Koupě pasoveho mini bagru

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#571 Nový příspěvek od Sniper »

PRODÁNO :-/ 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Míšánek
Příspěvky: 961
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#572 Nový příspěvek od Míšánek »

Uff :wink: :D

Fizz
Příspěvky: 8269
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#573 Nový příspěvek od Fizz »

Klidně ti prodám můj.

;-)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#574 Nový příspěvek od Sniper »

Fizz píše: ned kvě 26, 2024 1:50 pm Klidně ti prodám můj.

;-)
:smich: :smich: :smich:
Už zase? Jsem čekal, kdy se ozveš ;-)
Ten neprodávej, ten si budu půjčovat :prace:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 8269
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#575 Nový příspěvek od Fizz »

Tvl já s tím teď dělám tak málo, že to skoro nestojí za řeč. Loni treba 300h.

Teď mam ma to nějakou práci. A zároveň si můžu vzít druhej bagr jen za naftu a nějakou výpomoc. 😁 Vabnička.

Cesta je buďto ho půjčovat ale bojím se ze přijde rychle do sraček viz třebas diskuz o mazničkách. Možná dlouhodobý pronájem. Nebo ho prostě prodám. Nevím. Pokud přijde rozumná nabídka váhat nebudu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#576 Nový příspěvek od Sniper »

Fizz píše: ned kvě 26, 2024 2:03 pm Tvl já s tím teď dělám tak málo, že to skoro nestojí za řeč. Loni treba 300h.
To já nenatočil za 2 roky :-/ důvod, proč jsem ho pustil.
Udělal mi kus práce a pak jen stál pod stromem.
Ale určitě si na něj vzpomenu, až budu brát do ruky lopatu :smich:
Na druhou stranu zmizí takové ty sousedské kšefty z druhého konce, že 10m výkop hluboký 30 :321:
Pokud ho máš zaplacený, nepotřebuješ prachy a seno nežere, nedával bych pryč.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 8269
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#577 Nový příspěvek od Fizz »

Když ja bych chtěl neco se steelwrist... :'(
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Míšánek
Příspěvky: 961
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#578 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak jestli chceš rotačku tak to abys začínal minimálně na 5 tunach aby to dávalo aspoň trochu smysl. A ani to nebude úplná hitparáda podle mě.
Můj sen s rotačkou a vercajkem je taková m319 :wink: :twist: Ale spíš mě láká Engcon. S Rototiltem mám přímo osobní zkušenost, Steelwrist jsme měli v bývalé firmě na Volvu ew180, ale je to v podstatě to samé jako ta R6 na M318f. S Engconem zkušenosti nemám ale co jej mají známí tak si to jen chválí. Ten ECoil systém se mi líbí.

Já myslel že jsi s tou 302.7 právě spokojený, tak mě neprovokuj :321: :D

Fizz
Příspěvky: 8269
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#579 Nový příspěvek od Fizz »

Já mam 301.8c... spokojen jsem.

Začínám ale trošku pošilhavat právě po něčem třeba s rototiltem a kleštema...

Upřímně řečeno nepitkal jsem nic dost malýho na bagr pod 5t, což je škoda. Když vim co dokážu s drapákem třebas tak pracovní prostor to má...


Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

alchstuip
Příspěvky: 247
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#580 Nový příspěvek od alchstuip »

Ahojte, zvazujem kupu minibagra na take domace hrabanie okolo domu....

Podmienka je co najnizsia hmotnost (aby som to previezol v dodavke alebo za osobakom) a dobry pomer cena/vykon.
Cokolvek nad 1t, cokolvek s kabinou je nevhodne, prilis velke a prilis tazke. nechcem to na kseft, chcem to namiesto lopaty.

Mam na vyber:

Kubota K008, rok 2008, udajne len 700 motohodin. Hmotnost 775kg. Podla stavu by som tie motohodiny aj veril, ziadne velke vole, motor cisty ako novy, po 2 mesiacoch nastartoval bez problemov. pod bagrom nikde ziaden olej. Motor diesel 3 valec, podla stitku 15kW
podla japonskych nalepiek pod kapotou predpokladam, ze cea masina je este Made in Japan.
Prislusenstvo 2 kopacie lyzive, svahovacka a "hrable"

Alebo zhruba v tej istej cene nova cina/poliak cca 800kg, s kompletnym prislusenstvom (3 lyzice, svahovacka, trn, hrable....), motor jednovalec 7 - 10 kW. Predpokaldam, ze "znacka" u tachto strojov je uplne jedno, aj tak to robi jedna fabrika a lepi nalepky podla poziadaviek predajcu.

Poradte prosim.

Dakujem.

Tomas6
Příspěvky: 5639
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#581 Nový příspěvek od Tomas6 »

Předpokládám že ta Kubota bude uživatelsky přívětivější s výrazně vyšší užitnou hodnotou
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

J.A.Y.
Příspěvky: 2054
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#582 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Dneska prave jsem s nim bojoval. Je to lehky, slaby a uz jsem na to nasranej. Uz dvakrat za tri roky se hodilo ze je malej, ale uz milionkrat jsem byl nasranej z toho samyho.
Ale trivalec nafta zere malo a je tichej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21344
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#583 Nový příspěvek od ota »

Mám 2 válec Kubotu a za den nakládání klestu v lese se ručička kousek pohnula na palivoměru. Tuhle jsem jel k synovi bagrovat pergolu. Celé puldne jsme s tím dloubali v hlíně. V rožku takovej žďibec betonu. Povídám, raději to zkusím vytáhnout svahovkou aby nám to tam pak nepřekáželo. Vzal jsem za to a chvilenku pokýval. Pak jsem to vzal z boku a vyvalil špalek betonu obsahově plný kolečko! Byl to základ bývalé houpačky pro děti. Panimáma že ,,helé to je špalek od houpačky, támhle bude druhej"! :smich: Nevěřil jsem, že ho tak lehce vyndám ven. No a za to půldne, opravdu málo nafty. Přijeli jsme dom a já vzal kanistr 10l a dolíval do nádrže a pochopitelně jsem to přelil! Říkám si, ten tam vleze celej. No a jestli jsem tam dal 5l a už to teklo všude nalívacím hrdlem ven! Mého dědulu Kubotu jsem nevážil ale tak 1500 kg víc nemá. No a jsem rád že má tuhle váhu. Když bych nedával pozor a vzal za tlustej kořen, převrátím ho na čumák jak nic. Má ještě furt kurva sílu i po letech provozu. Teď malenko začala rosit pístnice na rameni. Ale jen lehce bude potřeba přetěsnit. Jen jsem koukal, že stírací manžeta je taková popraskaná po obvodě. Musím to rozhodit a přetěsnit. Jinak bezproblémovej stroj. 8)

Tomas6
Příspěvky: 5639
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#584 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kolega včera kopal pod nějakým přístřeškem, říkal že tam byla výška snad jen 2.4m. prvně měl nějakou 0.8t kubotku, ale prej o ničem. Tak ještě 3,5t musel strčit rameno pod střechu, lžící pohrabkat, nakypřit a pak teprv tím prckem dodělat. No každá ta váhová kategorie mansvoje určení. A pokud bych já vybíral tak aspoň 1.8t. ale pokud zněl dotaz 0.8 kubotu nebo Číňana, tak za mne rozhodně kubotu
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21344
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Koupě pasoveho mini bagru

#585 Nový příspěvek od ota »

No já teď dělal dvě práce. Každá ve stísněných podmínkách na prostor. U mě doma jsem sundal jedno pole plotu a kam jsem dostal, tak z cesty a pak jsem si dal pár kusů dřeva a vyjel na podezdívku plotu a bral to odtud. Samej kámen. Ale je pravda, že jsem to vzal 200mm širokou lžící. Měl jsem připrevenej ten trn. Ten mám taky. Tím bych to nadloubal a pak přehodil na 300 mm lžíci a vybral s ní. Ale ta 200 to vzala rovnou. Musel jsem se otáčet s remenem nad plotem. Na druhou stranu souseda vrata. Dal jsem si mimoosu a krásně jsem to vybral.
To druhé bylo právě ta pergola v zastavěné části zahrádky. Z jedné strany foliák, z dlouhé strany souseda plot a vpředu betonová cestička tak max pro projetí vozíku za Feldou. Oktávka je už široká a na couvání se tam blbě jede. Akorát jsem si hlídal otáčení a hlevně ten foliák a souseduv plot. A svahovkou to ubejvalo. Mám už tu naklápěcí a je s tím lepší práce! Mám i hrábě nebo drapák a taky drapák na klest s nástavcem 1000 mm na rameno abych dostal vejš s rotátorem. Ještě si chci udělat vrták a bude to. Mám tu matroš ještě na 600 mm lžíci. Tak možná i tu. Třeba po dvoře na chodníčky. Dotačuje mi to. Akorát jedinej problém je, že ten můj Kubota nezvedne na vlečku lžíci. Musím na sklopnou dvoukolku. A pak když už je dost plná fůra tak to třeba posunout lžící na fůře do stran, nebo dopředu. Má krátké rameno. Ale než tahat krumpáč a lopatu, to raději 10x vezmu kloudně za páčky a vyhrábnu to co se dá. :vysmech:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“