Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#496 Nový příspěvek od Sniper »

oco13 píše: čtv bře 07, 2024 12:24 pm Teraz som v inzerate čítal že pojazd joistick a lopata pedálmi (alebo naopak) , to ktorý stroj má tak? :typek:
Bobcat
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#497 Nový příspěvek od jean »

To je pekná kekecina, že to nemajú výrobcovia zjednotené. Ja som bagríkoval iba raz, ani neviem značku. Prvý deň to bolo také všelijaké, na druhý deň už mi to šlo dosť dobre.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#498 Nový příspěvek od ota »

Oco můj minibagr má jen páky. :co?: Sranda je, když jedu ( dvě páky předemnou ) a vezmu za páku ovládání ramena tak jak je tam dvoustupňové čerpadlo tak třeba se přestane točit jeden pás a kývnu ramenem. Je to rozložený na ty dvě čerpadla něco ne jedno a něco na druhé. Nohou ovládám jen otáčení buďto otoče bagru, nebo mimoosé kopání. Ale sešlápnu a má dvě pevné polohy. Druhej pedál na levou nohu jsem vyndal a udělal na něj taky páku. Tou ovládám přídavný okruh. Tou nohou to bylo nepřesné humpolácké. Pákou je to lepší. Můj minibagr je skoro můj ročník narození. :D Ale nekápne z něj nikde ani kapka oleje a vše maká jak má. Jo kopat to krumpáčem, fuj to bych nechtěl! :prace:

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#499 Nový příspěvek od J.A.Y. »

ota píše: čtv bře 07, 2024 2:45 pmMůj minibagr je skoro můj ročník narození. :D Ale nekápne z něj nikde ani kapka oleje a vše maká jak má.
tak jakmile z něj začne něco kapat nebo vynechávat, víš že je průser a musíš hlídat víc i sebe :smich: :smich:

jinak k ovládání - prakticky stejně maj ovládání třeba i vyvážečky dřeva, tam je jen vyměněná funkce zavírání lopaty (pr joy do stran) za rotátor, otevírání drapáku je na pravej palec na joysticku, levej palec teleskop na rameni...

a s velikostí a dosahem roste i velikost lžíce, takže máš spíš pocit, že ses zmenšil a děláš pořád stejným kopátkem... a třeba u CAT nevim typ, ale bylo to kolem 25t, mě hodně zarazilo jak mizivou sílu to má na otoči. Asi to je schválně, aby to nelákalo hrnout otáčením a netrpěly čepy atd, ale na tu velikost je to hodně divnej pocit

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#500 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak pokud si ještě dobře pamatuju z kurzu, tak tzv zametání byla jedna ze zakázaných činností. :-/
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#501 Nový příspěvek od J.A.Y. »

no jo, ale co by to bylo za zákazy bez jejich porušování :smich:

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#502 Nový příspěvek od Fizz »

tak to je pak rototilt na bagru na pul na ho*no...

mrkni na YT co dela pavel šmotek treba.

bagr je pracovni nastroj stejne jako co koliv jinyho, je na tobě jak ekonomicky jeho provoz pojmeš. s tim souvisi i jak ho vyuzivaš vč specifickych pohybu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#503 Nový příspěvek od Sniper »

J.A.Y. píše: čtv bře 07, 2024 7:12 pmmě hodně zarazilo jak mizivou sílu to má na otoči.
A když to nejde otočí, tak to půjde pojezdem :D
Prostě já z té lopaty Gradera udělám, i kdyby čert na koze jezdil :smich: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#504 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Sniper: já se to snažím nepoužívat, ale občas se to hodí

Fizz: máš praudu přecedo


taky se mně vybavila situace, kterou nám vyprávěl školitel (nebo prostě ten pán, co jsme u něj dělali strojničáky :smich: ). Bylo to v Lomnici nad Popelkou, tímto zdravím :ahoj: a předem se omlouvám, jestli si něco budu po těch mnoho letech pamatovat blbě :smich:

Závěrečky jsou mj. o tom přeříkat něco z návodu k použití, co očekává zkoušející - asi 90letej dědek, protože jiný na to nejsou. A měl tam žáka s historickým bagříkem ČS výroby, v jehož návodu je psáno, jakým tukem se má mazat. A to podle tehdy dostupnejch "kvalit" maziv. Jénže žák, vědom si toho, že jako soukromník maže a udržuje hlavně svůj majetek, používal na milý bagřík "dnešní" kvalitní tuk. A dědek neuznal, že mazat lepším je lepší, chtěl ho za to vyhodit. Mno tak dlouho do něj hučeli, až mu to dal... takže to vlastně dopadlo dobře a do dneška jistě brázdí okolí a tu kopne tam kopne, a vlastně legálně :smich:

a z toho, milé děti, plyne ponaučení, vysrat se na strojničák, neb já jsem ho za těch 10 let vlastně nepotřeboval ani jednou :vysmech:

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#505 Nový příspěvek od Míšánek »

Zrovna mně předevčírem na stavbě ten strojničák musel nutně zkontrolovat jeden přemotivovaný bezpečák :roll:
Strojničák je v podstatě k hovnu a je to to poslední co z člověka dělá dobrou obsluhu stavebních strojů. Ovšem je to jedna z byrokratických nutností které můžou/mají právo kontrolovat takoví zbyteční darmožrouti jako jsou bezpečáci na stavbách :pohlavek:
Tomas6 píše: čtv bře 07, 2024 7:15 pm Tak pokud si ještě dobře pamatuju z kurzu, tak tzv zametání byla jedna ze zakázaných činností. :-/
kterou ale stejně každý občas dělá :D
Ja osobně na tom nevidím nic špatného pokud to zrovna nedělá nějaké hovado které v plné rychlosti otoče bude takhle posouvat třeba lomák velký jak osobák :smich:
jean píše: čtv bře 07, 2024 12:31 pm Ja som bagríkoval iba raz, ani neviem značku. Prvý deň to bolo také všelijaké, na druhý deň už mi to šlo dosť dobre.
Jeane, opravdu nerad bych ti křivdil nebo tě podceňoval, ale myslím si že slovní spojení "šlo mi to dosť dobre" je po druhém dni bagrování poněkud přehnané :smich:

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#506 Nový příspěvek od J.A.Y. »

To se ale kolegum nema rikat :pohlavek:
jestli kopal drazku na kabel, coz nevyzaduje zvlastni trening, verim mu to. Sam rikam zajemcum o vyzkouseni dneska to bude stat za hovno, teprve zejtra se na tebe bude dat koukat :vysmech:

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#507 Nový příspěvek od Fizz »

Co by né...

Na některý se dá koukat už od začátku, na některý druhý den a na některý pořád.... :vysmech:

Však je toho plný internet... :D
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#508 Nový příspěvek od jean »

Ja som len zrovnával terén a rozhrňal makadam :smich: Jamu som nekopal. Na druhý deň som už ovládal tú lopatu tak, že mi to rozhrňalo v rovine. A to mi išlo dobre. Ručne by som to robil týždne. Za 1,5 dňa som rozvozil 10m3 makadamu, zrovnal terén a rozhrnul.

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#509 Nový příspěvek od Míšánek »

To je jasné že rovná makadam ručně by byla dobrá pakárna ;-)
Sám teď docela vážně uvažuji o tom si domů pořídit nějakou 2-2,5 tunu. Ale ne primárně na kšeft nebo že bych toho bagrovani měl z práce málo, ale spíš pro sebe jako pomocníka a brutální úsporu času a energie. Myslím si že využití vy se na to našlo v podstatě celoročně.
Stejně jako doposud s Crystalem a s čelákem dělám doma téměř vše, co s tím dělat jde - ořezáváním a stromů počínaje, štípáním dřeva konče.
Technika je moc fajn, ale to tu víme všichni moc dobře :smich:
Takže nějakou 30-40 lopatu, svahovku a ideálně drapáček a vrták. Nic víc by potřeba snad nebylo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#510 Nový příspěvek od ota »

Mišánku jak mi to kdysi řekl kámoš co už bagr doma měl. ,,Až budeš mít doma bagr, budeš s ním i kytky sázet"! Prostě doma těch mašin je plnej dvůr. Něco tedy falíruje. :smich: Ale většina funguje. No a třeba ještěrku vytáhnu i na převoz bedny se dřevem. Nebo cokoli co je těžší. Minibagr má už hromadu vercajku k sobě. Něco děláš a kurva hodilo by se.. A když je trochu času šup a zkutím si to. Stejně tak traktor. Teď co máme Crystala, jezdí se s ním. Nevím čím to je, ale je mokro a ten Crystal jede třeba po zahradě a je jen znát uválená tráva. Jinak koleje dělá minimálně. Ještěrku bych tam utopil. Tuhle jsem tam jel s domádem a udělal jsem hlubší koleje než ten Crystal. Dneska má syn dovolenou a poklízel na zahradě stroje. Než se usmykuje a upraví zahrada po zimě. Aby to bylo hotové. Samozřejmě traktorem. Bo je hned po ruce. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“