Můj nový stroj - motorobot M6

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#31 Nový příspěvek od Toms »

Čaute chlapi možná někdo z vás tuší jaké barvy má mít Motorobot m6 opravdu byly kola oranžové a náboje taktéž a zbytek byl zelený? :-/ Pustil jsem se do renovace tak bych to chtěl alespoň přibližně vědět. 8) Fotky určitě nějaké tady vložím.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#32 Nový příspěvek od Tom »

Jenom poupravím, vnitřky disků byly taky zelené. V jaké barvě byl stavěcí závěs pro připojení nářadí nevím, mám ho takový orezlý, resp. bez barvy. Na motoru mám jak stopy původní zelenomodré kladívkové barvy, tak i zelené. Jisté je, že moje M6 byla přetíraná, sice zelenou ve stejném odstínu ale byla... takže přesně nevím, ale ten motor byl asi v kladívkové. Jaký odstín zelené budeš používat?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#33 Nový příspěvek od Toms »

Tom píše:Jenom poupravím, vnitřky disků byly taky zelené. V jaké barvě byl stavěcí závěs pro připojení nářadí nevím, mám ho takový orezlý, resp. bez barvy. Na motoru mám jak stopy původní zelenomodré kladívkové barvy, tak i zelené. Jisté je, že moje M6 byla přetíraná, sice zelenou ve stejném odstínu ale byla... takže přesně nevím, ale ten motor byl asi v kladívkové. Jaký odstín zelené budeš používat?
Díky za radu pokud jsem se dobře díval tak zavěs byl stejné barvy jako převodovka pod tou hromadou koroze přece nějaká ta barvička místy zůstala, ale středy kol vypadají že asy byly oranžové to už ale asi nezjistím. :-/ Vezmu si nadrž do speciálky a pokusíme se vypátrat odstín te dané zelené je tam na ní ještě originál nápis M6 a z druhé strany vyrobený kus 0024 . 8) Jestli se zadaří tak zítra koupím ložiska a pár gufer a mohu konečně skládat a připravovat na broušení hromada práce :zapomel:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#34 Nový příspěvek od Tom »

Barvu kdyžtak řeš s Chobotkem... ten o tom má celkem přehled... co vím, tak na M6 by měla být použitá stejná zelená barva jako na PF, a to ČSN 5300. Ten odstín té "oranžové" jak říkáš se tady řešil... je to nějaký odstín žluté. Já se do té generálky vzhledu na M6 moc nepouštím, protože to pak bude vypadat jak JD a vůči těm mám celkem averzi, takže si M6 nechám ošuntělou :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#35 Nový příspěvek od Toms »

Abych pravdu řekl tak bych se do toho taky nepouštěl ale v levém kole jsou vyštípané klínky na buben a ložisko mělo už poměrně velkou vůli. Tak jsem narazil na pár nedostatku které je třeba udělat a to nemluvím o vyštípaným náboji kde chyběl tři šrouby co držely kolo to řeším dneska. No a vzhledem k tomu že pracuji dlouho v robotě, tak trávím večery v garáži a hodiny se točí a roboty je hromada. Tak držte palce jdu makat.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#36 Nový příspěvek od Tom »

Držím palce, ta moje M6 má letos 52 roků a je to taky na ní znát, nehledě k tomu, že už za minulého režimu ji vlastnil soukromý zemědělec, takže byla opravdu hodně využívaná. V zimě mě čeká komplet přetěsnění převodovky, portálů, nové brzdy... ono de facto nic jiného na tom stroji ani není :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#37 Nový příspěvek od Toms »

JJ ja to říkam pořád v jednoduchosti je síla 8)
Zlaté české ručičky :smich:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#38 Nový příspěvek od chobotek »

6350 - žluť na traktory, tu je třeba nechat namíchat. Proč časem zoranžoví jsem tu někam psal. Nejbližší RAL ekvivalent na tom vypadá blbě. Kola jsou žlutá jen z vnější strany! Motor byl zelenou kladívkovou už z fabriky (ČKD), furt se dělá.
To původní štelování klečí je velmi snadné strhnout, proto je na většině strojů zavařené.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#39 Nový příspěvek od Tom »

Mohl by mi prosím někdo detailně nafotit a nějak poměřit to novější stavění klečí viz obrázek? Děkuji :)
Obrázek
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#40 Nový příspěvek od Toms »

Čaute chlapi v Sobotu se mi podařilo sehnat original vlečku 61-NN-8 Ma ještě puvodni barvu a myslim že i pneu. Samozdřejmně je zub času se na ni podepsal zitra tady vložím nějake fotky. Práci zdar

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#41 Nový příspěvek od chobotek »

Tom píše: pon kvě 12, 2014 11:16 pm ...Dát 20 tisíc za motorobot s přívěsem si dokážu představit pouze za předpokladu, že to je Tj 6,5 s NN 80, která když nic jiného tak má světla, modernější motor a může na silnici. M6 sice na silnici podle výrobce "může" ale nikdy nikdo neviděl žádný dokument, který by ten provoz schvaloval.
..
Teď je na sbazaru M-6 s technickým osvědčením:
Obrázek Obrázek Obrázek
Je to stejné jako s PF-62. Agrostroj sice vypsal technické osvědčení, ale č.j. typového schválení tam také není uvedeno.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“