Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#196 Nový příspěvek od Shrek »

Já výhoda, když máš 150kg, že ten malej dotizis :-))))
A jinak je to pořád stejny, malej stroj, málo práce, ale lepší než rukama!!!!!!! S velkým jde udělat malá práce. S prckem 3m pod sebe nedostaneš.
Každej si musí rozmyslet co potřebuje, a podle toho koupit.
Někdo rád holky, někdo vdolky a nekod je bukvice(brrrr)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#197 Nový příspěvek od amatér »

v každém případě je malý bagr lepší, než velká lopata. Při zvažování nákupu počítej s tím, že pro něho bude mnohem více práce, než si myslíš, protože až bude doma, tak teprve přijdeš na to, co ještě by se kolem chalupy mohlo udělat, o sousedech ani nemluvit. Z toho důvodu Ti doporučuji zvážit spíše větší, samozřejmě s ohledem na dopravní možnosti. Já mám Kubotu 2,6 t. vozím jej za autem a je to tak akorád, občas by se hodil větší.

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#198 Nový příspěvek od Sadra17 »

mape píše: Tady jeden u nás to unc prodal a koupil si kloubak 6 tun a taky říká že už by to unc nechtěl.....
já se mu nedivim, kloubák mi přijde univerzálnější a neničí podkld pod sebou když se točí :-/
malej traktorista v malým traktoru

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#199 Nový příspěvek od Shrek »

To je taky slozitejsi, jezdim unc, manipulator, kloubak. Vse ma sve pro a proti, ale na rychlost, obratnost, rovnani plochy, ani kloubak ani manipulator nema na stare unc. Naprosto presne vidis na lzici, dokazes to korigovat.
Manipulator ma 1m3 lzicku, kloubak 2m3. unc 300l, to se proste neda porovnavat.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

J.A.Y.
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#200 Nový příspěvek od J.A.Y. »

bude to fakt jen a pouze na pokládání kabelů, optika. Teď jsem nově začal dělat pro ISP a nevím úplně přesně jak to tam bylo předtím. Myslím že buď ručně spoluobčani, nebo případně když toho byl větší objem tak firma. Mno a protože já jsem ve stavebnictví delší dobu působil a takovejch prací se nebojím, koupili bysme bagřík a hrabali sami. Je to hodně věcí k uvážení, konečný slovo bude samozřejmě mít velitel. Ale myslím, že by do toho šel. Nejlepší by teda asi bylo půjčit na pár dní něco takovýho malinkýho a viděli bysme jak se s tím dělá. Já jsem byl na cca 5,5t pásovým Yanmaru a 2,5t kráčejícím, takže tunovej pro mě bude úplná novinka. Bouda mě netrápí.
zatím díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9528
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#201 Nový příspěvek od Atlan »

Neviem kde chces kopat, ale vecsinoubto kopu obcania pac nikdy nevies co prekopes, napr plyn v presove.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Fizz
Příspěvky: 7962
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#202 Nový příspěvek od Fizz »

Tj, nějakou optiku už mám na svědomí, naštěstí byla jinde než ve výkresech, plyn jsem našel mockrát i když tam žádný být neměl...

To už bych teda zkusil třeba i toto https://stroje.bazos.cz/inzerat/1247003 ... yhovac.php s tím jsem se cosi nadělal.

U těch prťavců, nejvíc by mě obtěžovaly pákový rozvaděče, nevím co se dělá na joysticku ale bez toho je složitější jemný kopání. Aspoň pro mě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

J.A.Y.
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#203 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Pakovy rozvadece dobrej tip, diky. To by me nenapadlo resit

Fizz
Příspěvky: 7962
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#204 Nový příspěvek od Fizz »

Nemáš zač.

Asi si to půjč, svahová dostupnost a stabilita v náklonu bude asi dost slabá.

K té kabině, jde to bez ní, ale když fouká a piskujes výkop, kopes spraš, nebo jen suchou hlínu, kolikrát jsem zavřeněj ve vedru jen proto abych viděl co dělám.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#205 Nový příspěvek od mape »

Už si s tím koreckem někdy dělal?
Chlapi od závlah si to.jednou půjčili na celkem rozsáhlou zahradu na závlahu a udělali za dopoledne asi 80 m a ještě přitom zničili sousedovi za plotem túje protože do nich prali výfuk a spálili je...
Já jsem v poledne přivezl toho mrnouse a do večera jsem dokopal zbylých 200 m ,položil a zasypal.

Určitě se to hodí třeba do meky klíny a ne moc hlubokou a je pravda že to udělá čistou drážku.

Sítě je dobrý si nechat zaměřit.....
Já se tomu snažím vyhýbat....
Co se ovládání týče tak já si pujcuju cat nebo Wacker a obě mašinky jsou úplně stejné a mají joysticky.... Jen je nemají pohodlne vedle sedačky ale před sebou...
Kope se s tím dobře.
Jediná nevýhoda je nestabilita která je dána nízkou hmotností .
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

J.A.Y.
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#206 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Tady je to ofiko, takze je i projekt a vytyceni vseho je automaticky. Zadny strane nepredpokladam, ale kdyztak nasroubujeme balancni kolecka :D

Fizz
Příspěvky: 7962
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#207 Nový příspěvek od Fizz »

Jj, to víš že dělal, dokonce přímo s tímto kusem. Prostě účelová záležitost. Dokupy pár kilometrů. Jakko každý jiný stroj, potřeba to mít v ruce a mít i něco v hlavě, spálený túje těžko můžeš přičíst stroji.

Optiku ti nikdo nezaměři není jak, a i když máš geo plán tak to často vede jinde. S plynem to samý na výkresech dvě trubky, bylo jich 5, nakonec už na sebe máme kontakt a když něco najdu jdou si to pípnout.

Stabilita není jen o kolech ale i o půdorysu.

Offtopic, minulý měsíc jsem kopal ve stráni plyn a bylo to tak prudký že jsem přepadával přes radličku i s prázdným sufanem. Nakonec jsem si kopal schody. Nemít kabinu ani bych tam nevlezl.

Řešil bych to stejně jako když jsem kupoval. Na den si půjčil to, na druhej druhou možnost srovnal si výkon, pohodlí, efektivitu, ekonomii...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pepík69
Příspěvky: 286
Registrován: úte pro 29, 2009 7:32 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#208 Nový příspěvek od Pepík69 »

Zdravím chlapi, máte někdo zkušenosti s bagrem Sunward?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#209 Nový příspěvek od ITS »

Znám z obrázků a má hnusnou barvu.
:D

Pepík69
Příspěvky: 286
Registrován: úte pro 29, 2009 7:32 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#210 Nový příspěvek od Pepík69 »

Barva je asi to poslední na čem záleží.....

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“