Satyho MT7- opravy, úpravy, myšlenky a nápady...

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Saty
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 14, 2022 8:11 am
Bydliště: Týn nad Vltavou

Satyho MT7- opravy, úpravy, myšlenky a nápady...

#1 Nový příspěvek od Saty »

Rozepíšu se jak jsem se k MT7 dostal.
Poohlížel jsem se po jednoosém "traktoru" delší dobu a pořád jsem se rozmýšlel co bych pořídil. Koukal jsem na stroje Agria, ale cena nových je dost vysoká a starších kusů je u nás velice po málu. S BCS je to v podstatě obdobné, dlouho jsem byl u myšlenky čínské kopie, ale po prohlídce to ve mě moc nezanechalo důvěry a většina modelů má pojezdovou rychlost 5km/h, což je pro mě nepoužitelné. Pěkné stroje jsou Belarus 09-H a Motor Sich, Belarus u nás dostupný, stroje dle mého pěkné masivní kostrukce, ale ceny se dostaly dost vysoko. Tak jsem nakonec začal koukat na MT7-UNI, beru to tak, že je to přeci jen stroj z české produkce a jezdí jich u nás ještě poměrně dost. Samozřejmě největší mínus je ukončení výroby včetně ND.
Sázím na to, že převody a skříň vydrží a ostatní se dá opravit či nahradit. Takže když jsem našel inzerát na MT7 se slušným vybavením, jel jsem pro něj.

Nějakou práci už stroj udělal, ale věčný boj nastartovat a udržet motor v chodu je opravdu zážitek :smich: Můj motor má zapalování VAPE , ale i přes to je to problém. Chtěl jsem vyndat motor, vyměnit gufera na klice a pístní kroužky, ale nakonec jsem se rozhodl vyměnit motor za Loncin GB420. Vyndal jsem tedy motor, pak jsem sundal kleče, protože mě štvala vůle v uložení, pak jsem sundal kola atd..... No zbylo samotná skříň, do té se nepouštím (alspoň zatím ne). Postupně kreslím díly na kterých se chystám dělat nějaké opravy.

Opravy a úpravy co už mám nebo jsou v běhu:
Výroba redukční příruby na motor
Prodloužení a úprava spodního rámu motoru
Výměna spojkového ložiska
Oprava uložení aretačního čepu otočného mechanismu klečí
Výměna duší kol

Doufám v blízké budoucnosti:
Oprava vozíku s úpravou na hydraulické sklápění
Výroba drtiče/štěpkovače
Výroba předního sklopného vozíku
Přestavba mechanismu řazení na lankové ovládané z klečí

Tak jsem zvědavý zda třeba někoho inspiruji nebo spíše odradím :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“