Kráčející minibagr

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Kráčející minibagr

#1 Nový příspěvek od Montano »

Zdravim. Plánuji koupit nějaký bagřík k baráku na takové ty základní věci.. Nejdříve jsem chtěl podkop za traktor, protože traktory mám dva, jeden má čelní nakladač. Od toho jsem ale upustil, protože bych se na půlku míst na pozemku nedostal.
Malé pásové bagříky jsou drahé. Pak jsem našel kráčející minibagry. Konkrétně
https://www.nejlevnejsitraktory.cz/mini ... igger-d15/

Nebo
https://dabaki-eshop.cz/d/kracejici-bag ... 0-1001507/

Výhoda těchto oproti předchozím modelům je nekonečná otoč, nožní plyn a asi ještě něco dalšího.
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti právě Vás, co tyto bagříky máte nebo jste s nimi někdy pracovali/viděli pracovat.
JE MI JASNÉ, ŽE PRO NĚKOHO ZAČÍNÁ BAGR OD 3-5 tun A VÝŠ A OPROTI VELKÝM BAGRUM JE TOHLE JEN LOPATKA. NEZAKLÁDÁM TÉMA, ABY SE TU DISKUTOVALO PROČ JE LEPŠÍ VELKÝ BAGR A JAK JSOU TYTO NA H...., ALE ABY JSME MĚLI CO NEJVÍCE INFO O TĚCHTO BAGŘÍKÁCH

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Kráčející minibagr

#2 Nový příspěvek od Montano »

Základními věcmi, které bagřík u mě bude kopat myslím základ pod plot, vykopání podlahy ve stodole, základ pod pergolu, zakopání trubky na vodu od studny přes dvůr do maštale apod.

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kráčející minibagr

#3 Nový příspěvek od Fizz »

Tak si zkus jak se to bude vtahovat do vykopu a pak uvidíš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kráčející minibagr

#4 Nový příspěvek od peyrak »

radši ani neukázali jak to ďoube do země :typek:

benzínový motor je do bagru zcela nevhodný a je to s ním prostě jedno velké trápení

fikejz
Příspěvky: 6168
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kráčející minibagr

#5 Nový příspěvek od fikejz »

Měl jsem kdysi možnost si něco vykopat půjčeným DH 115: https://stroje.bazos.cz/inzeraty/dh-0115/ a přestože je to benziňák tak je to veliký pomocník. Jen tedy nevím jestli je o tolik lepší než tyhle čínský strojky, když se prodává starší za v podstatě stejný peníze jako čínské nové.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kráčející minibagr

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

No ja teda neviem, ale asi by som volil toto https://stroje.bazos.sk/inzerat/1511328 ... imoosy.php
A predáva sa aj v ČR https://stroje.bazos.cz/inzerat/1703024 ... imoosy.php 107 000CZK bez DPH a je to plnohodnotný stroj aj s mimo osé kopanie.

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Kráčející minibagr

#7 Nový příspěvek od Montano »

Další z kráčejících minibagříků
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1701577 ... -start.php

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kráčející minibagr

#8 Nový příspěvek od oco13 »

cena podobná a proti tým pásovým to vyzerá jak z makového kvetu - váhu nenahradíš. :-/

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Kráčející minibagr

#9 Nový příspěvek od Navarson »

Estli to máš jen na nějaký ty drážky, tak pán z Pelhřimova vyrábí totok. Umí to kopátko napasovat i na rám do tříboďáku na traktůtek, nebo na rám na malé smykáče. To pak je o motor, sedačku a podvozek levnější.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Kráčející minibagr

#10 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, to co máš v odkazech, tak to jsem osobně zkoušel, pán mě nechal kopat zeminu s popelem, protože do normální země by se to zřejmě nedostalo, pak jsem zkoušel dh115, to je už daleko lepší, nakonec jsem koupil ryan 600, oproti předchozím to má pojezd, hydraulický nohy a zadní opěru a došáhne to do dvou metrů hloubky, běž na youtube, tam je různých kopátek .

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráčející minibagr

#11 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Soused ma presne to co mas na zacatku, jezdi s tim po svahu. Pasak by tam driv nebo pozdejc prevratil. Ma to chvili a jeste jsem to v akci nevidel, ale uz vykopal jezirko :smich: nekdy to pripadne muzu zkouknout jakou to ma silu atd.

Vzpominam akorat rikal, ze slaba otoc, kdyz se chce v kopci nebo v nejaky dire otocit, ma malo sily. To je imho ale pochopitelny, kvuli cepum atd.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kráčející minibagr

#12 Nový příspěvek od ota »

To J.A.Y když jsem byl pro tu mojí Kubotu starší mechanickej minibagr prodejce najížděl na můj podval. Když byl skoro na vrchu nájezdů zastavil a táže se ,,dobrý"? Jasně dobrý, tedy se rozjel a jak pásy zabraly, nájezdy sjely z hrany podvalu a bagr slítnul dolů na záda. Už jsem viděl, že se musí skácet! Nástavba se opřela o závaží za motorem a bagr nic. Ustál to. Prodejce se opřel ramenem o podval a já popojel dopředu a on spustil ramenem pásy na zem. No vykulený jsme byli oba dva. Nadruhou stranu jsem ale na vlastní bulvy uviděl, co snese za svahovou dostupnost. Ten můj se nepřevráťí, vždy jde smykem ale ne na bok. Ano když jsem chytil za kořen a nedával pozor a zabral jsem, sotva že jsem vevýmáčkl čelní sklo, jak jsem vylít ze sedačky. Tohodle prcka fakt musíš dělat kejkle, aby se převrátil.
Kdysi jsem si trošku zatahal páčkama toho pidi Dhčka. A pak sednul do mého ,,dědka Kubíka" a neměnil bych. Dělám s ním i ,,nebagristické" práce. Mám už dost nástavců a chce to min další vývod na ramenu. Mám drapák, kleště, matroš na naklápěcí svahovku, vrták a ten rýpací zub. Jezdím s ním do lesa nakládat klest. Nebo manipuluju věcma, které bych musel tahat ručně. Docela si nedovedu představit, že bych měl pojíždět tak, že bych se potahoval lžící. Třeba po zahradě, nebo v lese. Jak to říkal kámoš ,,až si pořídíš bagr budeš i kytky sázet s ním". Měl pravdu!

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Kráčející minibagr

#13 Nový příspěvek od saano »

Keď sa dívam na tento bagrik z odkazu no neviem.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1703024 ... imoosy.php

Obrázek

Bud to zváral slepý zvárač alebo niekto kto to držal prvý krát v živote.
Ale zrejme aj cena vypovedá o kvalite.
Ako určite robiť sa s tým dá.
Ja by som určite išiel do presuvného podkopu.

Možnosť kopania blízko pri múre , tesne vedľa základu , stabilnejšie , možno aj rýchlejšie a cena.

Nevýhody , nemá nekonečnú otoč , potrebuje viacej miesta .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kráčející minibagr

#14 Nový příspěvek od Fizz »

Ty svary.... :smich:

Snad je ten zbytek v lepší kvalitě. Ono je to za cenu vibrační třídičky což je plechová bedna se sítem. Bych si raději asi něco půjčil než se s tímtok trápit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kráčející minibagr

#15 Nový příspěvek od Peter768 »

No ak to robia takýto.... https://youtu.be/QdwkAYbcog0 V 12:40 a 15:23 minúte zvára bez .... a potom že to tak vyzerá :(

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“