Agzat

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Agzat

#226 Nový příspěvek od Rasty »

Práve ta modrá ma zaújma!Tie pásy ani moc nie ale o prevodovku s tými nabojmi na poloosiach by som mal zaujem bez váhania.
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Agzat

#227 Nový příspěvek od Rasty »

Písal som do Hriňovej ako to stým Agzatom do budúcna bude a celkom rýchlo som dostal odpoveď .E-shop plánujú sprevádzkovať až po úplnom zavední a spustení výroby a montáže ale s podnikovou predajňou už nepočítajú.Všetko pojde cez dílersku sieť a eshop.Plánujú sa zúčastnovať aj výstavisk a veltrhov či už tuzemských alebo zahraničných na ktorých by sme ako zákaznici v buducnosti mohli spozorovať nové verzie a modifikacie agzatu.Takže Agzat žije ďalej žiadna panika!Len dúfam,že stroj nebude prežívať ako do teraz ale naozaj nastane aj neaká jeho modernizácia.

Ja by som uvítal keby sme sa dočkali zadného vývodového hriadeľa na ktorý každá prevodovka agzat má urobenú v strednej a spodnej časti prevodovky odliatkovú predprípravu a ešte za čias Považ.Strojarni v pripade špeciálnej požiadavky bolo možné uloženie ďalšieho výstupného hriadeľa na Pojazdovú závislosť.

Skúste napisať aj vy ake by ste mali požiadavky čo by ste na novom agzate uvítali.Keď bude toho viacej pošlem do Hriňovej zoznam možo sa budú požiadavkami zákazníkov zaoberať a posunú stroj vo vývoji ďalej.Ide my o to aby sa tato značka záchranila a aby ju definitivne neprevalcovaly stroje s ázie.
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agzat

#228 Nový příspěvek od DYK »

Stroj asi nikdy nebude mít motorovou závislost otáček vývodového hřídele asi i proto, že tam není místo. Závislost bude vždy pojezdová. Tak, jak to měl Agzat komunál. No a pokud udělají "novou" převodovku s vývodem, převodovka přijde o "silnišní" - dopravní rychlost a bude z toho jen nosič adaptérů. Jinak neprojde zkušebnou. A ta je nemine, pokud to chtějí prodávat v zemích EU, když je někdo napráší, neustojí to. Bude to seriozní výrobce co neprodává po kusech na bazošu.
Pro začátek by stačilo uchycení motoru ala T20 tedy na obě strany a normální konstrukce rotavátoru, tedy otáčky nožů ve směru jízdy. Převodovka má ale 12" kola, takže na rotavátor rychlou jedničku, částečně by mohlo pomoci 8" kola ale nevím jak moc a jestli by to stačilo. Vzhledem ke kategorii stroje a výkonům motoru by rotavátor měl mít záběr kolem 60cm. 80cm je nesmysl neutočí to. Výkon použitého motoru si budou set sakramensky hlídat, aby se nedostali do jiné kategorie, kde platí jiná pravidla. Pro bezpečnost a s tím vše spojené.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Rasty
Příspěvky: 109
Registrován: ned srp 11, 2013 12:21 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Agzat

#229 Nový příspěvek od Rasty »

Predný vývodový hriadeľ

PVH je nezávislý na zaradenej rýchlosti!!! Pri dostatočných otáčkach motora kedy je zopnutá spojka sa toči aj na neutrali.Prevodový pomer je 6,1222 čo známená,že pri motorových 3500 ot/min má PVH 571,690 ot/min.A je jedno či je zaradený 3 prevodový stpueň alebo neutral otáčky budu vždy konštantné a budú sa zvišovať alebo znižovať iba v zavislosti od otáčok MOTORA!!! S toho výpliva,že PVH má motorovú závislosť a nie pojazdovú!!!

Pracovné otáčky PVH (pri otáčkach motora od 3500 do 5000 ot/min)

571,690 - 816,70 ot/min

Spodný obojstaný pracový hriadeľ

Ten má bez pochyby pojazdovú závislosť.Jeho otačky sú závisle na zaradenej rýchlosti.Ktomu není čo dodať.
S tohoto hriadeľa a jeho vnútorneho kúželočelného ozubenia,ktoré poháňa predlohová hriadeľ bolo v minulosti možne napájať dalši do zadu smerujúci výstupný hriadeľ.Ten by mal niekoľko krát vyššie otáčky ako obojstraný hriadeľ ktorý by ho poháňal.Presne také ako ma predlohová hriadeľ(bohužial tie nepoznám).S pohľadu obsluhy za riadidlami pri zaradenej 1,2,3 rýchlosti by mal smer otáčania do ľava a pri zaradenej spiatočke do prava.

Pracovné otáčky obojstranného prac.hriadeĺa (pri otáčkach motora od 3500 do 5000 ot/min)

1 st. = 80,6227-115,1753 ot/min
2 st. = 152,2871 - 217,5530 ot/min
3 st. = 311,74 - 445,340 ot/min
R = 49,269- 70,3848 ot/min

Motor u Agzata sa aj z riadilami da otočit o 180 stupňov(u motora PA 100 aj 3 poloha do boku).Z PVH by sa stal ZVH a spátečka ktorá má pri 3500 ot/min motora a 12" kolesách pojazdovú rýchlosť 1,72 km/h by už s dopredu sa otáčajúcim rotavátorom mohla stačiť.Museli by sa pohrať aj s radiacou pákou alebo mechanizmom aby sa dala preklápať na obe strany nech obsluha ôže využť 1 rychlostný stupeń ako spátečku pri otáčaní. S touto mišlienkou som sa už pohrával a chcel som napojit rotavator z uni MT7 032 len neviem jeho prevodovy pomer,zmysel jeho otáčania a priemer spojovacieho adapteru a priemer hriadeľa.
"Boh dal ľudom rozum a strojom robotu"

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agzat

#230 Nový příspěvek od DYK »

Vlastně máš pravdu, funguje to jak píšeš. Jen díky odstředivé spojce to funguje jak to funguje, nedá se pozastavit a počkat na zpracování větší hmoty třeba mulčovačem a rozjezd se strojem je za klidu kol i adaptéru. Pak je tam velká setrvačnost k zastavení adapteru, protože spojka nepustí, až po chvíli. Jiné odpojení pojezdu y nebylo na škodu. No a protože agzat používá převážně aktivní věci od Vari, třeba ten mulčovač, jsou uvedené otáčky prostě málo. Znát to bude hlavně u bubnové sekačky. Připojení tedy odpovídá rozměrům Vari což znamená, že nic od UNI nebude pasovat. Rychlost 1.7 km/h mě přijde pořád moc. Čeká je móóc práce aby se něco změnilo a je otázka, zda do toho půjdou. Ono přehomologovat není zadarmo, jde o šestimístnou položku a homologovat každý svůj nový aktivní adaptér taky asi dost a je toho naráz až moc. Proti tomu stojí počty prodejů - kdekoli. Československý trh je prostě malý a je malý nejen pro Vari, pro všechny.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tondo
Příspěvky: 22
Registrován: úte črc 09, 2019 6:14 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Agzat

#231 Nový příspěvek od Tondo »

dravím,

Mám problém s motorom honda gsv 190 ktorému som čistil zadrhnutý karburátor,ale neviem kde je chyba motor po vyčistení ide super aj na volnobeh nastavený podľa papierov ale nedá sa mi zaradiť rýchlosť môže to byť spojkou ? motor má 8 rokov.

Ďakujem za rady!!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agzat

#232 Nový příspěvek od DYK »

Může to být spojkou, proč ne, může to být zvýšeným volnoběhem, proč ne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Agzat

#233 Nový příspěvek od Jarda Malich »

Ano, může. Unavené nebo prasklé spojkové pružiny stojí za tím, že spojka ve volnoběhu nerozepne. Pro začátek bych ale nejdřív nechal zkontrolovat nastavení volnoběhu - spojka by měla být rozepnutá na 1800 otáčkách.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agzat

#234 Nový příspěvek od DYK »

I u 120mm spojky?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tondo
Příspěvky: 22
Registrován: úte črc 09, 2019 6:14 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Agzat

#235 Nový příspěvek od Tondo »

Karburátor som nastavil až na najnižšie otáčky stále škrtalo spojku tak asi na 70% je to tým. Motor ide dobre vyskúšam to s otáčkomerom či nie je problém niekde inde .

Ďakujem za rady !!

Tondo
Příspěvky: 22
Registrován: úte črc 09, 2019 6:14 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Agzat

#236 Nový příspěvek od Tondo »

Zdravím,

Zaobstaral som si starší motor Jikov DV 1447 len mám s ním menší problém, ktorý mi robi potiaže. Po údržbe som išiel vyskúšať ... motor ide ako má,ale keď je v kopci a v záťaži začne ho dusiť a neviem ako by som to mohol odstrániť vedeli by ste mi povedať kde môže byť problém ? Poradte nejaký postup či treba prečistiť karburátor .... alebo niečo také..

Ďakujem za rady.

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Agzat

#237 Nový příspěvek od mraveneček »

vyměň za nový benzín :) v nádrži
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Tondo
Příspěvky: 22
Registrován: úte črc 09, 2019 6:14 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Agzat

#238 Nový příspěvek od Tondo »

mraveneček píše:vyměň za nový benzín :) v nádrži
Nalial som tam nový benzín moze to byť problém v hadičkách ? priemer 0.4mm ?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Agzat

#239 Nový příspěvek od DYK »

Motor Jikov nemá hadičky 4mm.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tondo
Příspěvky: 22
Registrován: úte črc 09, 2019 6:14 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Agzat

#240 Nový příspěvek od Tondo »

nie má 5mm ale to je jedno mal som aj 5mm robilo to isté

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“