Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#526 Nový příspěvek od Fizz »

Je to tak psáno již mockrát.

Jediný smysl těchto kopatek vidim v tom kam se vůbec nic jinýho nevejde. Dobrý je to treba na kladivo. Potom bych ake volil elektro protože s tímhle být zavřen nekde v e sklepě upadne ti hlava.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#527 Nový příspěvek od mufik »

Bagřík 850kg s jednoválcovým dieselem jsem si nechal předvést, a nastartovat u jednoho prodejce. Byla to samo že čína. Ovládání celkem v pohodě i to bylo docela pěkně zpracované.
Ovšem ten strašný randál a vibrace, dokázal bych na tom sedět tak 10min. Potom jsem ten samý viděl v ostré akci u bráchy, kluk to měl pěkně vybavené, naklápěcí svahovka a různé lžíce. Práci kterou bych se svým 1t, 30 roků starým Yanmarem dělal tak 2-3hodiny dělal celý den, sluchátka na uších, myslím že si večer ani nezávazal po těch vibracích boty.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#528 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Zase prijdes na vyznam uslovi "kouka na to jak bagr na tvrdou hlinu" :cert: :smich:

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#529 Nový příspěvek od Fizz »

To neznám. A to jsem kopal i v makadamu prolitym térem. A v tak zabitým jílu ze dokopavani a čištění výkopu sekerou.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#530 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Koop motor jsem měl na ponku- zaseklo se něco v čerpadle a pretocil se. Ojnice venku. Náhrada kvůli místu složitá, tak chlap sehnal ten samý a bagr prodal. Koupil myslím kobelco- stejného skrčka. Pistnice jsem mu už všechny udělal, kozlik a výložník jsou v pořadí. Všechny ND na to jdou sehnat origo. Je to sice starý střep ale vymyšlený- dobře udělaná hydrulika, silná na tu váhu až až..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#531 Nový příspěvek od oco13 »

Míšánek píše: sob bře 09, 2024 1:19 am Oco, chápu že cena je lákavá, ale dle mých (dovolím si říct že za tu dobu co se pohybuji ve stavařině u mašin bohatých) zkušenosti bych rozhodně minimálně pod tunu, lépe pod tunu a půl určitě nešel, jinak pro tebe bude problémem i "trochu větší kamínek" ve výkopu.

Fizz mi dá také jistě za pravdu pokud si to přečte ;-)
Takto aby som to nejako lepšie vysvetlil- zo všetkých zlých možností mám dve - podkop za Shibu alebo kvázibager do 850kg. Nie je to až tak absolutne o cene, pretože aj na jedno aj na druhé si budem musieť požičať. Pri tomto náradí je to o preprave a šírke . Nie je to niečo čo by som potreboval, len proste ďalšia hračka alebo železo do domu.
Rovnako som kúpil aj tú frézu na pne - po kúpe odfrezovala 50 pňov o rok 8 a tohto roku 3. Ale mám ju a nedám si ju, aj keď je malá a narobím sa s ňou, je moja a je to lepšie ako ten peň vykopavať. V tomto kontexte treba pozerať na všetky moje napady, veď aj moje vlákno sa volá Šarkan a ostatné ocove HRAČKY. :typek: :friends:
Edit: a aj tak stále ostávam v rovine slintania, lebo keď gazdiná zavelí tak spravím stojku a šetrím odznova. :pohlavek:
Edit 2 : a ďakujem :friends: že ma ťaháte z mojej ríše snov zase nazad na zem. :D

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#532 Nový příspěvek od Fizz »

Hračka má dělat radost a né srat majitele.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pískař
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 24, 2023 10:13 am
Bydliště: Kolínsko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#533 Nový příspěvek od Pískař »

Loni jsem řešil stejný problém jako Oco . Nakonec jsem šel do tohoto: www.mikrobagry.cz . Vzal jsem toho největšího s 14 HP motorem. Je to dělané na Moravě a vše jsou díly, které koupíš všude. Není to žádný dříč, ale udělá všechno....jen to déle trvá. Zatím jsem s tím kopal starou dlažbu, rovnal kus zahrady a vykopával pařezy. Je pravda, že pařez po stromu 20 cm , který by velký bagr vytrhl najednou, tak já obhrabával 15 minut. Ale kopat to krumpáčem bych nechtěl. A to je přesně důvod , proč jsem to koupil. Jednoduchý stroj bez elektroniky, který opravíš sám a hlavně je NOVÝ. Já jsem spokojený.

543
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#534 Nový příspěvek od 543 »

Sice inzerat uz nezobrazuje konkretnu ponuku ,tak len usudzujem z toho co tu bolo napisane ,ze niekto by si rad kupil cinsky mini bager pod tonu.
Mam cinana ,ale 3 valec 1,8t a ak by som kupoval opat ,tak aspon 2,7t.To co mam povazujem za limit na spokojne domace kopkanie ako do sily ,tak aj dosahu. Pouzivam ho len doma pri stavbe,pripojky ,terene upravy a uz neraz mi predviedol limity v hlinito ilovitej pode, pri nakladkach , ... 1t mysi povazujem za vyhodene peniaze ,nieco sice spravia v urcitych podmienkach ,ale stale nie vsetko co by si potrebval a budes z toho viac nas rany ako spokojny.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#535 Nový příspěvek od CBS »

Každá váhová kategória má svoje výhody a nevýhody. S 2,7t bágrom prejdeš do záhrady cez obývačku iba raz :smich: Preto som nechcel ísť do číňana, lebo tam nemáš istotu, že váhová kategória zodpovedá výkonnosti stroja. Ale aj s čínanom do 1t sa určite narobíš menej, ako s krompáčom a lopatou. Známy s minibágrom tiež sníva o väčšom stroji s väčším dosahom, ale vzápätí sa pochválil, že musel odrezať zavarený rozširovák na radlici, lebo sa nevošiel cez bránku. :chytry:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#536 Nový příspěvek od oco13 »

Aj som to chcel písať aj som na to kašlal- toto sa objavuje vo vela témach . Také peniaze za domadel, veď za to kúpiš Zetora. Lenže načo mi je zetor ak s ním nevojdem kam potrebujem. Načo by mi bol 1.5 tonový bager ak ho nepreveziem a do domu s ním nevojdem. :typek:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#537 Nový příspěvek od vitex »

Fizz píše: sob bře 09, 2024 12:35 pm Hračka má dělat radost a né srat majitele.
Mě už ta moje hračka začíná srát.A to se jí věnuji naplno. :-/

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#538 Nový příspěvek od Fizz »

Dobře ty.

Zrovna jsme se bavili s kolegou. Že by jsme uživili ještě obdobný stroj. Vzpomněl jsem na vitexa ze se musím optat zda to nebude posílat do sveta. Skrze stejný upínání atd....

Budu se muset dovézt ty pístnice a pohovořit. I prcek se ptal kdy pojedeme k dědovi Víťovi.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#539 Nový příspěvek od vitex »

Pozdě.Měl jsi to dovézt přes zimu.Nyní pracuji okolo baráku a v létě ve vedrech budu odpočívat na chatě.(Možná to do nějakého termínu nacpu).Bagr bude na prodej až budu mít hotovo,nebo až umřu.Protože je v perfektním stavu,bude stát s veškerým příslušenstvím cca 350 000,-Kč.Což asi nebude pro kolegu akceptovatelné.Ale já už rukama nic nosit nebudu,trošku mě bolí.
O stavu bagru Ti dá informace :friends: Chobotek.

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#540 Nový příspěvek od Fizz »

Však nechci laciný krám.

Ale mašinu co stojí za ty prachy. Pak je nepodstatné kolik stojí když za to stojí.

Jó, to nespicha. Kape ale maká.

Krom jedné vlastně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“