UNC 060 - další kus ve výslužbě...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#286 Nový příspěvek od Zetor15 »

8)

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#287 Nový příspěvek od haven »

Naco tam budeš dávat závaží a kolik kg? Má to nejakej důvod .

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#288 Nový příspěvek od DEF110 »

haven: Mám doma přídavný závaží "kanystry"na zetora. Chci si dodělat dozadu držák jako protizávaží. Když jsem vozil palety se střešníma taškama kdysi, tak hydraulika i v tom stavu v jakom byla, neměla problém paletu zvednout, jen se unc pořád překlápělo dopředu. Prej v hydraulice na unc60 neni problém, zvedne hodně, omezuje to váha stroje a materiál. Já mám výložník několikrát vyvařovaný a přeplátováním vyztužený od kluků ze statku. Celkově si myslim, že bych mohl vozit na paletě/ve lžíci víc než nějakých 750kg. Proto to zkusim dodělat nějak. I jsem to viděl jako příslušenství na ty nové Locusty... Ale to má zatím čas...

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#289 Nový příspěvek od DEF110 »

Pustil jsem se do těch dorazů na kabině. Dělám většinou všechno z toho, co najdu, kdo ne, že? Budu potřebovat tu kabinu zvedat a pokládat často při dodělání tý hydrauliky. Vzal jsem rozměry od havena a zkusil to jako originál.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#290 Nový příspěvek od DEF110 »

No nakonec jsem se do toho zamotal. Mám kabinu jinou, převařenou několikrát, takže ty rozměry mi asi nemuseji sedět. Usadil jsem to výš než originál a stejnak jsem to přes výložník nezklopil. Originál je navařenej uprostřed sloupku já to mám ke krajům kvůli šroubům. Zkrátil jsem to a ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#291 Nový příspěvek od DEF110 »

Zkoušel jsem je i otočit a dávalo mi to větší smysl, teda pokud se doraz opírá o výložník.

Obrázek
Obrázek

Jsem z toho blázen. :)
Opírá se ten doraz o výložník nebo koncem o rám?

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#292 Nový příspěvek od DEF110 »

Když koukám znova na ty fotky od havena, asi se to opírá koncem o rám, takže jsem to neměl odříznout. Ale zase se mi to tam nevejde... To je kouzlo dodělávání jen podle pohledu... No asi je potřeba si oddechnout a nechat to na později... :typek: :ano:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#293 Nový příspěvek od Navarson »

Nechci ti do toho kecat s tím protizávažím, uvidíš sám. S mrtvým závažím budeš muset dojet k zátěži, abys jí nabral s prázdným předkem. Já jen, že třeba s prázdnou lopatou se nedá jec pořádně ani ne do moc prudkýho kopce, aniž by se bobek nepřevážil na zadek. Kolikrát je třeba svah vycouvat. Bobek bez nářadí jen s prázdným výložníkem posadíš na zadek jen zvednutím vlastní silou. Pokud jsou nazutý vidle, tak samozřejmě bez přemena, předek zvednu za konec lyžiny jen jednou rukou. Hold moc krátký rozvor a poměr délky pák kolem os kol má moc malý rozdíl. Takže dozadu asi 150kg nedáš, aniž by se stroj samovolně nezvrátil dozadu, což by ti stejně v tom poměru páky přes přední osu zvýšilo nostnost jen něco přes cca 200kg.
Taky jsem s tím zápasil, nakonec jsem dozadu udělal úchyty na sundavací lávku a když potřebuju přemístit něco těžšího než je načumák převažující hmotnost, zajedu vidlema pod paletu, seženu dva až tři tlustý sousedy, vyženu je na lávku a povozím je i s nákladem, kam je třeba. Přirozeně nesmí vystupovat za jízdy a dříve než se náklad položí. Osvěčilo se to takhle: viewtopic.php?f=23&t=111023&hilit=unc+045&start=60
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#294 Nový příspěvek od Ursus 73 »

DEF110
Opírá se ten doraz o výložník nebo koncem o rám?
Na 100% sa doraz opiera o rám, opiera sa to v mieste medzi tými dvoma pásovinami s dierami, čo držia čap kabíny 8) . Na fotkách, čo ti poslal užívateľ haven (predchádzajúca strana) je vidieť otlačená farba :ano: .
Moc pekne robíš toho "bobkáča", tiež som sa ho v bývalej práci niečo naopravoval :prace:. Kurňa, už 27 rokov dozadu to bol starý verk.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#295 Nový příspěvek od Tomas6 »

To se má opírat o rám ne o výložník. Když bys měl výložník nahoře, jakože když něco opravuješ pod kabinou, tak je to lepčejší mít výložník nahoře. Tak bys kabinu nemohl překlopit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#296 Nový příspěvek od DEF110 »

Navarson: Jen mi do toho kecej, o tom tohle vlákno je :)
Nevim no, mám 060 a když jsem jezdil do kopce, tak se mi nikdy nestalo, že by se převažoval s prázdnou lopatou... Závaží chci dávat dozadu jen kvůli paletám. Při skládání a manipulaci. Jak jsem psal, při převážení palet se střešníma taškama se mi stalo, že jsem musel odendavat tašky, než jsem je s unc byl schopen převézt. A samozřejmě bych byl nejradši, kdybych nemusel z palety rukama odendavat nic :) Je to otázka do budoucna, tak uvidíme. Vždycky je lepší použít stroj, než to dělat ručně...

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#297 Nový příspěvek od DEF110 »

Ursus 73 / Tomas6: Jo, díky za potvrzení, tak teď už si to vlastně zase můžu udělat podle sebe jak budu chtít.

Tomas6: Popravdě mě nikdy nenapadlo, že se nechá překlopit kabina se zvednutým výložníkem... :-/

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#298 Nový příspěvek od DEF110 »

Drobnosti...
Obrázek
Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#299 Nový příspěvek od Tomas6 »

No se zvedlým výložníkem je ke všemu výrazně lepší přístup. Hlavně v přední části stroje. Např brzdy, hydromotory atd...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#300 Nový příspěvek od Navarson »

Kluci, hlavně při tom zvedlým výložníku aspoň jednu tu písnici mechanicky rozepřít, třeba vhodně dlouhým účkem kolem pístní tyče. Mohl bych povyprávět, v zápalu práce na údržbě ani jednomu nedojde, co vlastně povoluje. Měl jsem štěstí, šlo to tak pomalu, že jsem stačil uskočit. :tyty:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“