Dnešní poku ozakoupení bělorusa

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9564
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#16 Nový příspěvek od Atlan »

krychlič píše:tak jsem toho bělorusa dotáhl za cenu 25.000,- Kč, rozdělal jsem motor, byla kousnutá poslední šála na ojnici a to tak, že se ucpal mazací kanál, vyměnil jsem šály, vyčistil motor, motor se poté pěkně točil, nalil jsem vodu a zjistil jsem, že za čerpadlem je prasklý blok motoru, no smůla, půjde do šrotu a budu hledat znovu Petr :'(
Zalepit alebo zavarit ?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#17 Nový příspěvek od cont33 »

ja tam mam prasknutý blok tiež a ziadny problem... zaplata z medeneho plechu a pod nou silikon... :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4668
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#18 Nový příspěvek od pawka »

opravit praskly blok je to nejlehci! kde vsude je praskly? predpokladam,ze jen tam kde byla voda v mrazu,nebo to prasklo jak ste to roztahovali?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#19 Nový příspěvek od Johny1490 »

Já mam blok zvarany a je to krasne na široko zavarene a drži to uplne v pohode. Preto tam treba mat nemrznucu zmes a nemusiš sa strachovat či ti tam zostane voda alebo nie

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#20 Nový příspěvek od Baťa1 »

taky si myslim že kvuli takové kravině jako je kus prasklé litiny vyhazovat jinak funkční stroj.. jako kdyby to nejelo a eště neco svářet tak to fakt lepší vyhodit nebo spíš rozprodat na díle, já to mět doma tak to svařim a dyž nejde tak zalátat plechem na silikón, kópiš jiné stroj co nebude prasklé no ten zase nepojede tak lepší spravit prasklé co jede
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5493
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#21 Nový příspěvek od staník »

Ono taky záleží kde to je prasklé. Já koupil Supra a ten měl vyvalenou celou stěnu s vedením zdvihátek ventilů. Bylo to vytržený z vodní stěny a když jsem tam nalejval vodu tak to pěkně teklo z vany.
U 6945 byl motor prasklej přes mazací kanál a jak se to hnulo tak tekl ven po bloku.
Oboje je podle mne nějakou záplatou neopravitelné.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
5645
Příspěvky: 122
Registrován: sob pro 22, 2007 7:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#22 Nový příspěvek od 5645 »

za čerpadlem je prasklý každý druhý blok u bělorusa.. ja to měl taky, na funkci to nemelo vliv, jen odkapavala voda.. tedy sla pouze ven, zavarili jsme to a nebyl nikdy s motorem zadny problem 8) at uz necim zalepit nebo zavarit, lepší jak dát do šrotu
Zetor 5645 Belarus EO 2621A

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#23 Nový příspěvek od CB750 »

do šrotu je ho vždy dosť času dotiahnuť ale predtým skús čo kasa dovolí zváraj, lep. a keď na fuškáš zarobíš kup si trebárs aj nový motor
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8135
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#24 Nový příspěvek od Chose11 »

krychlič píše:Ahoj, rozhodl jsem se podělit o svoji zkušenost se zakoupením běloruse, uvažuji u dělaní rybníčku atd. a tak se dívám po tomto pekelném stroji. O pár vesnic jsem nalezl běloruse s kulatou kabinou, po rozhovotu s majitelem jsme se dohodli na částce 35.000,- Kč. Stav dle mého názoru ošuntělý, provozuschopný, po přidělání baterie a nalití vody chytil na druhé otočení, dle majitel slušný stav. Po zaplacení jsem se vydal na cestu, po ujetí cca 10 km z kopce motor chcípnul a to tak, že černě zakouřil a dle mého názoru se kousnul, zavčasu jsem vypnul spojku. Mezi motorem a převodovkou vyteklo cca 0,3 l oleje.
Provedl jsem kontrolu, voda ohřáta na 40 st. c, nevařila, olej dle měrky v motoru byl sice řídký asi nevalné kvality, motor nešel protočit a to ani za studena, po pokusu o roztažení traktoru se nepohne klika (netočí se spodní řemenice ).

Jsem lajk, do dnešního dne jsem jezdil pouze se zetorem a nejsem žádný mechanik ale nějaké skušenosti mám, co se asi mohlo stát? Zajel jsem pro majitele a ten tvrdil, že to není možný a že se jedná o prkotinu, přesto motor nesprovoznil. Po vrácení peněz, ( šlo to těžko) si běloruse vzal nazpět.

Co dle vašeho názoru mohlo být závadou, provedl jsem odkrytí ventilů a žádný nezůstal vyset, bagr jsem nehnal jel jsem na trojku z kopce a to ještě pomalu, motor mírně pokuřoval i po zahřátí. Děkuji za rady Petr
vítej krajane :friends:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#25 Nový příspěvek od djbond---007 »

krychlič ukaž už klukum jak teď vypadá:-) už vypadá k světu :-) 8)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#26 Nový příspěvek od koprkam »

Čau borci. Docela mě zajímají starý stroje bělorus. Moje otázka je, vyplatí se dotáhnout třeba z němec MTZ 82 4x4? Dost mě líbí, vypadají festovně. Navíc si říkám, že když jezdí na ukrajině a vrusku, tak musí to byt opravdový držáky a hlavně blbuvzdorný. Jinak daj se na tyhle stroje sehnat v čr náhradní díly? Popřípadě, šel by ten traktor u nás vůbec přihlásit? Prošel státní zkušebnou? V porovnání třeba s crystalem 8045, kterej je lepší? Co se na nich nejvíc sype? Zajímá mě veškerý info od motoru až ke kolům a kabině přes převodovku, však to znáte.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#27 Nový příspěvek od Johny1490 »

Traktor myslim velmi dobrí, z motorom neni určite problem ten je paradni. Ja mam pasak Bulgar 54 a traktor MTZ je v podstate to iste akurat je na kolesach a MTZ 80 je ten silnejsi lebo boli aj MTZ 50. Jedine očom nič neviem je ta predna naprava ona ma taki zvlaštni náhon a netušim či je to dost pevne a bezporuchove. Malo by to mat 9rychlostí v dvoch predvolbách.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#28 Nový příspěvek od koprkam »

No právě ta přední náprava vypadá tenčí jak na Uř 1 natož uř 2. A jak by to bylo s případným přihlášením poradíte někdo? Myslím, že když to má euro značky, tak je to bez problému ne? A díly? Kde je kupujete? Četl jsem, že je problém s praskáním bloků, je to pravda?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

EDOVA 30 4x4
Příspěvky: 237
Registrován: stř led 04, 2012 5:45 pm
Bydliště: Osvětimany

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#29 Nový příspěvek od EDOVA 30 4x4 »

problem praskani bloku je problem majitele ne motoru špatna udrzba

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4668
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Dnešní poku ozakoupení bělorusa

#30 Nový příspěvek od pawka »

nezkoušej experimenty,tak jako je nezkoušej ukrajinci. v čr zetor
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“