvek od Hanz1 »

Zdravim, nevite nekdo kde se da zmerit tlak hydrauliky na zadni podkop na ostrowka 162? Teprve se seznamuji, mam jej 14 dni, z toho 10 se to zpravovalo ... :-) . Predek a zadek je na jedno cerpadlo, ale predek se silny dost, dle ten podkop je nejaky slabsi.. Chapu ze to neni novy stroj, ani zadne jcb, ale do predni radlice nahazu plnou kameni a betonu a zvedne v klidu a zadni podkop mi neni schopny vyrvat mensi koren? Jinak zadne uniky, nikde netece.. Kdyby tekl vim kde hledat problem sle takto? Neytacilo by jen vymenit hydr. Olej? Urcite to nikdo hodne dlouho nemenil... Diky :(

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#930 Nový příspěvek od ogie »

jedna z možností proč nemá zadní podkop sílu může být i chyba v přepouštěcím ventilu, každá sekce má svůj, pokud podkopem zabereš a je slyšet jak přepouští (je to takové pulzování ) tak by to mohlo být ono, jsou tam takové pružiny, já už jsem u dvou měnil.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“