hecht 7100

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mino2
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 02, 2010 3:08 pm

Re: hecht 7100

#286 Nový příspěvek od mino2 »

Dakujem za reakcie. Potrebujem hlavne kultivator. Idem kupit ten set co je k tomu vlecka plus rotavator. Skusim dorobit zavazia naň ako to tu niekto popisoval a hadam aj tych 5 arikov pooriem.

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: hecht 7100

#287 Nový příspěvek od Jirka J »

vašík píše: stř dub 19, 2017 7:07 pm V návodu píší po 5 hod výměnu oleje...
Vyměnil bych po první hodině a až potom po 5 hodinách. Mám zkušenosti u auta s motorem po výbrusu a výměně všech ložiskových pánví , že 1. ( ale i druhá výměna oleje ) obsahuje hodně nečistot. Měnili jsme po 15 minutách provozu ,, na místě,, - volnoběh, 1500 ot/min, krátce 2000 ot/min a volnoběh. Olej ven, nová olejová náplň - jízda 100 km na ,, půl plynu,, - olej ven , nová náplň a 1000 km interval. Vše i s filtrem oleje.Bylo s podivem, kolik bordelu s olejem vyplavalo.Motor se čistí. S výměnama ( klidně 2x - 3x po hodině ) olejů bych nešetřil, stojí pár korun. Jaký je vlastně do Hechta předepsán ?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: hecht 7100

#288 Nový příspěvek od DYK »

Bez příměru k Go motoru auta - hodina je málo a je to skoro zbytečný. Pět hodin je dobrá doba pro první výměnu olejů.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: hecht 7100

#289 Nový příspěvek od Jirka J »

DYK píše: pon led 18, 2021 6:06 pm Bez příměru k Go motoru auta - hodina je málo a je to skoro zbytečný. Pět hodin je dobrá doba pro první výměnu olejů.
Každý ať si udělá výměnu jak uzná za vhodné.Psal jsem pouze své zkušenosti .GO motoru a záběh nového motoru je stejná parketa, brousí se ,, špóny,, jak si nové díly sedají.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: hecht 7100

#290 Nový příspěvek od DYK »

Já proti tvým zkušenostem nic nemám akceptuju je a chápu je, ale je prostě rozdíl GO motoru auta doma dělané a motoru MZT z výroby. Motor z výroby může být v jiných tolerancích než GO "doma"a za hodinu provozu se prostě neodjehlí. Ta těch pět hodin už může být v oleji většina otěru a druhá výměna může být daleko čistčí. Nehledě na to, že nový motor už v závodě běžel a byl z něho vypuštěný olej. Když jsme u těch motorů aut - nové motory jezdí 20-30000 km do první výměny oleje a je to doporučení výrobce, je to zvěrstvo, ale tak to je. Motor Hechta je mazaný rozstřikem což je taky trošku něco jiného než takové mazání .
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Majo8888
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 24, 2021 3:02 pm
Bydliště: Jablonové

Re: hecht 7100

#291 Nový příspěvek od Majo8888 »

Zdravím,

Tak ja som tiež majiteľom kultivátora Hecht 7100 set už od roku 2015 kedy bol prvý krát možné kúpiť ho v SR. Za ten čas mám bohaté skúsenosti 🙂 ako hobby kulivator určite poslúži výborne. Prvú väčšiu chybu som mal po 2 rokoch kedy sa rozpadla gumená hadicka od nádrže a tiekol benzin. Potom som minulý rok uthol zvar na vlečie oja ale to bolo dlhodobo preťaženim vecky. U mňa všetky ostatné zvary krásne držia a to vôbec ten stroj nesertim .A ďalšia chyba bola minulý rok kedy mi začala vyskakovať prvá rýchlosť v prevodovke. Tak skúsil som sa na to pozrieť sám a zistil som že je to úplne jednoduchý princíp prevodovky. Na jednom hriadeľov bola pretlačena podložka a posunutá o cca 0,5mm.nahradil som ju novou a všetko zasa krásne funguje. Ďalsiu chybičku mám nepravidelný chod motora ..nova sviečka nepomohla. Vedeli by ste poradiť lebo vyčistenie karburátora nepomohlo

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: hecht 7100

#292 Nový příspěvek od DYK »

Že odejde hadička, za to může palivo. Že praskne guma na tyčce je kvalitou gumy ale dá se bez toho žít a používat. Všechno bych bral, ale ta informace o převodovce je právě to, kde se o tom dá říct, že je po tom hovno.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Majo8888
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 24, 2021 3:02 pm
Bydliště: Jablonové

Re: hecht 7100

#293 Nový příspěvek od Majo8888 »

Mne to nepríde nič zvláštne lebo kamarát ma Agzat a tam tiež zničil prevodovku 😃 nová ho vtedy stala 15000 Sk a mňa to stalo výmenu jednej podložky a cca 2 hodinky roboty 😉

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#294 Nový příspěvek od thovt »

Nestabilní běh motoru většinou je nedostatek paliva. Čištění karburátoru může být někdy problém, dnešní úsady z benzinu dokážou potrápit.
Někde problém v zapalovaní třeba přechodový odpor oxidace konektorů, to se nejvíce projevuje při startu.

Jirka J
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2021 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý

Re: hecht 7100

#295 Nový příspěvek od Jirka J »

thovt píše: stř dub 19, 2017 7:00 pm Doporučuji častou výměnu olejů kvalita obrobení dílů není kvalitní vytvařejí se špóny, než se vše zaběhne. Ještě bych doporučil motor chce zaběhnout aspoň 2 hodiny, než bude využívan na plný výkon např . u orby.
Co se utrhlo to je ještě pohodě jsou horší věcí, co se rozbije v záruce to je pořád jde.
Super, konečně vidím někoho, kdo také doporučuje častou výměnu oleje. Před nedávnem jsem si připadal jak poslední mohykán. Časté výměny jak motorového tak převodového oleje strojním systémům jen prospějí. Olejová náplň je malá takže výměny jsou ,, za babku,, Stroje se nám všem odvděčí ;-).

Majo8888
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 24, 2021 3:02 pm
Bydliště: Jablonové

Re: hecht 7100

#296 Nový příspěvek od Majo8888 »

thovt píše: čtv úno 25, 2021 2:06 pm Nestabilní běh motoru většinou je nedostatek paliva. Čištění karburátoru může být někdy problém, dnešní úsady z benzinu dokážou potrápit.
Někde problém v zapalovaní třeba přechodový odpor oxidace konektorů, to se nejvíce projevuje při startu.
Dik za radu. Kdeže som stroj parkoval aj vonku je môže že oxidáciu spojov bude mať keďže nan aj pršalo ...skúsil som oxidačný sprej na spínač zapaľovania a taktiež sprej na brzdy nastriekat cez nasávanie tak uvidíme či to pomohlo. Potom už len skontrolovať prietok benzínu keďže nepravidelný chod motora sa najčastejšie prejavuje pri námahe stroja ale nieje to nič hrozne dá sa s tým fungovať vpohode

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#297 Nový příspěvek od thovt »

Měl jsem možnost vyzkoušet Hecht z koly a plečkou, moje zkušenost, motor táhne perfektně v celém rozsahu plynové páčky, co mě potěšilo je jednoduchost automatické uzávěrky kol. Nářadím jde chvílí podržet stroj až začnou táhnou obě kola, teprve je znát ten tah. Převodovka řadí nepřesně ,jde si na to zvyknout.
Plečku bych nazval spíše jako pasivní kypřič, na plevel je úplně na nic.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#298 Nový příspěvek od thovt »

Znovu jsem vyzkoušel plečku v hlíně která byla sušší , udělal jsem tunnning na tělesech plečky jsem uděl ostří.
Teprve to funguje takže výrobek DODO.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: hecht 7100

#299 Nový příspěvek od Atlan »

Kazdny nech uvazi vymenu oleja sam. Skorsia vymena motoru neuskodi, neskorsia ano.
Staci kupit hrubsiu hadicku a strcit do utrob motora a kvapnut na papier hned sa uvidi. Pripadne vytiahnut vzorku velkou striekackou.

Otretie oleja z mierky, nemusi ukazat pravdu, tam bude relativne cisty, ale vo vani uz bude hnus.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: hecht 7100

#300 Nový příspěvek od padesátka »

Tak já jsem si taky pořídil Hecht ale 796 potřeboval jsem něco na proorávání brambor a rotavátor pro přípravu na zeleninu to mně stálo bez 12kč 15000kč. Jako první věc úprava kol aby se vešli do řádku--Hrobkovač se rozpadl po proorání 2 řádků brambor--svařeno a pro jistotu převařeny všechny sváry(asi sváří v číně děti) po té proorání necelých 7arů bez problémů. První zkušenost zatím dobrý tzn. za 3 s úpravami jsem počítal motor šlape jak hodinky krásně chytá převodovka řadí---rozhodoval jsem se mezi Pubert eco 55 p2 a tímhle hechtem-hecht vyšel o 4000kč levněji se stejnou výbavou prostě rozhodla cena :-/ uvidím dál jestli dokoupím nějaké příslušenství. Možná by stačil pořídit slabší ale nevím co budu v budoucnu potřebovat tak je silnější motor s převodovkou lepší. Mám od hechta 2 motorovky štípačku a zatím všechno funguje tohle je třetí stroj a na něm je nejvíc vidět ta čína....

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“